Obálka titulu Rovník

Rovník

Miguel Sousa Tavares

Popis: 1× kniha, vázaná, 494 stran, 12 × 19 cm, česky - více

Běžná cena: 318 Kč
U nás ušetříte: 32 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 286 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 260 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Děj historického románu Rovník se střídavě odehrává v Lisabonu a na kakaovníkových plantážích Ostrovů Svatého Tomáše a Prince. Útržky skutečných událostí a smyšlených příběhů skládají mozaiku osudů říše prožívající právě klíčové období dějin – poslední roky monarchie a první pokusy o republiku. Je to velký román s mnoha vášněmi a řadou osudových rozhodnutí na pozadí exotické přírody rovníkových ostrovů, vykreslené tak plasticky, že to přináší téměř vizuální požitek. Čtenář však sleduje s napětím především události, které prožívá Luís Bernardo, idealistický, poněkud zhýčkaný a vůbec ne černobíle sympatický evropský intelektuál v konfrontaci s pragmatickým přístupem majitelů rovníkových plantáží. Portugalec Miguel Sousa Tavares vyrostl v rodině úzce spojené s literárním světem. Až do roku 2003, kdy v Portugalsku vyšel jeho první román – Rovník – byl Sousa Tavares znám jako autor čtivých cestopisů a vtipných, mnohdy provokativně laděných fejetonů.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Rovník

  • Nakladatel: Garamond
  • ISBN: 80-86955-30-3, EAN: 9788086955308
  • Originál: Equador
  • Překlad: Weissová, Lada
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 494 stran, 12 × 19 cm, česky
  • Rozměry: 12 × 19 cm
  • Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Sousa Tavares, Miguel: Rovník 3

Vlastimil Váně, iLiteratura, 11.9.2006
Velkou předností románu je jeho nepopiratelná čtivost (k níž přispívá i kvalitní český překlad), jíž autor dosáhl především úměrným a umným kombinováním různorodých prvků: vedle poutavého děje s několika romanticko-naivními zvraty se objevuje kritický, historicky fundovaný pohled zručného vypravěče...

Sousa Tavares, Miguel: Rovník 2

Markéta Pilátová, iLiteratura, 11.9.2006
Intelektuál postavený před možnost dokázat v praxi, že jeho pokrokové názory nejsou jen snůškou zbytečných ideálů, to je bezpochyby dobrý námět na román. V portugalském bestselleru Rovník se tak rozvíjí drama jednotlivce na pozadí proměn moderních společností, jež na počátku minulého století bojovaly o správu v zámořských koloniích.

Sousa Tavares, Miguel: Rovník 1

Pavla Lidmilová, iLiteratura, 11.9.2006
Portugalský spisovatel Miguel Sousa Tavares, známý jako novinář a televizní komentátor, publikuje reportáže, cestopisy, povídky a texty časopisecky i knižně. Jeho první román Rovník (2003) se stal v Portugalsku jednou z čtenářsky nejúspěšnějších knih posledních let: za půl roku od vydání se prodalo sto tisíc exemplářů.

Sousa Tavares, Miguel: Rovník 2

Lada Weissová, iLiteratura, 11.9.2006
Matilda se už podesáté podívala na hodiny: bylo deset pět, ale za dveřmi pokoje ve třetím patře hotelu Brangança se neozýval žádný zvuk...

Sousa Tavares, Miguel: Rovník 3

Lada Weissová, iLiteratura, 11.9.2006
Agostinho de Jesus Júnior zažil na ostrovech tři guvernéry a sloužil jim, ať to obnášelo cokoliv. Prvním byl generál, který za své jmenování vděčil politické „tlačence“ a věřil, že svou neskutečnou hloupost zakryje fasciklem předpisů a formalit stejně směšných jako on sám...

Chtěl bych tě potkati na rovníku

Ondřej Horák, LIDOVÉ NOVINY, 15.7.2006
(...)Sousa Tavares sice nešetří různými výčty (například zasedacího pořádku při rozličných společenských akcích), ale jinak je vypravěčem veskrze moderním, který vstupuje na začátku kapitol do situací přímo a teprve následně osvětluje příčiny a celkové pozadí. Z historických románů Rovníku zůstala objemnost - netrpí však rozvleklostí, naopak se zdá, že se autorovi tímto způsobem povedlo velmi dobře evokovat pomalé prožívání času před sto lety.(...)Rovník Miguela Sousy Tavarese je tedy víc než velmi dobře zkomponovaný a stylisticky zvládnutý román, protože vynáší na světlo mnohé nedořešené problémy minulosti (současnosti).

Sousa Tavares, Miguel: Rovník 1

Lada Weissová, iLiteratura, 16.6.2006
Tak odjeli doprovázeni dvěma černochy, kteří šli pěšky vpředu se dvěma petrolejkami a mačetami přichystanými v pravé ruce. Asi dvacet minut postupovali mlčky, zatím se zhasnutými lampami, ale déšť je dostihl, právě když se chystali k sestupu z Opičí hory, kde si chtěli zkrátit cestu pěšinou ústící na druhé straně kopce na silnici, která vedla do osady Santo Amaro...

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

neklasický historický román současného spisovatele

martina (studentka portugalštiny na UK), , 25.9.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Rovník je velmi čtivý román založený na skutečných historických událostech. Díky němu si dokážeme představit, jaká atmosféra panovala v Portugalsku na začátku 20. století, kdy se tato malá země zmítala mezi snahami udržet monarchii a prvními úspěchy prorepublikových organizací a politických stran. Čtenář se seznamuje s osudem lisabonského intelektuála Luíse Bernarda, ale také s britským konzulem Davidem Jamesonem a jeho ženou Ann. Autor věrně popisuje přírodu, podnebí a také mezilidské vztahy vládnoucí na dvou zapomenutých ostrůvcích u břehů západní Afriky, které se jmenují Svatý Tomáš a Princův ostrov (Sao Tomé e Principe). Doporučuji všem, zejména pak studentům portugalštiny a historie.
 
zavřít