Obálka titulu Doppler

Doppler

Erlend Loe

Popis: 1× kniha, vázaná, 132 stran, 15 × 20,6 cm, česky - více

Běžná cena: 189 Kč
U nás ušetříte: 19 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 170 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 155 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Román Doppler současného norského spisovatele Erlenda Loea má mnoho společného s autorovým průlomovým dílem Naivní. Super (česky 2005). Jeho hlavní hrdina se po zdánlivě bezvýznamné události (pád z kola při jízdě lesem) dostává do hluboké osobní krize, kterou řeší tím, že se zcela stáhne do sebe, opustí ženu a děti a dosavadní pohodlný způsob života a rozhodne se přestěhovat do lesa. Společnost mu dělá losí mládě, jehož matku zastřelil kvůli masu. Doppler je tedy román o lidské osamělosti, přechodu od aktivity k pasivitě, soukromém protestu proti společnosti a proti tomu, co se považuje za správné a korektní, proti konzumu a blahobytu.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Doppler

Recenze

Recenze v Médiích

Loe, Erlend: Doppler (in Host)

Daniela Mrázová, iLiteratura, 25.3.2008
Románem Doppler se populární norský spisovatel Erlend Loe rozhodně nezapřel. Na první pohled to vypadá, že jen lehce přetavil antihrdinu knihy Naivní. Super. do nové podoby a k tomu přidal pár dalších varovných signálů o neúnosnosti se sebou spokojené západní civilizace.

Pohlaví jen zdánlivě silné

Jan Gregor, RESPEKT, 7.1.2008
(...) Próz o existenciální krizi středního věku, jejichž hrdinové od základů změní svůj život, vycházejí mraky. Ale málokterá se tématu chopí s takovým vtipem jako právě Loeův Doppler.(...) Doppler je neobyčejně zábavná kniha o krizi identity, ale nevyzrálý postoj hlavního hrdiny k jeho okolí čtenáře občas až irituje.

Loe, Erlend: Doppler

Barbora Grečnerová, iLiteratura, 9.12.2007
Román Doppler norského spisovatele Erlenda Loea má mnoho společného s autorovým kultovním titulem Naivní.Super. Doppler je román o osobní vzpouře proti konzumnímu maloměstskému životu, kterou tentokrát nevyvolá prohra v kriketu, ale smrt otce a pád z kola.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zázrak!

panKaplan, 12.3.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Potřeboval jsem si po nepříjemném čtenářském zážitku spravit chuť a sáhl jsem po Dopplerovi. A pak jsem četl dál, a pořád a pořád. Jediné, co je na ní špatně je délka. Takhle dobré knihy by měly být minimálně pětkrát delší. Dospělý muž, "autor" dvou dětí a třetího na cestě utekl od lidí do lesa. Společnost mu dělá losí mládě a jeho vlastní myšlenky. Vzpomíná na svého otce, který právě zemřel a přestože lidi nenávidí, postupně se s několika z nich sblíží.

Přidejte si k tomu břitký humor, kritiku dnešního světa a absurdnost mnoha situací (která se ovšem brzy ukáže jako racionální) a máte v ruce knihu, na kterou nezapomenete. Doporučuje devět z desíti vlků (nebo spíš losů?) samotářů.

Vtipné a inteligentní!

, 10.12.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Něco tak vtipného jsem už dlouho nečetla. Hlavní hrdina je fakt sympaťák, ale doma bych ho nechtěla. Přesný odraz dnešní doby, sranda od začátku do konce. Ze všech Loeho knížek nejlepší, těším se na překlad volného pokračování.

Přímý zásah

Magdalena Hůlová, madleenka@seznam.cz, Praha, 19.11.2008

(Toto je kvalitní recenze)
Doppler, je vtipný, hluboký, absurdní a přitom důvěrně známý, něžný a mrazivý. Jedna z nejlepších knih jaké jsem, kdy četla. Hladově čekám od nakldatelů další titul E. Loea.

Erlend Loe

 
zavřít