Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Mechanický pomeranč

Obálka titulu Mechanický pomeranč

Mechanický pomeranč

Anthony Burgess

Popis: 1× kniha, brožovaná, 150 stran, 14,5 × 20,5 cm, česky - více

Běžná cena: 199 Kč
U nás ušetříte: 20 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 179 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 163 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Mechanický pomeranč patří k jedné z nejlepších knih, které byly kdy napsány. Už před více než třiceti lety, kdy poprvé vyšla, se stala "klasikou". A stejnojmenný film, který byl podle ní v režii Stanley Kubricka natočen, se zakrátko proměnil v "kultovní". Příběh je situován do londýnské nepříliš vzdálené budoucnosti. Hlavní postava, Alex, je vůdcem čtyřčlenné skupiny "teenegerů", která se dopouští nejrůznějších násilností. Avšak Alex je chycen a dostává se do vězení, kde jej čeká hrůzný trest a řada nezamýšlených důsledků… Burgessův "Mechanický pomeranč" naprosto porušuje obvyklou literární strukturu a stavbu. V knize dochází k několika naprosto neočekávaným zvratům a přečíst ji až do konce znamená nikdy na ni nezapomenout.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Mechanický pomeranč

  • Nakladatel: Volvox Globator
  • ISBN: 80-7207-466-0, EAN: 9788072074662
  • Originál: A Clockwork Orange
  • Překlad: Šenkyřík, Ladislav
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 150 stran, 14,5 × 20,5 cm, česky
  • Rozměry: 14,5 × 20,5 cm
  • Rok vydání: 2002 (3. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Burgess, Anthony: Mechanický pomeranč

Petr Janák, iLiteratura, 13.11.2010
Český překlad knihy Anthonyho Burgesse A Clockwork Orange od Ladislava Šenkyříka vyvolal po svém prvním vydání (Volvox Globator, 1992) mnoho nevole. Přestože v dalších dvou vydáních u Volvoxu došlo k drobným změnám...

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Nu

, 15.8.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Vyhánění zla ještě větším zlem v podobě absolutního dobra. Impozantní myšlenky, skvěle napsaná kniha.

jenom jedna buč...

, 15.1.2008

(Toto je kvalitní recenze)
Jedna z nejchorošnějších knížek, co se mi kdy dostaly do hendek, bratři moji. Poznejte jeden z hlavních rysů této společnosti, vyhnaný v této knize do extrému- ovlivňování a brainwashing, možná to nelukujete, ale každý z nás je takovým mechanickým pomerančem, stačí se rozhlédnout na ulici kolem sebe a zlukujete,(a možná vás to bolšácky překvapí bratři moji) jak moc se nám všem snaží okolí neustále vymývat mozek a vnucovat vlastní názor, podívejte se, jak žijete, nefungujete náhodou přesně tak, jak se po vás chce? Nejsme náhodou všichni součástkami v obrovské mašinérii, která funguje jenom proto, že nežijeme jak bysme chtěli, ale tak, jak se po nás chce? Neztratili jsme díky této společnosti v mnoha věcech možnost volby, část svého lidství? Všichni jsme něco jako oběti Ludovicovy metody bratři...a nechtěl snad bratr Anthony sdělit právě tohle?

A Clockwork orange

, 24.10.2007

(Toto je kvalitní recenze)
No, podle mě je kniha stejně dobrá jako film, a kdyby jste chtěli vědět, co by zvítězilo, kdybych se měl rozhodbout, tak to bude film. Kubrick je můj nejoblíbenější režisér a jeho bezesporu nejperfekcionističtějším dílem navždy zůstane Mechanický pomeranč. Musím uznat, že i když si ke knize pokládáte jen pár otázek, tak já si jich pokládám víc ... a to čím víckrát po téhle knize sáhnu. Tenhle příběh musel stvořit génius a další ho dotáhnul do stavu dokonalosti.

Co teda jako bude, he?

tutmosis, praha, 29.7.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Skvělá knížka. Přečetl jsem jí jedním dechem. Jak už zde bylo napsáno, základním právem člověka je možnost rozhodovat se. Je jenom na nás, jestli se rozhodneme pro cestu zla nebo dobra. Nikdo nemá právo rozhodovat za nás, nikdo nemá právo omezovat nás v našich rozhodnutích. Většina z nás se chová podle mechanizmů společnosti, která nám říká, co je dobré a co zlé. Je to správně? Revolta proti těmto mechanizmům se může někde spontánně projevit. Může se například odrazit v našem chování a jednání. Nejlépe v chování a jednání nespoutaných pubertálních bouřliváků jako Alex, neznajících hranic a s vrozeným sklonem k blasfemii. Pro jakou cestu se rozhodnete vy?

kniha..

Leni, , 11.5.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Fakt dobrá kniha..byla jsem hrozně překvapená, jak dobře je napsaná..viděla jsem aji film, ale kniha je dle mě lepší..o něco málo ;) Všem doporujuču..

Anthony Burgess

 
zavřít