Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>kniha Císař alchymistů

Obálka titulu Císař alchymistů

Císař alchymistů

Otomar Dvořák

Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, 12,5 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 179 Kč
U nás ušetříte: 18 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 161 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 146 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Strhující historický román z rudolfinské Prahy, která vytváří alchymistům - jak učencům, tak i podvodníkům - skvostné podmínky. Vždyť sám císař nad nimi drží ochrannou ruku. A aby ne, když potřebuje zlato. Hodně zlata. Alchymisté ze všech koutů Evropy se sjíždějí do Prahy a snaží se štědrému vladaři vyhovět. Před našimi zraky defilují slavná jména: Tycho de Brahe, Edward Kelley, John Dee... Který z nich se zmocní vzácné formule a bude tak mít největší šanci uspět v boji o císařovu milost? Autor jemně črtá charaktery svých postav, nechá je splétat jejich vlastní drobné intriky, láká je, aby vstoupily do jeho vyprávění a ujaly se role, kterou jim určil. S jejich pomocí pak rozvíjí strhující příběh, do něhož se čtenář rád nechá vtáhnout.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Císař alchymistů

  • Nakladatel: Knižní klub
  • ISBN: 80-242-1469-5, EAN: 9788024214696
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, 12,5 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 12,5 × 20 cm
  • Rok vydání: 2005 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Sen nebo historie?

Eva, Praha, 23.12.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Napínavý román se před námi rozvíjí ve filmově koncipovaných obrazech, vtáhne nás do znepokojivé atmosféry potemnělých uliček rudolfinské Prahy, jimiž bloudí přízračný Golém... Má Edward Kelley pravdu nebo je to pouhý podvodník? Kdo ví? Nakonec si tím není jistý ani on sám! Příběh, který určitě stojí za přečtení! A vysvětlení vzniku Goléma je tady naprosto originální, jaké ještě v žádném zpracování nebylo použito - a přitom celkem reálné a možné. Ale to nebudu prozrazovat, abych vás nepřipravila o překvapení.

Nečekaná podoba GOLEMA a další postavy

Magda, Berounsko, 23.12.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Napínavá kniha, která nás zavede do tajemných pracoven rudolfinských alchymistů a prozradí leccos z jejich postupů při výrobě Kamene mudrců i při komunikaci s duchy. Magister Kelley je postavou odpornou a přesto dojemnou, když umírá, je nám ho líto. Jeho lepší já jako by se vtělilo do jeho dcery, která byla slavnou básnířkou. Ostatně, potkáme tu i osobně dramatika Shakespeara, jako agenta Jejího Veličenstva. Intriky se spřádají a děti v ghetu umírají záhadnou nemocí. Ještě, že je tu rabbi Löw, který pozná tajemství krve (a vlastně infekce) a odhalí děsivý přízrak pražských nocí, obludného |Golema, který však vypadá úplně jinak, než bychom čekali. Je to strhující kniha, jejíž kapitoly se řadí jako scény z výpravného historického filmu, velmi plasticky vyděné a popsané!

Otomar Dvořák

Otomar Dvořák (1951) vystudoval scenáristiku na pražské FAMU, pracoval jako dramaturg v hudebním divadle Semafor a v Městském divadle Zlín, jako redaktor v televizi a časopisech, natočil jako autor a režisér několik publicistických televizních pořadů, vystupoval v rozhlase a v malých rolích na divadle i ve filmu. Napsal přes třicet knih v žánru literatury faktu, v nichž se zabývá českým místopisem, tajemstvím krajiny, lidovou magií, neobvyklými přírodními jevy a záhadami historie. V posledních letech se zařadil mezi nejúspěšnější české autory historických románů, z nichž stojí za připomenutí zejména trilogie o druhé manželce krále Václava IV. Žofii Bavorské („Past na královnu, Kacířská královna, Meč pro královnu“), příběh barokních teroristů „Hořící lilie“, román o králi Ladislavu Jagellonském „Smrt ve stříbrné zbroji“, pravdivá legenda o sv. Prokopovi „Ďábel na řetězu“, příběh z napoleonských válek „Lásky princezen kuronských“, nebo román o zrazené revoluci „1848 – Rok hrdinů, milenců a zrádců“. Vydal také sbírku sci-fi povídek „Bod návratu“ a dětský pohádkový příběh „Kouzelný meč Abaddon“. Kniha Ďáblův klíč (2015) je jeho prvním počinem v Nakladatelství ČAS.

 
zavřít