Magie a manipulace mysli

Nakladatel:  Argo 2007
Rozebráno
305 Kč
359 Kč

Anotace

Derren Brown (1971) je britský psycho-iluzionista, který nevěří na paranormální jevy. Studoval práva a germanistiku v Bristolu a k hypnóze ho inspirovalo představení hypnotizéra Taylora. Začal se sám hypnózou zabývat a vystupoval po barech. Na...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(11x)

Trochu jsem váhala, jestli tuto knihu označit jako dobrou nebo výbornou, nevím, jsem teprve na začátku četby. Mamka ji koupila teprve včera, když jsme jely do Prahy. Každopádně je zajímavá, jen mi v mnohém dělá chaos a někdy jí nerozumím. Nevím, jak se vypořádat s Derrenovým přesvědčením o existenci pravděpodobnosti, nevěřím totiž v náhody. Můj vztah k magii je docela silný, věřím i v nadpřirozeno, a to už od osmi let. Takže mě trošku rozhodilo, když jsem se dověděla, že Derren na nic podobného nevěří. Nevím, jak se dá pravděpodobnost skloubit s hypnózou. Ale asi tomu ještě moc dobře nerozumím. Nemohl by mi to někdo vysvětlit? Kniha je docela silná, takže její přečtení odložím na letní prázdniny. A zřejmě se začnu učit hypnóze... :-) Jsem trochu zmatená, přesto knihu označuji za dobrou :-)

Darrenova kniha je opravdu nejlepší kniha co jsem kdy četl, je to má jediná kniha která mě opravdu baví přečíst. Nebudem jsi nalhávat, že knížky co jsme četli byli poučné a zábavné. Tuto knihu čtu opravdu všude v autubuse, ve škole obzvlášt při hodině chemie která trvá 2 hodiny, ve vaně atd. Ale to už ješ jedno. Tato kniha mě mnohé naučila a pořád učí, obzvlášt když máte tátu psychologa.

Velice úžasná kniha. Obzvlášťe kapitola pro zlepšení paměti - po chvilce budete plni úžasu co dokážete! Autor vysvětluje velice srozumitelně zákonitosti hypnózy, sugesce a pod. Konečně někdo přinesl světlo na zem. Navíc je kniha napsána velice zábavnou formou, takže vědomosti nabíváte s radostí:-). Je veliká škoda, že nám p. Brown nechce poskytnout ze svých znalostí více :-(.

Četl jsem to na jeden zátah s výjimkou pasáže o zlepšování paměti - ne, že by nebyla zajímavá, ale vyžaduje pravidelný trénink a já knihu četl spíš jako beletrii. Podložené, dobře napsané, každému doporučuji. (A to i zapáleným zastáncům homeopatie a telepatie, kteří si budou muset utřídit argumenty pro svá tvrzení.)

Je to super knížka.Výborně se čte. Já si tu knížku koupil proto, že jsem viděl v televizi na ČT1 (2006) nějaké videa s Derrenem.Napadlo mne, že bych se něco z jeho profese mohl naučit.A ono to funkuje. Opravdu tuto knihu doporučuji.Dávám 10/10 bodů

Na knihu jsem dostal tip od sveho kamaráda, kvantového fyzika a musím říci, že mne opravdu mile překvapila. Kniha je velmi dobře napsaná a srozumitelnou formou představuje i vědečtější pohled na věc.

Knihu jsem zakoupila jako dárek příteli. Po přečtení pár stránek prohlásil, že nemůže přestat číst, je z ni nadšený. Čte ji pomalu i za chodu :) Já zatím přečetla pár stránek a nutno říct, že se mi taky nechtelo přestávat se čtením...ale holt si musim počkat jako druhá v pořadí:) Eithne: Nesnašíte lidi, co odsuzují věci, o kterých vůbec nic nevědí? V tom případě se asi zrovna ráda mít nebudete :)

Knihu jsem přečetl hned 25.12. 'na jeden zátah'. Od té doby jsem určité pasáže četl již několikrát. Mám rád lidi, kteří jsou schopni přehledně formulovat své myšlenky, především písemnou formou. Zaujala mne forma zapamatování si nezáživných čísel, díla Shakespearova, atd. Jako velmi zajímavou považuji stať ohledně pravděpodobnosti, zjišťování mluvení pravdy či lži; překvapivý je i názor ohledně DDT. Vcelku ne se vším co píše souhlasím, ale respektuji jeho profilovaný názor. Kniha rozhodně stojí za přečtení, není to ale beletrie na což upozorňuji.

Nikde v cv nečtu, že by věnoval leta studiu alternativní medicíny. Zajímalo by mě tedy, kde bere tu drzost se k ní vyjadřovat, a ještě navíc jako k 'podvodu'. Tyhle lidi, co odsuzují věci, o kterých vůbec nic nevědí, nesnáším. Knihu bych si tedy nepřečetla už z tohoto prostého důvodu. Autor je arogantní primitiv. Nebo v cv nějaká rozsáhlá část chybí. A já dělám závěry velmi rychle, připouštím, ale tohle si na triko vezmu.

Knihu jsem četl taktéž anglicky a na to, že se jedná o knihu pro veřejnost, je toho v ní požehnaně. Má lidi jen nakopnout, ne jim odhalit kouzelnická tajemství, pro kouzelníky je však téměř nepoužitelná - my víme o lepších titulech :)

Dost mě Derren Brown zaujal ale knížka pro mě byla spíše zklamáním.Četl jsem to v angličtině a čekal jsem od totoho trochu víc.Bylo to o něco nudnější a nebyly tam ty triky, o které bych stál především.Více se mi líbila knížka Zakázaná rétorika která se tímto tématem z části také zabívá.

Zobrazit další (8)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Bibliografické údaje

Název:
Magie a manipulace mysli
Autor:
Brown, Derren
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072039425
ISBN:
978-80-7203-942-5
Originál:
Tricks of the Mind
Překlad:
Loupová, Hana
Popis:
1× kniha, vázaná, 305 stran, česky
Rozměry:
16 × 24 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)
}