Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Military, vojenství> První světová válka>kniha Nešťastná válka

Obálka titulu Nešťastná válka

Nešťastná válka

Niall Ferguson

Popis: 1× kniha, vázaná, 488 stran, 16 × 23 cm, česky - více

Běžná cena: 599 Kč
U nás ušetříte: 60 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 539 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 490 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

První světová válka byla jednou z nejtragičtějších a současně nejvýznamnějších událostí 20. století a kniha Nešťastná válka zpochybňuje téměř všechny zažité představy o jejích příčinách a následcích. Proto se záhy po svém vydání stala událostí v historické literatuře. Autor dokládá, že k Velké válce došlo výhradně vinou Británie, která do ní vstoupila na základě naivních představ o německých záměrech. Z kontinentálního konfliktu se stala válka světová, kterou Británie vedla tak nekvalifikovaně, že si to vynutilo zásah Spojených států. Válka nebyla vůbec nevyhnutelná, došlo k ní díky chybným rozhodnutím vedoucích činitelů, kteří se později zbavili odpovědnosti tvrzením, že se stali obětí neosobních, historických sil. Celá válka byla pošetilostí s katastrofálními následky, většina mužů v ní však navzdory opačným tvrzením protiválečné literatury bojovala s nadšením. Zajímá-li vás, proč se vedou války, proč v nich muži tak rádi bojují a proč je dnešní svět takový, jaký je, nenajdete lepšího, pronikavějšího a inspirativnějšího průvodce než Fergusonovu Nešťastnou válku.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Nešťastná válka

  • Nakladatel: Dokořán
  • ISBN: 80-86569-56-X, EAN: 9788086569567
  • Originál: Pity of War
  • Překlad: Viták, Václav
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 488 stran, 16 × 23 cm, česky
  • Rozměry: 16 × 23 cm
  • Rok vydání: 2003 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Za první válku mohli Britové!

Jiří Ellinger, LIDOVÉ NOVINY, 31.7.2004
(...) Niall Ferguson (* 1964) v knize Nešťastná válka, jejíž čtivost, strhující tempo i provokativní závěry udělaly z autora na britských ostrovech historickou hvězdu první velikosti, nabízí jiný úhel pohledu. Podle něj to bylo především rozhodnutí britské liberální vlády vyhlásit válku Německu, o týden později též Rakousko-Uhersku, a zapojit se tak do kontinentálního konfliktu, co vytvořilo podmínky pro krvavý pat na západní frontě a neočekávané prodloužení celé války. (...) Ferguson je vynikající také při interpretaci literárních a filmových děl, pod jejichž vlivem vnímají Velkou válku i současné generace. (...) Poněkud šokující, ale věrohodné závěry nabízí autor též při vysvětlení toho, proč muži bojovali, ačkoliv všechna literární zobrazení popisují frontu jako peklo - podle Fergusona jim to prostě zase až tolik nevadilo.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze,

Niall Ferguson

Niall Ferguson (1964) je profesorem politických a finančních dějin na Jesus College v Oxfordu. Je autorem řady prací k dějinám 19. a 20. století, zejména Paper and Iron: Hamburg Business and German Politics in the Era of Inflation (1997), The Worlds Banker: A History of House of Rothschild (1998), The Cash Nexus: Money and Power in the Modern World 17002000 (2001). Je rovněž editorem a hlavním autorem díla Virtual History: Alternatives and Counterfactuals (česky Virtuální dějiny. Historické alternativy, 2001) a autorem knihy The Pity of War (česky Nešťastná válka, 2004).
Zdroj: nakladatelství Dokořán

 
zavřít