Knihkupectví Hradec Králové

Knihkupectví s důrazem na klasickou i moderní českou a světovou beletrii, poezii, filozofii, sociologii, politologii, pedagogiku, historii, umění, knihy duchovní, knihy pro děti a mládež, životní styl, alternativní medicínu, zájmovou literaturu, militaria, jazyky, mapy a průvodce, regionální literaturu, mluvené slovo na CD, filmová edice REFLEX na DVD a kulturní časopisy.
Naše trvalá nabídka činí cca 15.000 titulů - z větší části těžíme ze zázemí velkoobchodu KOSMAS, ale prodáváme i knihy z jiných nakladatelství od ostatních distribucí.

INFORMACE vyhledáme - dostupné DOOBJEDNÁME.

ZKUSTE to s námi - jste v KNIHKUPECTVÍ KOSMAS.

SLEVU 10% - studentům a pedagogům ZŠ, SŠ a VŠ

- po předložení vstupenky do kina CENTRÁL HK
a Klicperova divadla HK

KNIHOVNÁM a ŠKOLÁM nabízíme individuální přístup a SLEVY od 15% výše.

Akce obchodu

Knihkupectví Kosmas se připojilo k projektu Rodinné pasy, který je spolufinancován Evropskou unií. Rodinné pasy vznikly jako projekt na podporu rodin s dětmi. Jeho podstatou je vytvoření a realizace systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let věku. Knihkupectví Kosmas poskytuje držitelům Rodinného pasu slevu 7% na nákup zboží.

Váháte s výběrem dárku, nevíte si rady ?

Prodáváme DÁRKOVÉ POUKAZY .

Lze snadno vybrat jejich hodnotu - platí 6 měsíců na nákup z celého sortimentu.

Sledujte naše slevové akce - příležitosti k zajímavému nákupuZahájili jsme prodej DVD - sběratelské edice FILM X
vydávané ve spolupráci týdeníku Reflex a Hollywood Classic Entertainment

Naše nová služba:

- zajistíme dovoz cizojazyčné beletrie z dostupných zásob velkoobchodu
/ Aj, Nj, FRj, Rj/ a také překlady českých autorů

ČÍTÁRNY - KNIHY PRO ČTENÍ
Děkujeme, že ještě čtete dobré knihy.

portál: www.citarny.cz

Negramot budoucnosti nebude osoba neschopná číst. Bude to člověk, která neví, jak se vzdělávat.
Alvin Toffler

Bestseller Nemesis pochvalně recenzován v novém čísle Reflexu

V novém čísle týdeníku Reflex vyšla celostránková recenze detektivky Nemesis s názvem „Skvělá krimi ze severu“. V pochvalném textu recenzentka uvádí mimo jiné:
“Máme tu zase jednou výjimečně všestranného autora, který umí psát i fabulovat, umí se dívat kolem sebe, zná svůj žánr, a navíc cítí ke svým postavám náklonnost. To v kombinaci s již zmíněným ohledem na lačného čtenáře dává vzniknout opravdu výtečné, ryzí detektivce


VČERA JSEM DOČETLA - recenze

James Dickey - Vysvobození

I když slavný Dickeyho román v originálu vyšel již roku 1970, k českému čtenáři se v překladu dostává až nyní díky nakladatelství ARGO.
Vysvobození se na první pohled jeví být klasickým dobrodružným románem, v němž se skupina kamarádů vydá do divočiny odpočinout si od městského prostředí a práce. Výlet se ale brzy z příjemné projížďky po řece mění v holý boj o přežití.
Druhá rovina příběhu však nastoluje poněkud filosofičtější otázky - co je to lidské svědomí, vina/nevina či trest a co je to vůbec zločin; dále se táže po vztahu člověka k přírodě - jak sebe navzájem ovlivňují (řeka je člověku nebezpečná, ale zároveň je také člověkem zničena, když je zaplavena a přeměněna v přehradu).
Celý text je velice hutný a sevřený, ale zároveň velmi čtivý; příběh samotný má rychlý spád a stejně jako divoká řeka čtenáře ze svých vod jen tak nepustí.
Kniha byla roku 1972 zfilmována Johnem Boormanem, přičemž sám Dickey ztvárnil postavu šerifa Bullarda.

Jana PAPÁČKOVÁ (1985)

-Pedagogická fakulta UHK - učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy
- záliby - knihy - obzvláště ty dobré z KOSMASu
- filmy, hudba a umění


mapa prodejny


 
zavřít