Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Podle období> Středověk>kniha Kultura středověké Evropy

Obálka titulu Kultura středověké Evropy

Kultura středověké Evropy

Jacques Le Goff

Popis: 1× kniha, vázaná, 704 stran, 16,5 × 24 cm, česky - více

Běžná cena: 698 Kč
U nás ušetříte: 105 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 593 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 539 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Info OKO

Anotace

Francouzského historika, žijícího klasika evropské i světové medievalistiky Jacquese Le Goffa jistě není třeba dlouze představovat – již proto ne, že celá řada jeho prací vyšla i v češtině. Totéž je však možné říci i o knize, jejíž druhé vydání se právě dostává do rukou čtenářů: Kultuře středověké Evropy. Představuje jakousi plastickou mapu či průvodce dějinami středověké Evropy. Udivuje svou šíří záběru, sahající od politických událostí přes vývoj hospodářství a obchodu k dějinám mentality, myšlení a kultury. Jak a kde středověký člověk žil, čeho se bál, proti komu a proti čemu bojoval, o čem snil a v co doufal, kterými směry upíral své touhy i svou intelektuální potenci – tyto a mnohé další otázky jsou ve středu Le Goffovy pozornosti. Kultura středověké Evropy skutečně není jen suchým výčtem událostí, součástí knihy je svým rozsahem ojedinělá obrazová příloha, díky níž je možné do Le Goffovy středověké Evropy takřka vstoupit. Podrobná časová tabulka a slovník nejdůležitějších pojmů pak dodávají knize i rozměr praktické pomůcky pro všechny milovníky nejen dějin nejen středověkých.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Kultura středověké Evropy

  • Nakladatel: Vyšehrad
  • ISBN: 80-7021-808-8, EAN: 9788070218082
  • Originál: La Civilisation de l´Occident médiéval
  • Překlad: Čermák, Josef
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 704 stran, 16,5 × 24 cm, česky
  • Rozměry: 16,5 × 24 cm
  • Rok vydání: 2005 (2. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Poučné a poutavé - legoffovské

Jakub, Praha, 5.5.2008

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Ač je Le Goffova práce stará víc než 40 let, historikovy fanoušky rozhodně nezklame! Čtenáře, kteří měli až dosud za to, že středověk, to jsou jen panovnící, bitvy a pevné hrady, určitě potěší. Neboť francouzský historik odhaluje krom tohoto výše zmíněného, rovněž středověk světců, kurtoazní lásky, pověr, katedrál, mnichů, intelektuálů, dočteme se o tehdejším pojímání času a samozřejmě o mnohém jiném. Kniha je rozdělena na dvě části. V první jsou shrnuty stěžejní děje politické, jež rámovaly (především) západoevropský středověk. Začínáme na začátku - Západořímská říše se hroutí pod nájezdy barbarských kmenů, evropský kontinent je spustošen jak materiálně, tak také duchovně. Chronologický přehled uzavírá 14. století, dle Goffova úsudku vlastní konec středověku, na nějž jsou již pomalu ale jistě roubovány myšlenky humanistů a církevních reformátorů. Teprve ve vlastní kapitole o kultuře nahlédneme do dalších rozměrů Le Goffova historického pátrání. Nedostáváme se zde, jak již naznačeno, pouze pod pokličku doby samé, ale takřka i do hlav středověkých lidí. Poučený a poutavý text je pro pohodlí čtenářovo doplněn mnoha mapkami, nákresy, fotografiemi a ilustracemi. Díky nim kniha bobtná, ale jejího rozsahu se netřeba lekat. Až na některé pasáže, které se věru nečtou příliš lehce (nevím, zda je to jen výmluva laika/nehistorika či jestli jde pouze o horší překlad daných pasáží), proplouváme vyprávěním velmi pohodlně. Dopomáhá nám k tomu jak dělení kapitol na jednotlivé, umně propojené eseje, tak také slovníček pojmů a osob na konci publikace. Ke čtenářovu prožitku přispívá i další důležitá okolnost - Le Goffova kniha je krásně vypravena nakladatelstvím Vyšehrad.

Oko Kosmasu

Aktuality

Jacques Le Goff

 
zavřít