Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Umění> Divadlo>kniha Korespondence I

Obálka titulu Korespondence I

Korespondence I

Jiří Voskovec a Jan Werich

Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, 16 × 23 cm, česky - více

Běžná cena: 399 Kč
U nás ušetříte: 40 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 359 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 326 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Třísvazkový projekt dosud nepublikované korespondence V+W, uložený v americkém Bostonu, je společným dílem nakladatelství Akropolis a Nadace Jana a Medy Mládkových. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozdělily, je strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhaluje i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek (z dopisů je zřejmé, že oba své listy chápali jako součást svých literárních plánů a že počítali s jejich pozdějším publikováním).
První svazek korespondence, edičně připravený prof. Ladislavem Matějkou, zahrnuje období 1945–1962, korespondence z dalších let bude zahrnuta ve druhém a třetím dílu. Knihu doplňují i některé méně známé fotografie z působení V+W na opačných koncích světa.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Korespondence I

  • Nakladatel: Akropolis, Nadace Jana a Medy Mládkových
  • ISBN: 80-7304-075-1, EAN: 9788073041274
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 352 stran, 16 × 23 cm, česky
  • Rozměry: 16 × 23 cm
  • Rok vydání: 2007 (3. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Život buduje homoli hořkosti

Pavel Řezníček, REFLEX, 12.4.2007
(...) Dva představitelé chytrého humoru si tu v dopisech vyměňují povzdechy, jásot, doufání i zoufalství (...) Voskovec a Werich byli nuceni psát si jazykem " ezopským", sestávajícím z jakýchsi kryptogramů, narážek, jimž rozuměli jen oni. Tím nabývá jejich korespondence na fosforeskujícím půvabu. Neméně půvabné je, když Werich svému příteli za oceánem nadšeně líčí, jak byl hrát v Pardubicích a kterak tam někdo prstem načmáral do prachu, jenž pokrýval jeho auto: "A co Voskovec?"

Smutná intenzita sviní

Vladimír Karfík, RESPEKT, 10.4.2007
(...) Vzájemné dopisy svědčí, že s Voskovcem sdílel Werich na distanc trochu podobný osud. Oslnil sice jako herec, ale stejně jako Voskovce ho začalo bavit především psaní. "Tak se mi chce psát!" Mohl zde uplatnit nezávislost, kterou v divadle postrádal. Je přitom paradoxní, že Werichova literární stopa z nesvobodných poměrů je zřetelnější než ta Voskovcova. Po jeho úniku do svobodného světa máme od tohoto oslnivého umělce jen pár publikovaných textů. A nyní tedy tyto dopisy.

Nevratné mládí

Jan Rejžek, LIDOVÉ NOVINY, 15.3.2007
(...) Je to jednak nádherná oslava pevného chlapského kamarádství, které nemohlo rozdělit ani moře a politická situace. Zároveň jde samozřejmě o ódu na krásu a bohatství češtiny, jež, není-li przněna rozvernými rtíky moderátorů komerčních rádií, rozkvétá do omamné orchideje.

Buď opatrn a chrabr, radili si V+W v dopisech

ob, iDNES, 7.2.2007
(...) Dopisy jsou uveřejněny tak, jak je editoři našli v archivech. Nikterak je neopravovali, protože jedním z jejich cílů bylo ukázat bohatost češtiny obou pisatelů. "Ve svém celku jsou jejich dopisy dramatickým dokumentem vnější i vnitřní emigrace v dobách studené války," říká nakladatel.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Ach ty vysvětlivky

Eva Š., Praha, 17.5.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Kniha je báječná, děkuji všem co se zasloužili o možnost jejího vydání. Ale při prvním otevření jsem si hned vzpomněla na předscénu Werich-Horníček, kde Werich popisuje četbu Švejka s vysvětlivkami a končí asi takto: 'oni si myslí že co čtenář, to blbec'. Plně souhlasím se zde uvedeným komentářem HČ ze 14.3.2007

užasná knížka

zuzka-d68, , 14.4.2007

(Toto je kvalitní recenze)
pro mne je to kniha roku, i když jsme v jeho čtvrtině - jazyk, styl, osudové pouto, láska a okolnosti, jako nejvyšší tvorba. Jen mi tam chybí rukopisy obou pisatelů. Těším se na další

Zásadní ediční počin

Tom, Frýdek-Místek, 12.4.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Pro mne byla četba této knihy především doplněním informací, které mi chyběly. Zároveň jsem si ale musel upravit celkový obraz, který jsem o V+W dosud měl. Přece jen ta korespondence má něco do sebe a vypoví o svých autorech více než biografické líčení třetí osoby. Jsme ale zatím na konci první třetiny, na zásadní hodnocení je čas. Co je však zřejmé už teď - je to kandidát na knihu roku. Hlavně, aby se povedlo celý projekt dovést do konce. Svým způsobem se tady rodí jeden z nejzásadnějších edičních počinů naší doby. Vřele doporučuji.

Nádherné, ale ...

HČ, , 14.3.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Kniha úchvatná, ukazující, co dva lidé můžou udělat spolu, každý zvlášť i čím vším si mohou být navzájem. Avšak nelze smlčet o nakladatelově práci s materiálem - dopisy, kde se to hemží i angličtinou. Readakce nakladatelství (editor prof. Matějka?) překládá na příslušné straně dole i sebemenší slabiku, navíc dost amatérsky. Připomíná to známý Werichův výstup, kdy hovořil o vydání Švejka z 50. let, v němž je také každá ... opoznámkovaná (Řeznická ulice: ulice v Praze II ;-)). Aneb souboj s některými atributy našich životů je v Ječný.

Kniha roku

Jan Hřebejk, , 16.2.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Fascinující čtení, depresivní i plné humoru. Zásadní příspěvěk. Doporučuji každému.

Jiří Voskovec

Jan Werich

 
zavřít