Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Zločin a trest

Obálka titulu Zločin a trest

Zločin a trest

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Popis: 1× kniha, vázaná, 512 stran, 13 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 220 Kč
U nás ušetříte: 22 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 198 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 180 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Alternativní verze titulu Zločin a trest

Zločin a trest Audiokniha česky 195 Kč

Anotace

V ruské klasické próze najdeme jen málo děl, která by k sobě poutala tak trvalou a živou pozornost jako Zločin a trest. Je to patrně nejznámější a nejčtenější autorova kniha, jeho nejčastěji dramatizovaný a filmovaný román. Přitom stejně jako téměř všechna rozsáhlejší spisovatelova díla bylo i toto napsáno za autorovy neurovnané osobní i finanční situace v až neuvěřitelně krátké lhůtě: od léta 1865 do počátku roku 1866. Z korespondence vyplývá, že Dostojevskij původně plánoval obšírné vyprávění z prostředí alkoholiků a rodin rozvrácených alkoholismem. Teprve v průběhu práce se soustředil na „psychologické vyúčtování jednoho zločinu“, jejž „v krajní bídě, lehkomyslnosti, názorovém zmatku a pod vlivem jistých povážlivých idejí visících ve vzduchu“ spáchal mladý muž, bývalý student. Vznikl tak napínavý román o vraždě z ideových pohnutek, nebo spíš o jejích důsledcích pro vnitřní vývoj pachatele, o jeho neschopnosti unést vlastní vinu.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Zločin a trest

  • Nakladatel: Academia
  • ISBN: 978-80-200-1513-6, EAN: 9788020015136
  • Originál: Prestuplenije i nakazanije
  • Překlad: Hulák, Jaroslav
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 512 stran, 13 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 13 × 20 cm
  • Rok vydání: 2004

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

...

marsuc@seznam.cz, , 20.2.2009

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Nebaví vás současní autoři? Cítíte se osamělí, vyčerpaní nebo jste jenom s něčím nespokojení? Sáhněte po Dostojevském. Udělá vám dobře. Poznáte, že může být i hůř ;-) Mistrovský kousek.

Pan Dostojevskij byl genius

ellen, Příbram, 10.8.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Vážení... nevěšte hlavu... Dostojevského knihy nejsou na 'přečíst o prázdninách u vody'.. když jsem Zločin četla asi před třemi lety, také jsem měla pocit, že se neprokoušu a hlavně ta kniha Vás tak vtáhne do myšlenek Raskolnikova, že cítíte rozhodně nemalé psychické vyčerpání, absolutně souhlasim... a musím říct, že žádná kniha mi nikdy nedala víc... dala bych jí přečíst všem... třeba by se pak neděly zločiny, ani tresty...ten psychický, osobní trest, který si prožijete s hrdinou je totiž asi daleko horší, než doživotní vězení. čtěte dál, stojí to za to!!!:)

No..

Rory, EngieN@seznam.cz, Ten Kocourkov odpovídá:), 31.3.2007

(Toto je kvalitní recenze)
V klasice mám své oblíbence, Zločin a trest mi byl doporučen, prokousávám se jím už 2. měsíc a poměrně těžko. Je to dobře napsané, ano..možná až moc dobře, neboť - ač neodchována červenou knihovnou - zjišťuji, že ta kniha mě dost duševně vyčerpává, prostě sem tam dojdu k místu, kdy si připadám jak blázen vidím, že nad tím příběhem přestávám mít kontrolu a nadhled čtenáře. Je to zvláštní, velmi zvláštní. Se Živagem trpíte, stejně tak s hrdiny Remarqua, žijete s nimi a uvažujete za ně, Marguez vás dostane svou exotikou. Ale Dostojevského rozbory lidské psychiky jsou na mě zatím asi opravdu silnou kávou. Není to objektivní recenze, jen vyjadřuji svůj pocit z knihy, snad ji dočtu. A když ne, nechám si ji na později. Přiznávám, že momentálně si asi nerozumíme.Musím vyrůst. Pro jisté knihy asi ano.

když není co číst

Jan Pražák, Praha, 13.5.2005

(Toto je kvalitní recenze)
Možná mě tady ukamenujete, když už úvodem řeknu, že jsem přečetl jen 55%, ale už tato skutečnost naznačuje, že jsem od knihy čekal víc. Musím říct, že se kniha rozjíždí poměrně zajímavě, částečně dokonce napínavě, pak ale jaksi úroveň klesne a začne být (pro můj vkus) zdlouhavá. Určitě ale není nezajímavá, takže kdybych neměl co číst, tak bych jí určitě dočetl. Nedokázala mě ale dostatečně upoutat, takže jsem začal být zvědavý na jiné knihy.

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

 
zavřít