Obálka titulu Lajka

Lajka

Nick Abadzis

Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, 16 × 22 cm, česky - více

Běžná cena: 399 Kč
U nás ušetříte: 40 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 359 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 326 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Sputnik 2 byl vypuštěn velice uspěchaně, ba v šibeničním termínu, jen aby se stihlo výročí říjnové revoluce a aby se „vytřel zrak americkým imperialistům“. Proto se díky němu vědci nemohli dozvědět nic, co by už nevěděli díky prvnímu Sputniku – a proto nebyl čas vyvinout zařízení, s nímž by se Lajka mohla vrátit na Zem.V roce 1998 napsal ruský vědec Oleg Gazenko, účastník projektu, že vyslání Sputniku za smrt Lajky nestálo: a o tom je celý Abadzisův příběh. O mravních a citových problémech mnoha lidí, kteří na projektu pracovali a kteří vyslali Lajku na smrt. Může se zdát, že v tak kruté době (celý příběh začíná brutální scénou, při níž je konstruktér Koroljov „propuštěn“ z gulagu) jsou rozpaky nad obětováním psa odchyceného na ulici k smíchu. Ale právě to vytváří úžasný kontrast téhle knihy a její emocionální působivost. Koneckonců, když se hraje o říše a trůny, vždycky je v banku i nějaký ten naprosto bezvýznamný, titěrný živůteček…

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Lajka

  • Nakladatel: BB art
  • ISBN: 978-80-7381-476-2, EAN: 9788073814762
  • Originál: Laika
  • Překlad: Podaný, Richard
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, 16 × 22 cm, česky
  • Rozměry: 16 × 22 cm
  • Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

O Sputniku, revoluci a jednom malém štěněti

Jakub Mračno, PRÁVO, 10.6.2009
(...) Nakonec se příběh vyjevuje jako kontrast mezi myšlenkou dobývání vesmíru v době studené války a zdánlivě nedůležitým osudem malé psí hrdinky. Tento rozpor navíc Abadzis ukazuje jakoby zevnitř celého procesu. Hlavní roli v něm má socialismu a své práci oddaná vědecká pracovnice, jež s psy v laboratoři naváže hlubší vztah. Utváří se tak silný motiv o mravních a citových dilematech lidí, kteří bezbrannou Lajku poslali de facto zbytečně na smrt. Nakonec je třeba dodat, že kniha není jen pohádkou s humanistickým poučením na konci. Autor se sice drží linie bližší dospívajícím - to je patrné i v méně složitějším stylu kresby - současně ale nabízí příběh opřený o pečlivé studium ruské povahy, detailů i reálií Ruska na přelomu padesátých a šedesátých let.

Abadzis, Nick: Lajka

Richard Klíčník, iLiteratura, 11.5.2009
Kniha Nicka Abadzise, britského kreslíře s řeckými kořeny, podává příběh obyčejného psa, který se stal prvním živým tvorem z planety Země ve vesmíru, bez skrupulí na pozadí dobových událostí.

Nick Abadzis - Lajka

Bára Smrčková, Literární noviny, 16.3.2009
(...) Jde o skutečný komiksový román s výborně zpracovanými charakteristikami postav, paralelními dějovými liniemi, dokonce naznačenou milostnou zápletkou. V bočních příbězích autor pochopitelně fabuluje. Hlavní linii ale založil na studiu pramenného materiálu. Nezřídka tak rozbíjí i mýty. (...) Váhu palčivých otázek, mimo jiné po právu vědy a techniky na ničení nejen zvířecích životů, v komiksu umocňuje estetický dojem z brilantního grafického zpracování, pro Abadzisova díla ostatně typický.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze,
 
zavřít