Ježíš pro moderního člověka

Nakladatel:  Akropolis 2003
Rozebráno
170 Kč
189 Kč

Anotace

Je pomalu již v Čechách ustáleným paradoxem, že věci ve světě známé a úspěšné, jsou zde opomenuty či určeny výlučnému publiku. Nejinak je tomu se základní Machovcovou prací Ježíšem. Ve světě tato kniha vyšla bezmála ve 20 vydáních, kromě světových...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Navzdory občas trošku těžkopádnému stylu považuji tuto knihu za jednu z mála těch,které se snaží o odkrytí podstaty a důvodů působení snad nejvlivnější postavy historie.Machovec popisuje Ježíše jako člověka,i když velmi vyzrálého a duchovně i lidsky mimořádně vyspělého.Zajímavé na knize taky je vysvětlení dobových reálií,myšlenkových proudů židovských a řeckých,tolik od sebe odlišných,které se nicméně ve vznikajícím křesťanství sloučily s poněkud rozpačitým výsledkem.Odvážný,ale i podrobně vysvětlený je i autorův názor,že Ježíši patrně nikdy nešlo o zakládání nějaké církve,která by jej uctívala coby Boha.Doporučuji všem s vyjímkou těch,kteří už mají v této věci naprosto jasno.

Kniha je plná nepodložených až bláznivých hypotéz. Takovýchto spekulativních knih je spousta a mnohem lepších. Plusem ale je, že některé s-myšlenky jsou originální.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Bibliografické údaje

Název:
Ježíš pro moderního člověka
Autor:
Machovec, Milan
Nakladatel:
Akropolis
EAN:
9788073040338
ISBN:
80-7304-033-6
Popis:
1× kniha, brožovaná, 292 stran, česky
Rozměry:
11 × 17,5 cm
Rok vydání:
2003
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také
}