Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Umění> Dějiny umění>kniha Comics: Stručné dějiny

Obálka titulu Comics: Stručné dějiny

Comics: Stručné dějiny

Milan Kruml

Popis: 1× kniha, vázaná, 320 stran, 15,5 × 23,5 cm, česky - více

Běžná cena: 769 Kč
U nás ušetříte: 115 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 654 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 595 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Tato kniha je první publikací seznamující čtenáře v České republice s historií světového comicsu. Její autor, Milan Kruml, si vzal za cíl nelehký úkol seznámit naše čtenáře s více než stoletou historií tohoto média. Kniha proto vznikala dlouhých sedm let.
Problém comicsu u nás je způsoben už jen tím, že je chápán jako literární žánr. Toto zařazení usnadňovalo komunistickým ideologům poukazovat na chabou literární hodnotu comicsu. Snadněji tak mohli tento velmi účinný nástroj propagandy v očích veřejnosti označit za cosi opovrženíhodného, stejně jako se o to snažili se žánrem detektivním na počátku padesátých let. Ke vzkříšení detektivního žánru však došlo záhy v šedesátých letech, kdy režim pochopil jeho možné využití. Comics u nás měl ale daleko složitější pozici. Jakožto nástroj buržoazní propagandy byl vytlačen až na samotný okraj společnosti a kultury. Nepomohlo mu ani zcomicsování Třiceti případů majora Zemana Kájou Saudkem; tento comisový seriál byl v Pionýrské stezce po čtvrtém díle zastaven.Česká republika po komunistickém puči v roce 1948 ztratila kontakt se světovým comicsem na více jak čtyřicet let. V té době existovaly pro comicsuchtivé čtenáře pouze Rychlé šípy, sporadické pokusy v Sedmičce pionýrů (nedokončená část Asterixe), Pionýrské stezce (např. Major Zeman), Mladém světě (např. Lips Tulian), zadní strana časopisu ABC a jako jediný výhradně comicsový časopis, byť pro nejmladší čtenáře, Čtyřlístek.Tyto počiny se zároveň staly i hrobem pro české tvůrce většinou se pokoušející napodobit styl Káji Saudka, který již sám o sobě napodoboval styl Jeana-Claudea Foresta, autora Barbarelly (Saudkova Muriel jakoby jí z oka vypadla).
Přesto všechno se v našich tiskárnách (např. Svoboda) tiskly comicsy pro zahraniční vydavatele.
Mezeru v comisových vědomostech čtenářů se příliš nepokoušeli zacelit ani polistopadoví vydavatelé.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Comics: Stručné dějiny

  • Nakladatel: Comics Centrum
  • ISBN: 80-86839-12-5, EAN: 9788086839127
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 320 stran, 15,5 × 23,5 cm, česky
  • Rozměry: 15,5 × 23,5 cm
  • Rok vydání: 2007 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Komiks má dlouhou historii

Ivan Adamovič, Střední Čechy, 17.7.2007
(...) Krumlovy dějiny mají logicky i své limity. Kniha je sice psána čtivě, ale přesto je spíše příručkou než čímkoliv jiným. Číst souvisle se téměř nedá. Záplava jmen a názvů titulů vede k určité nepřehlednosti. (...) To jsou však spíše menší prohřešky. Takové knihy jako Comics: Stručné dějiny tady už bylo třeba.

Seznamte se se světovým komiksem: česky

aho, MF DNES, 13.7.2007
(...) Krumlova kniha není pouze souborem hesel a portrétů osobností, dá se číst jako příběh jedné formy vyjádření, která propojuje obraz s textem, má svůj vývoj, vrstvy, odbočky i proměny. Charakteristickým rysem komiksu je, že vlastně nemá hranice, tabu ani přesný počátek. (...) Krumlova kniha do toho pestrého světa nechává nahlédnout, a to doslova - na ukázkách z legendárních děl, často celobarevných, nijak nešetří. Myslí i na užitečné detaily, jako jsou komiksový slovníček či žebříčky nejlepších a nejdražších komiksů.

Dějiny žánru poprvé česky

- man -, TÝDEN, 25.6.2007
(...) Těžiště práce je v líčení peripetií tradičních sešitů pro děti a dospívající mládež. Obsahuje množství ilustrací a ukázek (často jsou přetištěny celé stripy nebo stránky, vždy s dobře čitelnými texty), rejstřík, slovníček a žebříčky nejoblíbenějších a nejdražších komiksů. Obálku nakreslila britská komiksová legenda Bryan Talbot; nakladatelství Comics centrum zde využilo dobrých vztahů, které s kreslířem navázalo po českém vydání jeho dvou komiksových románů.

V Česku vyšla první historie světového komiksu

ob, iDNES, 21.6.2007
(...) Kruml se rozhodl zpracovat vlastní publikaci, kde mnoho z toho, co čtenář na Západě má zažito, musí být pro českého čtenáře vysvětleno. Komiks, grafický román, byl totiž dlouhá léta před rokem 1989 v tehdejším Československu i v dalších zemích východního bloku odstrkován. (...) obálku speciálně pro nakladatele vytvořil slavný komiksový autor Bryan Talbot, jehož knihy Comics Centrum vydává.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze,
 
zavřít