Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Podle období> Moderní dějiny>kniha Dvě století střední Evropy

Obálka titulu Dvě století střední Evropy

Dvě století střední Evropy

Jan Křen

Popis: 1× kniha, vázaná, 1110 stran, 16 × 23,5 cm, česky - více

Běžná cena: 898 Kč
U nás ušetříte: 135 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 763 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 694 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Komparativně pojaté dějiny středoevropských národů (Čechů, Slováků, Maďarů, Poláků, Němců, Rakušanů a Židů) v moderní éře od sklonku 18. století do současnosti kombinují syntetizující a paralelní přístupy, usilují o překročení tradičně pojímaných národních dějin, z nichž vyrůstají často zavádějící představy o národní – ať pozitivní či negativní – výlučnosti. Základní proud líčení politických a sociálních dějin, spojených též s poznatky nových historických disciplín o každodennosti, mentalitách apod., je vždy rámován širšími hledisky civilizačními a mezinárodními a přehledem interpretačních diskusí o zásadních otázkách v soudobé světové literatuře. Knihu doplňuje padesát portrétů významných osobností posledních dvou století a na třicet exkurzů, které pojednávají o jevech na okraji hlavního proudu dění, či dokonce mimo něj, zvláště vybraných problémech kulturně-uměleckých, náboženských nebo národnostních (autory těchto částí jsou povětšinou historikové mladé generace). Ke knize je připojeno několik schémat politických systémů, statistické přehledy a více jak dvacet historických map.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Dvě století střední Evropy

  • Nakladatel: Argo
  • ISBN: 80-7203-612-2, EAN: 9788072036127
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 1110 stran, 16 × 23,5 cm, česky
  • Rozměry: 16 × 23,5 cm
  • Rok vydání: 2005 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Češi po roce 1918: od periferie k periferii

Luboš Palata, LIDOVÉ NOVINY, 29.10.2005
(...) Křenovo pojetí dějin střední Evropy zůstává skládankou dějin hlavních státních útvarů a národních dějin. Skládankou, v níž sice Křen nezapře svůj český pohled, ale v rámci objektivity se vyhýbá, jak to jen jde, všem soudům. Nehodnotí, jen řadí fakta a děje, dává je do souvislostí.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Tlusté a skvělé

Jakub, Praha, 28.1.2006

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Křen je vpravdě odvážný historik. Už rozhodnutí dát se do psaní mnohdy nepřehledných dějin střední Evropy a konečně podat čtenáři obsáhlou zprávu o tom, co tento region za dvě století prožil a prožívá by zasloužilo medaili nejcennější. S Palatovou recenzí pro Lidové noviny, jež je prezentována výše, bych si dovolil polemizovat. Co se týče úrovně komparace, tak Křen dodržuje vše, co si v úvodu knihy slíbil. Fakt, že se samotná komparace, je-li v tomto smyslu vůbec možná, jeví se jako velmi obtížná disciplína, může čtenář knihy jen potvrdit. Já osobně s tvrzením, že Křen pouze a jen sepsal dějiny jednotlivých států hrubě nesouhlasím. Nejsem naschválník, ale kdyby to šlo, snad bych se i rád přesvědčil, zda Palata knihu vůbec četl zevrubněji a zda ji případně přečetl celou. Srovnání dějin všech středoevropských zemí je totiž provedeno velmi profesionálně a s nadhledem. S názorem, že Křen se snažil zkoumat dějiny střední Evropy nestranně naopak musím souhlasit. O událostech v českých zemích a na Slovensku je pojednáváno šířeji jen tehdy, pokud si to tehdejší dění zaslouží. Jinak je kniha nesporně velkým přínosem, ač se domnívám, že především pro opravdu zasvěceného čtenáře. Pro ty ostatní bude text až příliš podrobný, neřku-li nudný. Jednoznačným plusem jsou medailonky osobností, exkurzy a hlavně interpretace. V hutném textu jsou tyto významným záchytným bodem, odpočívadlem, kde je čtenáři dovoleno si vydechnout a připravit se na další jízdu historií. Pět hvězdiček si kniha určitě zaslouží.

Jan Křen

 
zavřít