Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Filozofie a náboženství> Křesťanství>kniha Ginza - Gnostická bible nazarejců II.

Obálka titulu Ginza - Gnostická bible nazarejců II.

Ginza - Gnostická bible nazarejců II.

Kniha V,5 - XVIII

Popis: 1× kniha, vázaná, 275 stran, 14 × 19 cm, česky - více

Běžná cena: 320 Kč
U nás ušetříte: 32 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 288 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 262 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Bude dotisk
Bude dotisk
Nakladatel připravuje dotisk.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Chystá se

Anotace

Celá nazarejská Ginza reprezentuje myšlení původního liturgického období lidských dějin, kdy lidé ještě měli povědomost o svém původu z horních světů, mandejsky „z nebeského Adakase“, dokonalého Člověka. Tím se nazarejské svědectví podobá jak nejstarší literární památce světa – indické Védě – tak i nejstarším literárním dokladům všude ve světě.
Nazarejské vyprávění o Rúze a jejích podzemních silách proto také můžeme chápat jako konkrétní historické svědectví o působení těch spodních sil „nitra Země“, které odstřihávají lidské vědomí od podvědomosti o tomto jeho světlém původu a tak otvírají volnou cestu k nadvládě materialismu se všemi jeho zkázonosnými důsledky.
Předkládaný II. Díl Ginzy obsahuje knihy V,5 až XVIII, tedy daleko více drobnějších spisů nežli I. Próza se zde proto také pestřeji střídá s texty veršovanými. Protože jednotlivé knihy nejsou na sebe jednotlivě vázány – ani chronologicky ani dějově – může je čtenář číst v pořadí podle svého vlastního výběru.

Chystá se

Ginza - Gnostická bible nazarejců II. Nakladatel připravuje dotisk.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Ginza - Gnostická bible nazarejců II.

  • Nakladatel: Bibliotheca gnostica
  • ISBN: 978-80-904050-1-1
  • Překlad: Kozák, Jan
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 275 stran, 14 × 19 cm, česky
  • Rozměry: 14 × 19 cm
  • Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Upřesnění

Tomáš - student historie, 4.3.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Tvrzení, že "celá nazarejská Ginza reprezentuje myšlení původního liturgického období lidských dějin", je sporné, protože co se tu má vlastně na mysli pod pojmem původního liturgického období? Může se jít ještě hlouběji do historie, do doby před Kristem a Janem Křtitelem. Mluví-li se tu o nazarejském svědectví, je tu třeba upřesnit, že o mandajském, poněvadž mandajci nejsou jedinou nazarejskou komunitou. Takovými byli i esejci nebo therapeuti či žáci Ježíše Krista, který je v Ginze silně dehonestován až démonizován. Nedá se vyloženě tvrdit, že toto svědectví se podobá Védě. Mnohem spíše upanišadě, typu interpretačního komentáře k původním védám. To už ale není původní védská tradice, ale její hinduistická derivace, do značné míry dezinterpretační, takže se filozofie Ginzy rozhodně nedá považovat za skutečně "původní učení", jak ji označuje její vypravěč, Hibil Ziva ("Posel světla"). Svědectví o působení spodních sil nitra země není ani tak historické, spíše jako ideologické. Na jednu stranu se tu odsuzuje působení materialismu, na druhou stranu se tu uplatňuje působení jeho dualistického protějšku, spiritualismu, což je jen protikladná koncepce téže špatnosti. A to je něco, na co komentář v Ginze, ani komentář na této webové straně vůbec nepoukazuje. Totiž to, že filozofie prezentovaná v Ginze je spíše spiritualistická než spirituální ve smyslu toho, že tu je zobrazena ani ne tak duchovnost, spíše jako duchovní ideologie až demagogie, zakládající se po vzoru upanišad na dezinterpretaci původní védské duchovnosti.
 
zavřít