Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Jméno růže

Obálka titulu Jméno růže

Jméno růže

Umberto Eco

Popis: 1× kniha, vázaná, 432 stran, 14 × 21 cm, česky - více

Běžná cena: 369 Kč
U nás ušetříte: 37 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 332 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 302 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Alternativní verze titulu Jméno růže

Jméno růže Audiokniha česky 269 Kč
Jméno růže Mp3 ke stažení česky 249 Kč
Jméno růže Kniha, vázaná česky 338 Kč
Jméno růže Elektronická kniha česky 238 Kč
Jméno růže Bazar - Mírně mechanicky poškozené 221 Kč

Anotace

Historický román italského spisovatele. Eco v románu využil své hluboké teoretické a odborné znalosti. Čtenář, fascinován srozumitelnou hloubkou Ecova pohledu, proniká po jeho boku do tajů teologie, filozofie i středověké politiky, do milostných vytržení, do víru hlubinných duchovních prozření i smyslné rozkoše, tajů Aristotelovy Knihy smíchu, středověkých léčivých herbářů i jedů, uhranutí mladého teologa mladičkou láskou, kterou - aniž zná alespoň její jméno - si nese životem až na dno svých dnů.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Jméno růže

  • Nakladatel: Český Klub
  • ISBN: 978-80-86922-26-3, EAN: 9788086922263, 9788086922362
  • Originál: Il nome della rosa
  • Překlad: Frýbort, Zdeněk
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 432 stran, 14 × 21 cm, česky
  • Rozměry: 14 × 21 cm
  • Rok vydání: 2009 (6. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Klasický literární projev v podání Umberto Eco

Radek Grulich, 5.10.2014

(Toto je kvalitní recenze)
Není nutné psát o příběhu knihy, protože ten v tomto případě hraje až vedlejší roli. Ano je propracovaný a opravdu člověk cítí zápach doby, který se šíří oplzlostí, ale i vírou nasáklými stěnami opatství. Jenže ta pravá slast a opojení nad textem autora Umberto Eco je část jazyková. Ano jedná se o překlad, ale Zdeněk Frýbort odvedl, tak dokonalou práci, že je zachována dokonalost originálu. Pokud se ponoříte do knihy, tak si budete moct užít jazykových hříček podaných s lehkostí pírka. Jako by snad knihu psal s vědomím, že napíše takový trhák a každá věta či slovo toto úsilí dokazují.

Kniha rozhodně není pro každého a může se zdát, že je složitější, ale pokud máte čas a stojíte o opravdové umělecké dílo, tak si Jméno růže kupte. Připravte se, ale jak jsem už psal složitost jazykovou a v určitých okamžicích i perverznost příběhu.

Klasika

Veronika Háková, 24.5.2012

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Povinná četba, kterou osobně považuji za jednu z nejlépe zvládnutelných. V knize autor rozehrává děj plný tajemství, historického pohledu na věc i spirituálních pasáží. Jednotlivé linie se navzájem prolínají a tvoří tak mocnou knihu, kterou zná téměř každý. PS: Není dobrá, pokud chcete mít lehké spaní. Přemýšlela jsem celou noc nad hnusobou lidstva :-)

Zajímavé dílo

Ondra M., , 19.7.2009

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Opravdu zajímavé, místy obtížné čtení. Autor promítá do knihy své nevídané znalosti. Autentický a podrobný pohled na náboženké sekty středověku nemusí každému sednout, ale autor je naproti tomu skvělý vypravěč. Kniha si nepochybně zaslouží nejvyšší hodnocení.

Těžká četba

Michal, , 17.9.2007

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Jméno růže, postmodernistické dílo v nejčistší podobě. Pro čtenáře tato kniha může být historickým románen, 'detektivkou', teologickým či filosofickým dílem. Pro nepřipraveného čtenáře, to však může být také velice těžká kniha. Pokud přichází čtenář k této knize bez řekněme rámcových znalostí o církevních řádech, historii křesťanství či té době (14.století)známé filosofii, bude pro něho kniha velmi těžkým a v mnohých částech knihy, řekl bych, až unavujícím čtením. Pro ty z Vás, kdož se cítíte být znalým poměrů té doby, se s knihou rychle rozloučíte, jelikož kniha Vás nepustí do té doby, než přečtete její poslední stránku. Určitě se k ní vrátíte, jelikož v knize objevíte určitě něco co jste předtím nepoznali. Pokud k takovým 'znalým' čtenářům patříte, tak si k mému hodnocení přidejte o jednu * navíc. V knize se často setkáte s latinsky psanými výrazy a souslovími, které jsou v 80% případů přeloženy v zadní části knihy. Což je škoda, jelikož mnohým čtenářům mohla být ušetřena 'práce' a tyto latinské výrazy mohli být přeloženy pro rychlejší orientaci přímo na té stránce, kde se vyskytují. Tato kniha mne osobně nadchla a rád se k ní v budoucnosti znovu vrátím

Skvostné dílo

Aleta, , 18.4.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Jeden z nejlepších románů, které znám. Neuvěřitelná bohatost jazyka i znalostí autora, schopnost zaujmout čtenáře na nejvyšší míru a stvořit kolosální dílo, ve kterém se prolíná několik rovin a vzniká tak zdání reality (ostatně už vůbec nemluvím o výsledné středověké atmosféře) plně odhalují hloubku spisovatelova talentu a geniality. Když pomyslím na to, že se v podstatě jednalo o 'zkoušku', co by z takového kombinování žánrů mohlo vyjít, klaním se velikému tvůrci.

Umberto Eco

Umberto Eco (5. ledna 1932 - 19. února 2016) vystudoval středověkou filosofii a literaturu, působil jako vysokoškolský učitel, pracoval v televizi, v nakladatelství, psal sloupky pro avantgardní časopisy, v roce 1971 se stal prvním profesorem sémiotiky a ve čtyřiceti osmi letech vydal svůj první a hned bestsellerový román Jmého růže (1980).

Spisovatel Umberto Eco byl významným představitelem postmoderny a avantgardy 60. let 20. století a držitelem řady prestižních ocenění i několika čestných doktorátů. Také jeho románová tvorba je nesena širokým rozpětím jeho odborných zájmů, i přes svou intelektuálnost je však celosvětově populární.

 
zavřít