Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>kniha Vyhnání Gerty Schnirch

Obálka titulu Vyhnání Gerty Schnirch

Vyhnání Gerty Schnirch

Kateřina Tučková

Popis: 1× kniha, vázaná, 300 stran, 14 × 20,5 cm, česky - více

Běžná cena: 329 Kč
U nás ušetříte: 49 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 280 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 255 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Bude dotisk
Bude dotisk
Připravovaný dotisk, vyjde 13.3.2017.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Chystá seInfo OKO

Alternativní verze titulu Vyhnání Gerty Schnirch

Vyhnání Gerty Schnirch Elektronická kniha česky 129 Kč

Anotace

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta“společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň.Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracíchna jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů. Po znovuzískání československého občanství se Gerta vracído Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století. Kromě bolestných otázek viny, odplaty a odpuštění mezi Čechy a Němci, jež tento neobyčejně plastický a působivý román klade, se stáváme svědky netradičního vztahu matky a dcery, který je deformován nejen omezeným prostředím, v němž se jako české Němky vystrnaděné na okraj společnosti směly pohybovat, ale také vzájemným nepochopením dvou generací, obtížnou komunikací a nemožností zprostředkovat osobní zkušenost. Nezaměnitelnou atmosféru příběhu dodává genius loci živelně se rozvíjejícího Brna.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Vyhnání Gerty Schnirch

  • Nakladatel: Host
  • ISBN: 978-80-7294-315-9, EAN: 9788072943159
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 300 stran, 14 × 20,5 cm, česky
  • Rozměry: 14 × 20,5 cm
  • Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Tučková, Kateřina: Vyhnání Gerty Schnirch 1

Erik Gilk, iLiteratura, 22.12.2009
Přiznávám rovnou, že když jsem se před třemi lety se zaťatými zuby prokousával nesnesitelně adolescentní knížečkou Montespaniáda (Větrné mlýny, 2006), vůbec mě nenapadlo, že od téže autorky budu takřka jako u vytržení a na jeden zátah číst sugestivní román o vyhnání jedné z mnoha brněnských Němek.

Tučková, Kateřina: Vyhnání Gerty Schnirch 2

Petr Hrtánek, iLiteratura, 22.12.2009
Tuzemská polistopadová próza již několikrát otevřela jedno z temných a kdysi tabuizovaných témat naší novodobé historie – téma násilností, jichž se česká strana dopustila na německy mluvící menšině během tzv. divokého odsunu. Naposledy tuto látku zpracovává obsáhlý pětidílný román Kateřiny Tučkové, který zachycuje pohnutý osud titulní hrdinky, Brňanky z česko-německé rodiny.

Neodsunuté vzpomínky

Michaela Hečková, REFLEX, 3.12.2009
(...) Teprve novinka Vyhnání Gerty Schnirch, tíživý příběh jednoho utrápeného života na pozadí velkých středoevropských dějin minulého století, však plně prozrazuje její schopnosti. Zatímco debut se točil kolem mladé dívky a jejích milostných pletek, aktuální román vypráví příběh tragický, a hlavně komplexní. Historická fi kce Vyhnání Gerty Schnirch zachycuje dramatický osud česko-německé ženy, která se provinila jediným - narodila se v nesprávný čas na nesprávném místě. (...) Tučková je výbornou vypravěčkou a zjevně i pilnou sběratelkou všemožných dobových dokumentárních materiálů. Scházela se s pamětníky, četla dochovanou korespondenci, naslouchala historikům, a hlavně vycházela z toho zdánlivě nejbanálnějšího, ale kolikrát pro literaturu nejzásadnějšího - osobního zážitku a motivace Brňanky, která žije ve stejném domě, z jakého kdysi Němce vyháněli.

Příběh holky vyhnané z Brna

Stanislav Škoda, LIDOVÉ NOVINY, 4.11.2009
(...) Na Vyhnání Gerty Schnirch je však pozoruhodná autorčina nezatíženost národními nebo intelektuálními resentimenty a chuť vyprávět smutný a tragický, přičemž velmi osobní příběh jedné z žen - obětí českého národního běsnění. (...) Lehkost a odvaha, s jakou autorka o krutosti a nespravedlnosti světa za hitlerovců, benešovců a nakonec stalinovců píše, jen podtrhuje ponurou atmosféru románu. Mnohem víc než o velké dějiny jde ovšem Kateřině Tučkové o osobní příběh. Gerta nesnáší otcovy nacistické projevy podobně jako hrdinská gesta svého milého Karla, který se přidává k odboji. Vpřed ji žene starost o dceru a umanutost přežít i v těch nejhorších podmínkách. Nakonec i v úvodu zmiňovaný Edvard Beneš není optikou protagonistky nějakým velkým záporným hrdinou, ale jen panákem, který přijíždí do Brna zfanatizovat obyčejné lidi. A jiní obyčejní lidé to pak podle slov jedné z postav románu nejvíc odnesou, "jak za hitlerovců, tak za stalinovců".

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Skvělá kniha

sarka_h, 8.3.2016

(Toto je kvalitní recenze)
Výborná kniha, oceňuji kombinaci propracovaného příběhu a historických událostí. Důležité téma, velmi pohnuté osudy a i tak po přečtení zůstává pozitivní pocit z perfektně napsané knihy. Doporučuji!

Doporučená četba

searcher, 23.2.2015

(Toto je kvalitní recenze)
Sáhl jsem po titulu, protože zrovna nic jiného nebylo po ruce ke čtení. Nelituji. Skvěle, poutavě napsáno. Autorka píše svižně, má to spád. Hodně mě vedla k zamyšlení, zda jsme se opravdu vypořádali s minulostí. Nebál bych se zařadit do školní doporučené četby.

Geniální

Xann, 3.1.2015

(Toto je kvalitní recenze)
Skvělá kniha. Tučková je geniální, její texty plynou přirozeně jako sám život. Bohatý jazyk, propracované psychologické pochody postav a zasazení do dějinných souvislostí s překvapivými konci z ní dělají naši nejlepší spisovatelku.

Kniha, která mi otevřela oči

luhlirova, 31.5.2014

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Nalákána autorčinou knihou Žítkovské bohyně jsem se pustila jako obyvatelka Sudet do čtení této knihy. Že je spisovatelčin jazyk skvělý, s níž už jsem dopředu počítala, co mě ale dostalo, byl příběh. Ten ukazuje, že odsun sudetských Němců byl příliš jednoduchým "řešením" příliš složitého problému. Stejně jako Žítkové bohyně osloví Vyhnání podle mého názoru spíše čtenářky, ale ani muži by neměli váhat. Je to prostě skvělá kniha, kterou i přes syrovost příběhu přečtete jedním dechem. A co víc, něco z ní ve vás navždy zůstane.

Vyborna kniha!

m_anna, 25.1.2014

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Strasne zajimava knizka... precetla jsem ji jednim dechem, i kdyz to neni zadne odpocinkove cteni. Je to citlive tema, na ktere existuje spoustu ruznych nazoru. Knizka se cte velmi dobre, libi se mi styl, jakym je psana, nektere obraty a vety me stylisticky vyslovene potesily. Velmi zajimave je stridani vypravecskych osob, ktere podle meho pomaha udrzet tempo pribehu. Nezbyva jen doufat, ze uz se nikdy nic takoveho nebude v nasi historii opakovat (ani silena valka, ani zbesile odsuny).
Na zaklade spokojenosti s touto knihou jsem si pred chvili od stejne autorky koupila Zitkovske bohyne a uz se tesim na pekny vecer u knizky!

Oko Kosmasu

Rádio Kosmas

Tomáš Weiss 7.1.2014

Kateřina Tučková

 
zavřít