Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Voda pro slony

Obálka titulu Voda pro slony

Voda pro slony

Sara Gruenová

Popis: 1× kniha, vázaná, 286 stran, 23 × 15 cm, česky - více

Běžná cena: 299 Kč
U nás ušetříte: 30 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 269 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 245 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Nevšedný příběh zaujme historickým pozadím, hlubokou lidskostí, leskem, bídou a špínou cirkusu na pozadí hospodářské krizí v třicátých letech v USA. Příběh připomíná plakáty z cirkusů dávných čas: „Budete se smát, budete plakat, jenom přistupte, dámy a pánové.“ Čeká vás čtenářský zážitek.
Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini – nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem.Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí – zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené “lodi komediantů”. Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými klony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití.
Autorka Sara Gruenová je autorkou bestsellerů Riding Lessons (Lekce jízdy) a Flying Changes (Rychlé změny). Žije s manželem a třemi dětmi, čtyřmi kočkami, několika kozami, dvěma psy a koněm v ekologické komunitě u Chicaga.

Voda pro slony

  • Nakladatel: Tatran
  • ISBN: 978-80-222-0549-8, EAN: 9788022205498
  • Originál: Water for Elepfants
  • Překlad: Nuhlíčková, Ivana
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 286 stran, 23 × 15 cm, česky
  • Rozměry: 23 × 15 cm
  • Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Jedním slovem Nádherný

, 16.5.2011

(Toto je kvalitní recenze)
Začalo to tím, že jsem viděla ukázku na film a tak jsem si řekla, že nejdřív si přečtu knížku. Tu jsem si koupila za to, že se mi povedl zápočet. Nejsem velký čtenář, ale tuhle knížku jsem nemohla odložit, těšila jsem se až se vrátím do cirkusu.

nádhera

Amáta, České Budějovice, 18.8.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Na tuto knihu jsem náhodou narazila ne internetu a podle popisu mě docela zaujala. Tak jsem se na ni šla podívat do knihkupectví a velmi se mi líbila. Zakoupila a neudělala jsem chybu. Příběh je velice něžně a duchaplně popisován. Trošku mi vadily kapitoly, které se vrací zpět do přítomnosti (do domova důchodců). Už jsem se vždy těšila až bude zase Jacob v cirkuse. Moc se těším na filmové zpracování, jak se toho filmaři zhostili. Jinak mo doporučuji, krásná kniha. Nejsem nadšenec cirkusu a všeho kolem, ale tohle mě opravdu dostalo.

Sara Gruenová

Sara Gruenová (1969 ve Vancouveru) vyrůstala v provincii Ontario ve městě London. Studovala anglickou literaturu na Carletonské univerzitě v Ottawě. Od roku 1999 žije ve Spojených státech, kde se začala věnovat psaní. Už její první romány Riding Lessons (Lekce jízdy) a Flying Changes (Rychlé změny) se setkaly s příznivým čtenářským ohlasem. Její třetí román Water for Elephants (Voda pro slony) se po vyjití zařadil mezi bestsellery a dlouho vedl v různých žebříčcích.
V současnosti žije s manželem a třemi dětmi v ekologické komunitě u Chicaga.

 
zavřít