Způsoby platby

 

U nás můžete zaplatit následujícími způsoby:

 

Dobírka přes Českou poštu nebo kurýrní službu

Cenu zaplatíte při převzetí zboží od poštovního doručovatele (platba v hotovosti), na poště (platba v hotovosti) či kurýrního doručovatele PPL (možnost platby v hotovosti i platební kartou). Při tomto způsobu platby účtujeme k ceně objednávky poplatek za zaslání na dobírku ve výši 30,00 Kč (včetně DPH).
Platba při převzetí je jednoduchý a rychlý způsob jak za zboží zaplatit, jeho nevýhodou je, že je zpoplatněno. 

 

Platba při vyzvednutí v knihkupectví Kosmas

Cenu objednávky zaplatíte při převzetí zboží na odběrném místě, a to hotově nebo kartou. Více informací o osobním odběru zboží zde.

Platba při převzetí na odběrném místě je jednoduchý a rychlý způsob jak za zboží zaplatit. Je možné použít pouze v kombinaci se způsobem doručení osobní odběr.

Osobní odběr v knihkupectví Kosmas je zpoplatněn částkou 20 Kč, kromě vyzvednutí v centrálním skladu v Horoměřicích – tam poplatek za vyzvednutí neplatíte.

 

Platba při vyzvednutí v partnerském odběrném místě

Zásilku si také můžete vyzvednou v některém z odběrních míst sítě Zásilkovna. Cenu objednávky zaplatíte při převzetí zboží nebo předem. Platba při převzetí na odběrném místě je jednoduchý a rychlý způsob jak za zboží zaplatit. Je možné použít pouze v kombinaci se způsobem doručení osobní odběr u partnera.

Osobní odběr v síti Zásilkovny je zpoplatněn částkou 37 Kč při platbě předem. Za dobírku (tedy platbu namístě) zaplatíte navíc dalších 12 Kč.

 

Platební kartou
Objednávku můžete bezpečně uhradit platebními kartami VISA, VISA Electron, EuroCard/MasterCard a Maestro. Akceptace platebních karet probíhá on-line a využíváme pro ni 3D-Secure řešení - nejmodernější aplikace kartových Asociací MasterCard a Visa umožňující bezpečné platby kartou na internetu. Údaje ze své platební karty zadáváte přímo zpracovatelské bance, kterou je Česká spořitelna a. s., nikdo z našich zaměstnanců tedy nemá přístup k údajům o Vaší platební kartě. Platba kartou u nás je bezpečná.

Při osobním odběru zboží je nutné předložit doklad totožnosti (občanský průkaz, pas).

Bankovní převod
Cenu objednávky můžete uhradit převodem ze svého účtu na náš účet č. 5031109132/5500 u Raiffeisenbanky, Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4. Jako variabilní symbol platby vždy uvádějte číslo dané objednávky, které se zobrazí po jejím dokončení spolu s QRkódem pro zrychlení platby pomocí mobilního telefonu. Pokud jste se u nás zaregistroval, najdete v sekci Můj Kosmas seznam objednávek včetně tohoto čísla. Zboží expedujeme po připsání platby na náš účet.
 

Platby ze zahraničí:
Mezinárodní číslo účtu (IBAN): CZ04 5500 0000 0050 3110 9132
SWIFT code: RZBCCZPP
Při převodu platby ze zahraničí hradí polovinu poplatků za platbu Kosmas a druhou polovinu zákazník.

Po převzetí zásilky vám zašleme e-mailem daňový doklad.

 

eKonto

On-line platba pro majitele účtu eKonto Raiffeisenbank a.s. Po ukončení objednávky můžete okamžitě přejít k potvrzení převodu. Číslo našeho účtu u Raiffeisenbank a.s. je 148818001/5500.

 

Platba na fakturu
Tento způsob platby je určen pouze pro knihovny, školy a veřejné instituce. Objednané zboží bude zasláno spolu s fakturou k zaplacení. Další objednávka na fakturu bude vyřízena až po uhrazení předcházející objednávky. Jako fakturační adresa bude uvedena adresa zákazníka v jeho registračních údajích (nezapomeňte uvést také IČO, případně DIČ). Adresu doručení, pokud se liší od fakturační adresy, uveďte při dokončování dané objednávky.
Příklad: Jako příklad může sloužit městská knihovna, jejímž provozovatelem je městský úřad. Při registraci v tomto případě zadejte adresu a IČO městského úřadu, na který budou vystavovány faktury. Adresu knihovny, na kterou má být objednané zboží zasláno, pak uveďte do adresy doručení při dokončování konkrétní objednávky.
Doručovací adresa knihovny je kontrolována v databázi knihoven ČR. Provozovatel obchodu Kosmas si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky na fakturu, pokud bude mít podezření, že údaje zadané zákazníkem jsou pochybné. Informace o odmítnutí zašle obchod na e-mailovou adresu zákazníka.


 

 
zavřít