Obálka titulu Q.

Q.

Luther Blissett

Popis: 1× kniha, vázaná, 654 stran, 15 × 20,5 cm, česky - více

Běžná cena: 399 Kč
U nás ušetříte: 40 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 359 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 326 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Historicko-dobrodružný román, který bývá srovnáván s knihou Jméno růže od Umberta Eca, a mnohdy hodnocen výše, nás provádí různými obdobími a peripetiemi reformačního hnutí v Německu a Švýcarsku. Dvě hlavní postavy jsou anonymní – na jedné straně tajemný vypravěč, na druhé oddaný špeh kardinála a pozdějšího papeže Gianpietra Carafy, podepisující se iniciálou Q. Kardinálův špeh spřádá sítě, do nichž se vypravěč nevědomky zaplétá. Oba pak skládají dohromady pestrou mozaiku společenského a náboženského dění v Evropě první poloviny 16. století. Kniha sama je navíc opředena záhadami: Luther Blissett je jméno vypůjčené od známého fotbalisty, autoři jsou údajně čtyři... Vypravěčská vyzrálost a formální mistrovství však toto vysvětlení vyvrací.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Q.

  • Nakladatel: Dokořán
  • ISBN: 80-7363-107-5, EAN: 9788073631079
  • Originál: Q
  • Překlad: Chalupská, Gabriela
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 654 stran, 15 × 20,5 cm, česky
  • Rozměry: 15 × 20,5 cm
  • Rok vydání: 2006 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Jenom nám vraťte Apokalypsu

Jan Děkanovský, LIDOVÉ NOVINY, 20.1.2007
(...) Autoři podrobně znají historické děje a reálie; přitom však nemáme co do činění se zbeletrizovanou učebnicí dějepisu, nýbrž se svébytnou a umělecky přesvědčivou prózou. Román je sice úctyhodný "špalek", ale jeho šest set padesát stran nezabírají rozvláčné popisy a prostoduché objasňování historických souvislostí. Kniha je nabitá dějem, jehož spád místy prostřednictvím krátkých vět graduje k úsečnosti, pro niž znamená i více než dvouslovná věta neúnosnou mnohomluvnost. (...) Přesvědčivé a strhující vylíčení univerzálních lidských tužeb, potřeb, spádů a nutkání je právě tou esencí, která dělá z románu Q dobrou knihu.

Náboženská reformace jako thriller

Pavel Mandys, TÝDEN, 15.1.2007
(...) Román bývá přirovnáván ke knihám Umberta Eca (ten dokonce musel popřít, že by se na něm podílel) a jsou pro to dobré důvody: důkladnými znalostmi podpořený vhled do období, kdy především knihtisk urychlil materiální a intelektuální vzestup neurozených řemeslníků a obchodníků, má napínavou formu a vrcholí přímým střetem Gerta a Q, přičemž jejich tajné tahy a protitahy mají charakter špionážního thrilleru.

Q aneb historie za časů internetu

Ivan Matějka , Hospodářské noviny, 1.12.2006
(...) Navzdory bizarním okolnostem svého vzniku je Q plnohodnotným dílem, napsaným s mistrovskou obratností, která naznačuje stylistické možnosti historického žánru v epoše internetu. Žádný sentiment, žádná rozvleklost. Žádný Dumas ani Jirásek. Obsáhlý text rychle plyne ve strohých, někdy téměř úsečných větách a krátkých epizodách, čtenář ovšem není nijak připraven o potěšení vcítit se do více než neklidné atmosféry první půle šestnáctého století, do jejích barev, zvuků, pachů a vůní, idejí a střetů, nadějí i skepse, života i smrti.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

celkem ujde

Jakub, Praha, 28.7.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Kniha je dobrá, čtivá, ale takový hit, jak Q líčily nejrůznější recenze, jsem v ruce neměl. Jméno růže od Eca, knihu, která je s románem Q často srovnávána, jsem, bohužel, nečetl, takže nemohu porovnávat. Souhlasit ale musím na druhou stranu s tím, že autoři si dali vskutku mravenční práci s dohledáváním a ověřováním nejrůznějších faktů, dat i osob. Nejsem zase tak neznalý dějin Evropy, a musím na no konto napsat, že události v knize jsou nezkreslené a vyprávění je historicky dost věrohodné. Úplně nakonec ještě jedna výtka: dle mého je knížka (pardon-špalek) zbytečně nafouklá. Myslím si, že vyprávění by se dalo zhustit na méně než 650 stran...

Luther Blissett

Luther Blissett není jméno skutečného autora, ale anonymní projekt vyhlášený v roce 1994. Byla to výzva, aby kdokoli použil tohoto jména k prezentaci svého díla. Jedním z výstupů je právě román Q. Spekulovalo se o autorství Umberta Eca, protože Q vykazuje s jeho romány společné rysy. Za dílem však nejspíše stojí čtyři Boloňané ? Fabrizio P. Belletati, Federico Guglielmi, Luca Di Meo a Giovanni Cattabriga. Podstatné je, že se zrodilo celistvé, homogenní, plnokrevné, dokonale promyšlené a strhující dílo, které si vysloužilo nominaci na literární cenu Premio Strega a které inspirovalo další tvůrce. Virtuální autor Luther Blissett spáchal na přelomu milénia rituální sebevraždu Seppuku. Pozůstalí sdružující se pod jeho jménem založili nový projekt Wu Ming Foundation.

 
zavřít