Obálka titulu Skeptický ekolog

Skeptický ekolog

Jaký je skutečný stav Země

Bjorn Lomborg

Popis: 1× kniha, vázaná, 588 stran, 15,5 × 23 cm, česky - více

Běžná cena: 598 Kč
U nás ušetříte: 60 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 538 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 489 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Kniha Skeptický ekolog zpochybňuje řadu všeobecně přijímaných pověr o tom, jak se naše životní prostředí a kvalita života vůbec neustále zhoršuje. Autor býval členem hnutí Greenpeace a v mládí, v dobré víře v pravdivost těchto informací, začal se svými studenty ověřovat hlavní tvrzení k procvičení práce se statistickými daty a zčásti jistě i pro posílení jejich environmentální odpovědnosti. Ke svému překvapení došel ve všech případech k závěru, že se tato tvrzení v lepším případě opírají o nepřesné, nevěrohodné a z kontextu vytržené údaje, v horším případě pak jsou citace zcela vymyšlené. To vzbudilo jeho zájem a v průběhu let vedlo k řadě článků a posléze k této knize, v níž důkladně konfrontuje hlavní témata ekologických aktivistů se všeobecně přijímanými statistickými zdroji. Hlavní síla knihy spočívá v ohromném počtu pečlivě dokumentovaných příkladů (jen poznámkový aparát má 2500 položek) a v na první pohled objektivní interpretaci všech údajů. Dalším sympatickým rysem je důraz na pozitivní přístup: čemu a jak lze zabránit, kolik by to stálo a zda by se za tyto peníze nedalo pořídit něco, co bude mít pro kvalitu života na Zemi větší přínos. Není divu, že kniha vzbudila hned po svém prvním dánském vydání v roce 1998 bouřlivou reakci, autor byl dokonce stíhán za vědeckou nepoctivost, po pečlivém ověření jeho východisek však byl oficiálně rehabilitován. Český překlad vychází z podstatně doplněného a aktualizovaného anglického vydání z roku 2001. 182 grafů a tabulek.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Skeptický ekolog

  • Nakladatel: Dokořán
  • ISBN: 80-7363-059-1, EAN: 9788073630591
  • Originál: The Sceptical Environmentalist
  • Překlad: Holčák, Petr
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 588 stran, 15,5 × 23 cm, česky
  • Rozměry: 15,5 × 23 cm
  • Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Vhodná povinná četba

Richard.III@seznam.cz, Praha, 5.11.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Dobrá kniha nejen pro zelené, kteří neztratili ochotu a schopnost naslouchat. Když uvážím, že autor je člen Greenpeace, je jeho kniha pozoruhodně poctivá. Nemá Simonovu názorovou konzistenci, nedosahuje jeho kvality argumentační, ale je možná lepší než Simon v dokumentární části. Snad to vyplývá z Lomborgovy profese, vyučuje totiž statistiku. I když se nedokáže plně vzdát někdy velmi zavádějících zelených ideálů, statistika je neúprosná. Lomborg popisuje také reakce na svou knihu. Varující i poučná je reakce jeho (bývalých?) souvěrců. Ani se neobtěžují zjistit, kdo je autor, i když to sám Lomborg v knize uvádí. Nepoužívají věcnou argumentaci, nediskutují, jen autora dehonestují tím, že ho prohlásí za lháře či neználka. I o těchto ignorantech a jejich praktikách Lomborg píše.

Dobre prodejna mystifikace

Jan Hajduch, Washington, DC, 15.5.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Jako vedec jsem se opet presvedcil, jak tezke, lec ucinne je prochazet veskere odkazy v odbornych publikacich. Tato kniha napsana politologem velmi decentne, se systematickou lstivosti prekrucuje data z vedeckych clanku. Na jedne strane obvinuje klimatology z umeleho vyvolavani katastrofickych scenaru v zajmu ziskavani penez z fondu, na druhe strane se temer na kazdem kroku sam dopousti neslychanych lzi, zrejme v zajmu tehoz. Neuveritelne legracne na me zapusobily jeho zavery ohledne mizeni pralesu... To byla opravdu svanda k popukani. Pokud chcete mit objektivni nazor na problematiku GW, ctete Science a Nature, k tomu vsak budete potrebovat vyvinout nejake to intelektualni usili. K cteni blabolu vycuranych politiku a politologu je ovsem vyvijet nemusite.

Konecne

tycka66@centrum.cz, Praha, 6.3.2007

(Toto je kvalitní recenze)
nekdo pisici rozumne o zivotnim prostredi.Bravurni!

Bjorn Lomborg

 
zavřít