Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Norské dřevo

Obálka titulu Norské dřevo

Norské dřevo

Haruki Murakami

Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 12,5 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 269 Kč
U nás ušetříte: 27 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 242 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 220 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Alternativní verze titulu Norské dřevo

Norské dřevo Audiokniha česky 269 Kč
Norské dřevo Mp3 ke stažení česky 299 Kč

Anotace

V románu nejvýznamnějšího japonského spisovatele současnosti se skrývá fantastický, romantický i tragický milostný příběh; čtenář však „neunikne“ směsici japonských reálií, psychologickým portrétům hrdinů ani scénám vášně a nespoutaného sexu.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Norské dřevo

  • Nakladatel: Odeon
  • ISBN: 80-207-1193-7, EAN: 9788020713025
  • Originál: Noruei no mori
  • Překlad: Jurkovič, Tomáš
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 12,5 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 12,5 × 20 cm
  • Rok vydání: 2005 (2. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Murakami: Norské dřevo

Jan Stránský, MF DNES, 19.3.2007
(...) Norské dřevo, romantický, ale i tragický příběh studenta Tórua Watanabeho, přesvědčivě a brilantním jazykem vykresluje podoby lásky, osamění, sexu, studentského života, nahlíží i do sanatoria pro duševně choré a dotýká se i sebevraždy. Po Norském dřevu vyšly Murakamimu v češtině i knihy Na jih od hranic, na západ od slunce a nedávno rozsáhlý román Kafka na pobřeží. A obě jsou vynikající.

Murakami, Haruki: Norské dřevo 1

Tomáš Jurkovič, iLiteratura, 16.5.2003
Je mi sedmatřicet let a sedím na sedadle v Boeingu 747. Obří letadlo klesá vysokou vrstvou mraků níž a níž, brzy už přistaneme na hamburském letišti. Země pod námi je prosáklá studeným listopadovým deštěm...

Murakami, Haruki: Norské dřevo 2

Tomáš Jurkovič, iLiteratura, 15.5.2003
Dopili jsme kávu a vrátili se do pokoje. Tatínek pořád spal. Zblízka bylo slyšet, jak oddechuje. S přibývajícím odpolednem dostávalo sluneční světlo za oknem čím dál víc podzimní nádech.

Murakami, Haruki: Norské dřevo

Klára Macúchová, iLiteratura, 15.5.2003
V roce 1987 přinesl román Norské dřevo (Noruwei no mori) Murakamimu publicitu tak nepříjemnou, že na čtyři roky unikl do Řecka a léta 1991 až 1995 pak strávil ve Spojených státech...

K přečtení

grm, LIDOVÉ NOVINY, 18.1.2003
(...) Vše se odehrává koncem 60. let, v době bojovných studentských protestů proti establishmentu. Tuto atmosféru román evokuje se střízlivou věcností, nejde však o lhostejnost. Murakamiho hrdinové se často staví na okraj společnosti, čímž vzdorují banálnosti, bezbarvosti a stádnosti života jedince v přísně organizovaném světě konzumního blahobytu. (...) V češtině dosud vycházela díla starších generací japonských autorů. Norské dřevo je proto jedna ze vzácných příležitostí, jak se seznámit s poslední tvorbou, ve které čím dál tím víc slábne láskyplný pohled k tradičním domácím hodnotám a v níž už nepřekvapují neznámé reálie.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Velmi zajímavé čtení

Bublushka, 17.8.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Tuto knihu mi doproučil jeden kámoš. Z recenzí mi přišla zvláštní a moc se mi do ní nechtělo, ale nakonec jsem ji sehnala v knihovně a nelituju toho.
Norské drévo vypráví o Tóruovi Watanabeovi, studentu vysoké školy v Tokiu, který prožívá trable dospívání, ale i větší trable spojené s láskou a smrtí. Miluje svojí dlouholetou kamarádku Naoko, která se však nezvpamatovala z předčasné smrti své lásky Kizukiho. V Tóruově životě se ale objeví další dvka Midori, do které se zamiluje. Teď se Tóru musí rozhodnout mezi psichcky nemocnou dívkou, kterou miluje a ona ho potřebuje, ale nejspíš ho nemá ráda a mezi zdravou dívkou, která je sice bláznivá ale jinak naprosto skvělá.
Norské dřevo je velmi zvláštní kniha. Je skvělě napsaná a v určitých chvílích se čte jedna báseň. Na můj vkus je v ní ale moc sexu. Jakoby mladí nedělali nic jiného. A pak mě napadá, že s tím má možná problém sám spisovatel. Postupem příběhu ale naštěstí někdo Tóruovi otevře oči.
Knihu vřele doporučuji. Je to zajímavý romantický a tragický příběh, který kazí pouze veliké množství, podle mě zbytečného, sexu.

pro mě nuda

Tereza Hájková, Praha, 7.1.2011

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Nevím, čím to je, ale já se s nadšenými názory většiny recenzentů neshoduji. Četla jsem docela dost knížek, a tohle je pro mě naprostý průměr. Není to špatně napsané, aby mě to donutilo knihu odložit, ale zkrátka a dobře se nudím.

Kultovní kniha

www.stechytowood.ic.cz, Praha, 8.12.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Skoro u každé knihy tu někdo píše, že je nejlepší ze všech. Někteří to píší dokonce u každé knihy, kterou zrovna dočetli. Ale tahle je opravdu jedna z nejlepších, naprosto si jí vypálíte do paměti a každou stránku si vychutnáte. Škoda, že nebyla delší, ale v tom nejlepším se má přece přestat.

Murakami po třetí

www.txt.axon.cz, , 4.5.2008

(Toto je kvalitní recenze)
Norské dřevo je prvním románem Haruki Murakamiho, který v Čechách vyšel, já jsem ho však četla až po Na jih od hranic, na západ od slunce a po Kafkovi na pobřeží. Vůbec nepochybuji o tom, že musel při svém vydání způsobit naprostou bombu, já však začínám mít trošku pocit, že Murakamiho knihy jsou vlastně stále stejné. O hledání, o cestě na jejímž konci přichází smíření a pochopení, že žít se prostě musí a je potřeba najít si své místo. Jsou čtivé, úžasné, naprosto vás pohltí, ale vlastně se opakují.

Haruki Murakami

Tomáš Štrébl, Ústí nad Labem, 25.1.2008

(Toto je kvalitní recenze)
Já se nestačím divit, proč spisovatelův talent nevpadl do tohoto světa o mnoho dříve. Kdyby tomu tak bylo, už dávno bych nebyl součástí světa, v němž je skutečnost a reálie natolik krutá, že se člověku nedostane ani to, na co má z přirozenosti právo. V knihách H. Murakamiho ty postavičky vždy dosáhnou toho, čeho opravdu chtějí. Pokud čtenář četl knihy opravdu důkladně a nehltal je jako detektivku, mohl poznat, že i po několika neúspěších se postavám opravdu dostalo to, co zpola chtěly, co si přály, co si zpola zasloužily. Texty tohoto japonského spisovatele umí zkrášlit tento svět, ale i dostat z tohoto světa, do světa, kde není vlastní bolest člověka, ale jako by člověk měl roli jakéhosi soudce nad vším tím, co chce autor svými skvělými romány dát světu a jeho lidem.

Haruki Murakami

 
zavřít