Obálka titulu Umění milovat

Umění milovat

Erich Fromm

Popis: 1× kniha, vázaná, 128 stran, 12 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 209 Kč
U nás ušetříte: 21 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 188 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 171 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Láska ve všech svých formách představuje základ tvořivé síly, aktivní péči o život, odpovědnost za život a úctu k životu. Praktický prožitek lásky má podobu čistě osobního zážitku, jenž může pociťovat pouze každý sám a ze svého nitra. Hlavní podmínkou pro dosažení tohoto citu je překonání vlastního narcisismu a následné získání schopnosti osvojit si objektivní obraz: vidět lidi i věci takové jací skutečně jsou. Celý život člověka musí být zasvěcen relativnímu vykořenění narcisismu, rozvoji pokory, objektivity a rozumu. Umění milovat závisí na schopnosti růst, vyvinout tvůrčí orientaci vůči světu i vůči sobě. Klíčovou podmínku tudíž ztělesňuje aktivita, vnitřní aktivita, tvůrčí využití vlastních sil. Lidský jedinec však tento cit nesmí prožívat výlučně ke svým blízkým, ale musí si osvojit milující postoj ke každému. Daný niterný proces však vyžaduje radikální společenskou změnu, která umožní splynutí milující povahy člověka s jeho společenskou existencí.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Umění milovat

  • Nakladatel: Český Klub
  • ISBN: 80-85637-94-4, 978-80-86922-07-2, 978-80-86922-32-4, EAN: 9788085637946, 9788086922072, 9788086922324
  • Originál: The Art of Loving
  • Překlad: Vinař, Jan
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 128 stran, 12 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 12 × 20 cm
  • Rok vydání: 2006

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Skvělá kniha

Žanet, 15.12.2014

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Kniha je sepsána velice srozumitelně, vyhýbá se odborné terminologii, ačkoliv E. Fromm je za svou jednoduchost dosti kritizován. Kniha je tedy dostupná široké veřejnosti. Teorie lásky byla pestrá na doplňující odkazy, o které se i částečně opíral. Kniha tedy byla velice objektivní a nezaujatá, což napomohlo dalšímu rozšiřování myšlenek. Text je poznamenán svou dobou , cituje své současníky a komponuje zde příběhy z bible. Láska je zde představována jako základní hybná síla jedince, s čímž naprosto souhlasím. Pomocí této knihy je umožněno zasvěcení do narcismu či objektivity a rozumu. Celá hypotéza umění milovat je založena na schopnosti kreativního myšlení, která umožňuje dále rozvíjet psychiku jedince. Ačkoliv by se mohlo zdát kniha není o sexuální lásce, ale o uvědomění lidské existence a životních hodnot. Láska se tedy stává prostředkem porozumění. První krok je zvládnout teorii, druhý je otázka praxe. Láska tedy není problém objektu, ale problém pochopení. E. Fromm rozděluje lásku do pěti typů, zde bych přidala ještě několik druhů lásky jako například sourozeneckou, jejíž definice mi připadala dosti ošizená. Zarážející byla myšlenek o sexu, přičemž pohlavní akt je výrazem zoufalství, stejně jako u alkoholiků alkohol či u narkomanů drogy. Pohlavní styk je potom obraz odloučenosti a úzkosti, s čímž nesouhlasím. E. Fromm jako žák S. Freuda byl velice ovlivněn, myslím že E. From pohlavní akt chápe jako životní potřebu, která když není uspokojena, probouzí se v nás destruktivní síla, která vyvolá úzkost a zoufalství.
Kniha je velice povznášející a mimořádná, dokáže urovnat lidské myšlení.

Brilantní.

j, 25.8.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Brilantní sociologický text, který není o sexuální lásce (jak by se mohlo z názvu trochu zdát), ale o základních lidských hodnotách...
Poměrně krátké, mimořádné, povznášející. Asi by to měla být - zvlášť v dnešní době - povinná četba.

Erich Fromm

Erich Fromm (1900–1980) byl původem německý sociální psycholog, sociolog, humanistický filozof a demokratický socialista, spojený s tzv. frankfurtskou školou a s kulturní psychoanalýzou. Mezi jeho nejznámější knihy patří Strach ze svobody, Umění milovat, Anatomie lidské destruktivity, Mít, nebo být.

 
zavřít