Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Platforma

Obálka titulu Platforma

Platforma

Michel Houellebecq

Popis: 1× kniha, vázaná, 292 stran, 11,5 × 19,5 cm, česky - více

Běžná cena: 269 Kč
U nás ušetříte: 27 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 242 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 220 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Protagonistou této knihy o hledání štěstí a lásky v citově vyprahlém současném světě je opět autorův generační druh, zde už čtyřicátník, úředník na ministerstvu kultury. Sarkasticky glosuje život, dokud nepotká dívku, která se vymyká jeho dosavadním zkušenostem se ženami. V líčení jejich vztahu možná Houellebecqova čtenáře překvapí méně cynický tón, avšak o to kousavější soudy o pokrytectví západní civilizace i o možných alternativách, vedoucích do slepé uličky terorismu. Skandální autor se nezapře v otevřeném líčení erotických scén i ve velmi kritických připomínkách na adresu různých náboženství.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Platforma

  • Nakladatel: Garamond
  • ISBN: 978-80-7407-014-3, EAN: 9788074070143
  • Originál: Plateforme
  • Překlad: Beguivin, Alan
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 292 stran, 11,5 × 19,5 cm, česky
  • Rozměry: 11,5 × 19,5 cm
  • Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Proč mě to tak bolí?

Magdaléna Platzová, RESPEKT, 14.7.2008
(...) Příběh lásky mezi dvěma lidmi, kteří založí velkolepý projekt na sexuálním turismu, končí teroristickým útokem islamistů a smrtí hrdinky. Kritika islámu se však táhne celou knihou a nakonec vyústí v nenávist, kterou sám autor v rozhovorech potvrdil: " Islám je nebezpečné náboženství, a to od počátku. (...) Je to zvláštní. Houellebecq, který je tolik obviňován z nenávisti, píše stále dokola o lásce. Je přitom zábavný, politicky nekorektní a jedovatý. (...) Houellebecqovo psaní je vlastně zuřivým úprkem za štěstím. Co mu přitom vleze do cesty, to se se zlou potáže. Jako například islám.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

julusik, , 30.11.2009

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Jedna z nejsoučasnějších úvah o společnosti, jaké jsem v poslední době četla. Žádné klišé, žádné metafory, žádná poezie, přitom velice křehký příběh lásky. Kniha nešokovala, spíš rozesmutnila.

Mára, , 8.10.2008

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Velice povedena kniha, plná úvah o evropské, thajské, kubánské a islmské společnosti a jejímu vztahu k prostituci či sexuální turistice. Velmi trefně pojednává o našem pokrytectví a nevysvětlitelné krutosti islámských extremistů v budhistickém státě. Je to o jedné předčasně ukončené lásce bez žádných laciných klišé a velkých hrdinských činů. Úvodní pasáž popisující pomalé seznamování/neseznamovani skupiny účastníků zájezdu byla mi obzvláště povědomá. Osobně to byl lepší čtenářský zážitek než autorova předchozí kniha Rozšíření bitevního pole.

Michel Houellebecq

Michel Houellebecq - všestranný autor, básník, esejista, romanopisec a fotograf (nar. 1958 na fr. ostrově La Réunion) vystudoval zemědělskou univerzitu. Od dvaceti let se pohyboval v literárních kruzích, vliv na něho mělo přátelství se slavným autorem francouzského nového románu Michelem Butorem. Houellebecq je jednou z hlavních i nejkontroverznějších osobností „nové vlny“ francouzských autorů, občas trochu zjednodušeně označované za „depresivní“. Nyní žije v Irsku.

 
zavřít