Elegantní vesmír: Superstruny, skryté rozměry a hledání finální teorie

Nakladatel:  Mladá fronta 2001
Rozebráno
237 Kč
263 Kč

Anotace

Bestseller, který umožní čtenářům nahlédnout na vesmír novýma očima. Kniha pojednává o jedné z nejambicióznějších teorií, teorii superstrun. Tato teorie strun je klíčem k jednotné teorii pole, jež Einsteinovi unikala víc než třicet let. Věda konečně...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Je znát, že autor s největší pravděpodobností rozumí tomu, co popisuje a na výzkumu se sám aktivně podílí. Tento fakt považuji za velký přínos. Další kladné stránky díla jsou tyto: - Výklad je veden velmi srozumitelnou formou. - Z textu je patrná snaha problematiku vysvětlit - Příklady použité v knize jsou, i přes neustálé pokusy o lehčí formu či humor, dosti výstižné a neupadají do přílišného schematismu či nepřípustných zjednodušení. I přesto, že dílo považuji za zdařilé, cítím zde několik slabších míst: - Autor ve snaze zpřístupnit problematiku co nejširší skupině čtenářů vůbec nepoužívá matematikých vyjádření. I když pro některé dílčí problémy použil pro bližší vhled formu poznámky, jsou tyto povětšinou velmi hrubé a pro detailní pochopení nepostačují. Uvítal bych např. kompletní matematický popis některých klíčových bodů v rozsáhlejší příloze. - Z textu čtenář nabývá dojmu, že teorie superstrun je takřka jediným kandidátem na 'Teorii všeho'. Postrádám krátký přehled konkurenčních teorií (jsou-li jaké) a jejich vzájemné srovnání. - autor také používá 1. osoby a popisuje skutečný příběh jakéhosi objevu. Naštěstí tak činí s vkusem a bez přílišných osobních podrobností, takže tato část příliš neruší. Celkově vzato patří tato kniha k tomu lepšímu z oblasti vědy pro nejširší veřejnost. Domnívám se, že se jedná o první česky vydanou knihu, zabývající se problematikou superstrun.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Brian Greene

Brian Greene studoval na Harvardově univerzitě a získal doktorát v Oxfordu. Dnes působí jako profesor fyziky a matematiky na Columbijské univerzitě. Je autorem bestselleru Elegantní vesmír, který byl přeložen do mnoha jazyků a vyšel v milionovém nákladu.
Celý medailonek
Do oblíbených
Přidejte si autora do oblíbených
(Nebo se nejprve přihlašte.)

Bibliografické údaje

Název:
Elegantní vesmír
Autor:
Greene, Brian
Nakladatel:
Mladá fronta
EAN:
9788020408822
ISBN:
80-204-0882-7
Originál:
The Elegant Universe. Superstring, Hidden Dimensions, and the Quest for the Ultimate Theory
Překlad:
Motl, Luboš
Popis:
1× kniha, vázaná, 400 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2001
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také
}