Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>kniha Operace Bruneval

Obálka titulu Operace Bruneval

Operace Bruneval

Jiří Šulc

Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 13,5 × 20,6 cm, česky - více

Běžná cena: 249 Kč
U nás ušetříte: 25 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 224 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 204 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Info OKO

Anotace

V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg. Poté se měli vrátit do Anglie s klíčovými součástkami. Na základě důkladného studia události, která vstoupila do vojenských dějin jako Bruneval Raid, popisuje Jiří Šulc v románu jak okolnosti, které operaci předcházely, tak vlastní akci, a současně přidává napínavý fiktivní příběh německého agenta. Poté, co britská rozvědka zjistí, že Němci dokázali významně pokročit při vývoji svého vlastního radaru, podaří se jí objevit místo, kde bylo zařízení instalováno - u vesnice Bruneval na pobřeží severní Francie. Rozhodnutí spustit operaci přijde bezodkladně. Úkol je svěřen nedávno vytvořené Parašutistické brigádě. Zpráva o chystané akci nicméně unikne k německému agentovi v Británii - velšskému nacionalistovi, který odmítá britskou vládu nad Walesem. Podaří se mu obnovit kontakt s Abwehrem a zároveň se snaží získat další informace. Sám ovšem netuší, že po zachycení jeho radiové depeše je mu na stopě vyšetřovací tým MI5.

Podobně jako v úspěšném románu Dva proti Říši se autorovi daří vynikajícím způsobem skloubit detailní znalost historických faktů s promyšlenou strategií prozaika. Výsledkem je napínavý špionážní román, který nás okamžitě vtáhne do děje jedné drobné, méně známé operace II. světové války. Odvážné akce, jež měla v dané době klíčovou důležitost.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Operace Bruneval

  • Nakladatel: Knižní klub
  • ISBN: 978-80-242-2304-9, EAN: 9788024223049
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 13,5 × 20,6 cm, česky
  • Rozměry: 13,5 × 20,6 cm
  • Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Hoši, trochu Hitlera kousneme

Ondřej Horák, LIDOVÉ NOVINY, 16.11.2008
(...) Autor proto nyní do češtiny přeložil i svůj první román Operace Bruneval. Po úspěchu Dvou proti Říši je to krok logický. A v knihkupectvích si jej patrně najdou minimálně ti, kteří si přečetli předchozí román. Neměli by být zklamáni, a to nejen proto, že Operace Bruneval nabízí další příběh parašutistů, tentokrát britských, kterým se povedl kousek, jenž nahlodal nacistické sebevědomí. (...) Co se stalo a co se nestalo Tento příběh si Jiří Šulc k historicky podrobně doložené operaci Biting přimyslel. Přesto se součásti románu výborně doplňují a ta fiktivní nepůsobí jako vycucaná z prstu, mohla by stát i samostatně - minimálně jako scénář k dalšímu dílu britského seriálu Foylova válka by uspěla velmi dobře. I v celkovém vyznění se ale zdá, že Jiří Šulc - už v původní anglické verzi, nebo až v českém "překladu"? - stvořil dílo ještě o mnoho zdařilejší, než byli Dva proti Říši. Dialogy nyní znějí daleko přirozeněji a prostřídávání různých prostředí působí dynamičtěji, takže si román na čtenáři vynucuje, aby byl přímo hltán. (...) Operace Bruneval je totiž ve svém žánru knihou opravdu vynikající. HODNOCENÍ LN *****

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Hodnotili 2 uživatelé, zatím žádné recenze,

Oko Kosmasu

Rádio Kosmas

Tomáš Weiss 27.5.2014

Jiří Šulc

 
zavřít