Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Na cestě - rukopisný svitek

Obálka titulu Na cestě - rukopisný svitek

Na cestě - rukopisný svitek

Jack Kerouac

Popis: 1× kniha, vázaná, 390 stran, 16 × 24 cm, česky - více

Běžná cena: 398 Kč
U nás ušetříte: 60 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 338 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 307 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Je známo, že Kerouac se ve své tvorbě snažil o „spontánní psaní“. Legendární je skutečnost, že svůj román Na cestě psal na dlouhý svitek papíru, aby nemusel psaní přerušovat ve chvíli, kdy dopíše na spodní okraj papíru a potřebuje do stroje vložit nový. Díky tomu mohl text doslova vychrlit, nezastavovat se, pokud se nezastavil text sám. Po dokončení se ovšem svitku ujali redaktoři a Kerouacovu spontánní prózu náležitě upravili, osekali, přizpůsobili konvencím a zcenzurovali. Proto se stalo událostí vydání původní, syrové verze, kterou v překladu přinášíme i českému čtenáři.
Svazek doplňuje čtveřice studií amerických badatelů, které se zaměřují na Kerouacovu metodu, historii textu i jeho místo v kontextu americké literatury.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Na cestě - rukopisný svitek

  • Nakladatel: Argo
  • ISBN: 978-80-257-0170-6, EAN: 9788025701706
  • Originál: On The Road
  • Překlad: Popel, Jiří
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 390 stran, 16 × 24 cm, česky
  • Rozměry: 16 × 24 cm
  • Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Unikát: 43metrová kniha

Klára Kubíčková, MF DNES, 31.7.2009
(...) Kromě klasické knihy na obálce s mapou Spojených států, na které je vyznačená trasa Kerouakovy cesty, je vytištěných i sedmačtyřicet neprodejných bibliofilských "svitků" Na cestě v číslovaných kusech s originální litografií Pavla Růta. O některé z nich je možné soutěžit na internetových stránkách nakladatelství. (...) Přesto se vyplatí vlastnit zrovna tohle necenzurované vydání - nejenom kvůli pozměněnému textu románu. Díky čtyřem kvalitním předmluvám zasazujícím román do širšího kontextu beat generation a seznamu doporučené literatury se tak kniha stává učebnicí pro nadšené obdivovatele beatniků. Těmi jsme byli v mládí skoro všichni a ve skrytu duše asi pořád ještě jsme.

Svědectví o odvěkém snu o svobodě

František Cinger, PRÁVO, 31.7.2009
(...) Literární událostí je vydání legendárního Rukopisného svitku románu klasika beatnického hnutí Jacka Kerouaka Na cestě v českém překladu Jiřího Popela. Je považován za dílo, které proměnilo americkou literaturu i společnost. Jde o první znění románu, které Kerouac napsal během tří měsíců roku 1951. (...) Ke čtenáři se tak dostávají později vyřazené scény. Třeba o návštěvě u Billa Burroughse na podzim 1947. Nebo břitký rozhovor na téma "co bysme dělali, kdybychom byli postavy ze starého Západu". Vedou ho Jack a Neal při projíždění texaským Pecos na cestě do San Fransciska. Nebo zničující večírek v domě Alana Harringtona v Arizoně, který posiluje dojem, že sexualita bouřlivého Cassadyho se vymyká kontrole. Autorovi šlo o větší spád vyprávění i o obavu, aby kniha vůbec vyšla.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Překlad

L.P., Praha, 1.10.2009

(Toto je kvalitní recenze)
Knížka a edice je super, ale ten překlad...Pan Popel si očividně myslí, že slang se dá přeložit pražským přízvukem. V tomhle překladu se to opravdu číst nedá, bohužel.

Rukopisný svitek

J.K., Praha, 6.8.2009

(Toto je kvalitní recenze)
Tak to je opravdu bomba. Málem jsem se rozplakal, když jsem si tuto knihu předevčírem koupil. Opravdu úžasné... Text je tištěn na krásný papír, toto se opravdu povedlo!

Konečně...

T., Praha, 14.7.2009

(Toto je kvalitní recenze)
Tak jsme se dočkali, a přemýšlení nad tím, JAKÝ asi byl ten mystický svitek spontánní prózy, můžeme porovnat se skutečností. Překvapilo mne, jak málo se to liší od prvního vydání. ALE - vše je tak, jak jsem si myslel - Jack je Jack, Neal je Dean,Allen je Carlo, atd. A rytmus je daleko lepší, asi takový, jako když si na tu knihu vzpomeneme, opravdu spontánní próza... Jack Kerouac BYL a JE VELIKÝ SPISOVATEL. Mé díky nakladatelství Argo a těším se už nyní na zbývající nevydané knihy Jacka Kerouaca, myslím, že se máme na co těšit!

Jack Kerouac

 
zavřít