Nacházíte se: Úvod>e-knihy>Informace o formátech

Informace o formátech

Elektronické knihy nabízíme ve třech formátech: pdf, ePub, mobi. Formát pdf jistě znáte, věrně kopíruje vzhled knih, ePub je formát vhodný pro čtení na různě velkých obrazovkách, protože se text je schopen přizpůsobit dané velikosti. Protože formát ePub nelze číst ve čtečkách Kindle, nabízíme také formát mobi, který tyto čtečky podporují a strukturou je velmi podobný ePubu.

U některých titulů jsou k dispozici všechny tři formáty, u některých jeden či dva. To záleží především na konkrétním nakladateli a autorských právech spojených s daným dílem.

Tam, kde je to podmíněno autorskou smlouvou, prodáváme knihy zabezpečené technologií Adobe DRM. Zvolili jsme toto zabezepečení, protože patří mezi nejrozšířenější a podporuje ji jednoznačně nejvíce čtecích zařízení. Šifrování se týká formátů pdf a ePub. Ostatní knihy, kde šifrování není nutné, prodáváme s tzv. soft DRM tedy vodoznakem.

 

Formát Zařízení, která formát podporují Poznámka
Pdf bez zabezpečení DRM Čtečky (včetně Kindle), iPhony, iPady, OS Android e-kniha obsahuje vodoznak
Epub bez zabezpečení DRM Čtečky (mimo Kindle), iPhony, iPady, OS Android e-kniha obsahuje vodoznak
Pdf se zabezpečením DRM Čtečky (mimo Kindle), iPhony, iPady, OS Android Nutná jednorázové stažení programu ADE a získání Adobe ID
Epub se zabezpečením DRM Čtečky (mimo Kindle), iPhony, iPady, OS Android Nutná jednorázové stažení programu ADE a získání Adobe ID
mobi vhodné pro čtečky Kindle  

 

 
zavřít