Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Umění> Výtvarné umění>kniha Čtení obrazů

Obálka titulu Čtení obrazů

Čtení obrazů

Alberto Manguel

Popis: 1× kniha, vázaná, 450 stran, 16 × 23 cm, česky - více

Běžná cena: 499 Kč
U nás ušetříte: 50 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 449 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 408 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Říká se, že každý obraz vypráví příběh — je to však skutečně pravda? Dokážeme číst obraz stejně, jako bychom četli knihu? Existuje řeč, jíž se můžeme naučit a jež nám umožní vytáhnout z obrazu jeho význam? A chce sám obraz, abychom jej rozluštili, dešifrovali, abychom mu porozuměli? Alberto Manguel, autor bestselleru Dějiny čtení, předkládá ve své knize Čtení obrazů bystrou, myšlenkově provokativní a poutavou úvahu o otázkách, které si klademe, když stojíme před uměleckým dílem. Manguel se pohybuje po širokém poli témat; přemýšlí, co může umění znamenat a co někdy po divákovi požaduje. Na příkladu několika velkých uměleckých děl zkoumá, jakým způsobem se každé z nich pokouší vyprávět příběh, který my diváci musíme buď dešifrovat, anebo rovnou vymyslet. Dívá se na Caravaggia, Picassa, van Gogha i starořeckého malíře Filoxéna, na Jacksona Pollocka i Petera Eisenmana, na italskou renesanční malířku Lavinii Fontanovou, jež malovala dvorské zrůdy a sama byla považována za hříčku přírody, a také na současné dystopie Marianny Gartnerové. Od dob Způsobů vidění Johna Bergera žádný spisovatel tak výmluvně nezkoumal, co se děje, když se necháváme ovlivnit uměleckým dílem.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Čtení obrazů

  • Nakladatel: Host
  • ISBN: 978-80-7294-274-9, EAN: 9788072942749
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 450 stran, 16 × 23 cm, česky
  • Rozměry: 16 × 23 cm
  • Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Málokdy dojdu tam, kam mířím

Ondřej Nezbeda, RESPEKT, 2.3.2009
(...) Je mu cizí akademický suchopár, umí být příjemně a pronikavě osobní. Ostatně není historikem ani teoretikem výtvarného umění a ve svých úvahách pokouší jen svoji zvědavost, empatii a umění vhledu, které ho zavádějí až do krajin sociologie, filozofie a dějin literatury. (...) "Umožnili jsme vznik reklamě a elektronickému obrazu za účelem okamžitého předávání informací co největšímu počtu lidí. Obrazy zmanipulované médii nám ale nedopřávají čas pro kritiku nebo reflexi z odstupu," píše Alberto Manguel. Právě takovým zastavením je jeho kniha. Připomíná jakousi komentovanou prohlídku v galerii poté, co kustodi vyženou poslední návštěvníky, zamknou za sebou a čtenář má to privilegium zůstat tu v tichu a o samotě. Teprve v takovém pozastavení získává možnost do obrazů doslova vstupovat.

Knihovna

(jch), MF DNES, 8.11.2008
(...) Na ni volně navazuje Čtení obrazů s podtitulem O čem přemýšlíme, když se díváme na umění? Nejde tu o žádnou ucelenou teorii či o úhrnný kunsthistorický přehled, nýbrž o tucet vybraných děl z dějin západního umění, která autora obzvlášť oslovila a on o každém z nich napsal příběh, jehož prostřednictvím se dostává k souvislostem, k asociacím a - k dalším dílům.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Hodnotil 1 uživatel, zatím žádné recenze,

Alberto Manguel

 
zavřít