Obálka titulu AntiRatzinger

AntiRatzinger

Protipapežský pamflet

Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, 15 × 21 cm, česky - více

Původní cena: 269 Kč
U nás nyní ušetříte: 240 Kč (89 %)
Naše cena dnes: 29 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 26 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Snížená cena

Anotace

Kniha vyšla anonymně v Itálii. Okamžitě tu způsobila poprask a zařadila se mezi bestsellery. Analyzuje a kritizuje Ratzingerovu politiku a názory, např. na potraty, antikoncepci, sexuální zneužívání v církvi atd. První část spisu sleduje Ratzingerovu cestu k moci (od jeho příjezdu do Říma v roce 1981 až po jeho první encykliku v lednu 2006) a sleduje také kořeny jeho myšlenkového světa, včetně zkušenosti v Hitlerjugend. Druhá část (Contro Ratzinger 2.0), která charakterem připomíná Voltairovy hanopisy, se ve snaze představit a zesměšnitpravověrnost tvrdých Ratzingerových apologetů zaměřuje i na vedlejší příběhy, jež jsou jen zdánlivě bezvýznamné. V první části je argumentace filozofičtější, v druhé části je hlavní zbraní autora ironie.Jde o inteligentní expozé k pochopení vůdce více než miliardy katolíků.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

AntiRatzinger

  • Nakladatel: Grimmus
  • ISBN: 978-80-902831-3-8, EAN: 9788090283138
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, 15 × 21 cm, česky
  • Rozměry: 15 × 21 cm
  • Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Antiratzinger: protipapežský pamflet

Jan Lukavec, iLiteratura, 23.9.2009
Dávno pryč jsou ty doby, kdy u nás hojně vycházely ohnivé proticírkevní a protináboženské polemiky a pamflety: jestliže do roku 1938 vydala Volná myšlenka 363 publikací, v celém období následujícím roce 1989 už to byly jen knihy dvě...

AntiRatzinger. Protipapežský pamflet.

im, Literární noviny, 21.9.2009
(...) Pamflet autorovi umožňuje být břitký a výsměšný, umožňuje interpretaci faktů volnou literární cestou. A italský anonym těchto možností bohatě využívá. Například nechá představitele všech monoteistických náboženství mezi sebou vést pomyslnou e-mailovou korespondenci. První část knihy zkoumá instrukce, přednášky a výroky, které někdejší mnichovský arcibiskup, vydal a proslovil od příchodu do Říma (kde se roku 1981 stal prefektem Kongregace pro nauku víry, historicky navazující na inkvizici) až po jeho první papežskou encykliku z ledna 2006. (...) Rostoucí vliv Benedikta XVI. je anonymnímu autorovi symptomem závažného kulturního zchudnutí, epidemického smutku a rostoucí nedůvěry v to, co člověk je a dokáže. V tomto smyslu je poselství pamfletu AntiRatzinger (v originálním vydání nazvaném ještě důrazněji - Contra Ratzinger/Proti Ratzingerovi) víc než naléhavé.

Vychází pamflet proti papeži

Alice Horáčková, MF DNES, 3.9.2009
(...) Jako většina hanopisců je i tento ironicky neuctivý a už na začátku nenechá nikoho na pochybách. V úvodu doporučuje, že pamflet je "vhodný jako výklad, nutný jako sebeobrana". Kniha se tematicky člení do dvou částí: ta první se zastavuje u klíčových okamžiků Ratzingerovy kariéry, ta druhá je volnější úvahou na téma papež, náboženství a svět. (...) "Téma je provokativní, ale ničeho se neobáváme," říká nakladatel Roman Schmidt. Podle Schmidta není Antiratzinger vulgární knihou, ale břitkou, jízlivou analýzou papežových projevů, kritikou jeho vztahu k islámu, potratům a antikoncepci. "Myslím si, že v posledních letech tu panuje zbytečná úcta k autoritám," dodává nakladatel.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Hodnotil 1 uživatel, zatím žádné recenze,
 
zavřít