Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Filozofie a náboženství> Filozofie>kniha Délský potápěč k Hérakleitově Řeči

Obálka titulu Délský potápěč k Hérakleitově Řeči

Délský potápěč k Hérakleitově Řeči

Zdeněk Kratochvíl

Popis: 1× kniha, vázaná, 528 stran, 16,5 × 24 cm, česky - více

Běžná cena: 523 Kč
U nás ušetříte: 52 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 471 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 428 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Obsáhlý výklad všech zachovaných zlomků díla Hérakleita z Efesu chce ukázat, že tento myslitel není „Temný“, ale že „ve svém spise se vyjadřuje jasně a srozumitelně, ... stručnost a pádnost výkladu je totiž neporovnatelná“, jak tvrdí pozdně antický doxograf Díogenés Laertios. Výklad si podrobně všímá i zlomků s náboženskou a s astronomickou tematikou, které část novodobých interpretů pomíjí. Hérakleitos v kontextu uchování antických myslitelů otevírá příležitost k novému pochopení toho, o co jde ve filosofii, která je spojena s vědomím, a nikoliv s formální logikou. V přílohách čtenář najde český i řecký text veškeré Hérakleitovy pozůstalosti a rejstříky.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Délský potápěč k Hérakleitově Řeči

  • Nakladatel: Herrmann & synové
  • ISBN: 80-87054-00-8, EAN: 5782012033171
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 528 stran, 16,5 × 24 cm, česky
  • Rozměry: 16,5 × 24 cm
  • Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Clifton, Kosmos a japonské verše

Michal Horáček, LIDOVÉ NOVINY, 29.3.2007
(...) Na jedné straně nesmírná autorova erudice, na druhé schopnost myslet originálně a tvořivě. Obojí se odráží v díle, jemuž jeden z nejpůsobivějších zjevů naší akademické scény věnoval čtyřiadvacet let práce. (...) Jedno z mála českých děl, které může směle soupeřit s tím, co produkují ti nejlepší ve světě.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Jako úder blesku

Martin, Praha, 21.7.2009

(Toto je kvalitní recenze - 3 hlasy)
Tak na mne zapůsobil tento výklad Hérakleita. Stěží popsatelným způsobem se panu Kratochvílovi podařilo sestoupit 2500 let zpět a dát skrze svoji knihu znovu promluvit 'řeči'. Řeči, která ve mne zapůsobila doslova 'zažehujícím' způsobem.

Opus Magnum

Aleš Novák, Univerzita Karlova v Praze, 4.3.2009

(Toto je kvalitní recenze - 7 hlasů)
Celoživotní dílo Zdeňka Kratochvíla, které vyšlo ve skvostné (jako vždy!) výpravě nakladatelství Arama Herrmanna, naráží v akadémických kruzích spíše na odpor. Vytýkáno je jí to, že se prohřešuje proti základním pravdidlům akadémické, tzn. filologické práce. To jsou ale nesmysly, které se snaží vylhat a vyvinit se z faktu, že filosofie (asi) skončila a to, co se za ni vydává, je jen její karikatura. Kratochvílův výklad Hérakleita je však originálním myšlením, žádným přežvykováním více, či méně přihlouplých komentářů a výkladů z druhé až třetí ruky, které neříkají nic, kromě toho, jak moc sečtělý je jejich kompilátor. Co akadémiky na knize irituje nejvíc, je to, že Kratochvíl opravdu přemýšlí, že se alibisticky neschovává za balast zkompilovaných sekundárních výkladů. Pouhý referát není seriózní výklad. Nemusíte s Kratochvílovými výklady Hérakleitových zlomků souhlasit, ale je třeba smeknout před důkladností a důsledností jeho snahy vyrovnat se s 'textem', který jakožto text právě neexistuje, jehož kontext je roztříštěn na zlomky. Kratochvíl zachraňuje čest opravdové filosofie, která není a nesmí být jen antikvární a archivní historicko-filologickou disciplínou, jež poprávu zasluhuje pohrdání. Autor tohoto komentáře je filosof působící na Univerzitě Karlově v Praze.

Opravdu VELKÁ kniha

UFO, Praha, 14.1.2007

(Toto je kvalitní recenze - 3 hlasy)
Pro myslící lidi kniha typu 'musíte mít' nebo taky 'klobouk dolů...'. Dostává těm nejvyšším akademickým nárokům na přesnost a hodnověrnost (při práci s primárními i dalšími zdroji), ale zároveň je tím, oč jí opravdu běží, tak neakademická, že působí jako osvěžující pramen skutečného vhledu, skutečného porozumění, troufám si říct: skutečné moudrosti. Máte-li odvahu a chuť pustit se na cestu, která nevede krajinou 'nutných pravd' a 'neotřesitelných jistot' formální racionality, pusťte se do toho. Velmi vhodné i pro ty, kdo mají tížívý dojem, že soudobá podoba filosofie nemá co nabídnout. Zn.: Vstup na vlastní nebezpečí!

Zdeněk Kratochvíl

 
zavřít