Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Naučná> Společenské vědy> Moderní svět a civilizace>kniha Hegemonie nebo přežití

Obálka titulu Hegemonie nebo přežití

Hegemonie nebo přežití

Americké tažení za globální nadvládou

Noam Chomsky

Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, 13 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 299 Kč
U nás ušetříte: 30 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 269 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 245 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Kde se vzal všudypřítomý terorismus? Proč žije svět ve strachu? Známou odpověď denně nabízejí oficiální média a politici západních mocností. S jinou přichází Noam Chomsky v knize Hegemonie nebo přežití. Je terorismem spíše odpálení bomby v autobuse anebo napadení státu, který pouze nehodlá sledovat politickou linii suveréna? Jistě obojí, ovšem následky jsou neporovnatelné. Kuba, Nikaragua, Panama, Vietnam, Irák - oficiálně vojenské intervence ve jménu světového míru. Podle Chomského však šlo o preventivní zničení narušitelů suverenity USA. Právě v touze Spojených států po světové hegemonii vidí autor největší nebezpečí pro Zemi. Jsou to USA, kdo terorismus živí a kdo jej, ovšem ve skutečně masovém měřítku, uplatňuje. Nenasytnost hegemona více než kdy jindy staví svět na hranu přežití. Nazrál čas, kdy by se uctivé přitakávání krokům USA mělo změnit v kritickou debatu. Tato kniha k ní vybízí.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Hegemonie nebo přežití

  • Nakladatel: Mladá fronta
  • ISBN: 80-204-1351-0, EAN: 9788020413512
  • Originál: Hegemony or Survival. America´s Quest for Global Dominance
  • Překlad: Vopěnková, Adéla
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, 13 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 13 × 20 cm
  • Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Manicka, Plzeň, 11.1.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Je to dost dobre ctive. Obsahuje spousta zajimavych udaju, o kterych jsem drive nevedel nebo je nezaznamenal, avsak myslim, ze kniha je prilis antiamericky zamerena. Pravdou zustava, ze proamericke duvody a nazory muzeme najit naprosto vsude, proto doufam, ze toto bylo jedinym duvodem, proc je autor do sve publikace nezahrnul. Jinak vynikajici.

Výborná práce

mesiba@seznam.cz, Židenice, 19.12.2006

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Chomsky byl oprávněně oceněn v nedávné anketě jako nejvýznamnější intelektuál dnešní doby. Jeho charisma pramení z toho, že se dokáže angažovat a popisovat problémy věcně, nikoliv se schovávat do intelektuálních klišé. Tato knížka dokáže postupně metodologicky popsat problematiku role USA v II.pol. 20 století, kdy dnešní válka v Iráku je jejím logickým vyústěním. Dokázal tak jednotlivým dílčím informacím o politice USA dát jednotnou historickou vazbu, USA totiž potřebují být neustále ve válce (studená válka, Kuba, Vietnam, terorismus, Nikaragua, Irák...), kde státní administrativa je propojená s globálními společnostmi, válka jeko předstupeň ekonomického pronikání a následného ovládání, je to integrální součást americké politiky, ... pokud USA nebudou světovým hegemonem, pravděpodobně nepřežijí....

Noam Chomsky

NOAM CHOMSKY (nar. 1928 ve Philadelphii, Pennsylvania) - Profesor lingvistiky na Massachusetts Institute of Technology, známý kritik politických poměrů na scéně domácí i světové a jeden z nejcitovanějších žijících intelektuálů je držitelem čestného titulu na několika desítkách světoznámých univerzit a řady nejrůznějších akademických cen. Kromě přednášek, které jsou pořádány po celém světě a pro velký úspěch plánovány až na dva roky dopředu, se věnuje psaní knih a novinových a časopiseckých článků.

 
zavřít