Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Mendelův trpaslík

Obálka titulu Mendelův trpaslík

Mendelův trpaslík

Simon Mawer

Popis: 1× kniha, vázaná, 278 stran, 13 × 30 cm, česky - více

Běžná cena: 339 Kč
U nás ušetříte: 34 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 305 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 277 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Alternativní verze titulu Mendelův trpaslík

Mendelův trpaslík Elektronická kniha česky 239 Kč

Anotace

Jedna z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších knih Simova Mawera, autora bestselleru Skleněný pokoj. List New York Times knihu zařadil mezi nejpozoruhodnější díla vydaná v roce 1997, zájem o něj projevili také filmaři (práva ke zfilmování drží Barbra Streisand).

Kniha líčí příběh vědce, který zasvětil svůj život studování genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert je nejen trpaslík, ale také vzdálený příbuzný slavného genetika Gregora Mendela, v románu se tedy - podobně jako v již zmíněném Skleněném pokoji - objevuje i řada českých, respektive moravských reálií.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Mendelův trpaslík

  • Nakladatel: KNIHA ZLÍN
  • ISBN: 978-80-87162-81-1, EAN: 9788087162811
  • Originál: Mendel´s Dwarf
  • Překlad: Novák, Lukáš
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 278 stran, 13 × 30 cm, česky
  • Rozměry: 13 × 30 cm
  • Rok vydání: 2010 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Simon Mawer

Irena Zemanová, Hospodářské noviny, 2.11.2010
V Česku vyšel Mendelův trpaslík, další román úspěšného Brita. Autor Skleněného pokoje sepsal mistrovský genetický thriller. (...) Nyní Simon Mawer českým čtenářům předkládá svůj další "moravský" román. V něm se rozhodl vylíčit pozoruhodný příběh zakladatele moderní genetiky, brněnského kněze a opata augustiniánského kláštera ve Starém Brně Johanna Gregora Mendela, který svými pokusy s křížením hrachorů a fuchsií v polovině devatenáctého století založil novou vědu, zkoumající zákony dědičnosti a genetických dispozic. Mendelův život a objevy jsou však jen jednou z mnoha dějových linií románu. Simon Mawer totiž příběh vypráví ústy Mendelova vzdáleného - fiktivního - příbuzného, uznávaného profesora moderní genetiky Benedicta Lamberta. Ten se rozhodne s odkazem na svého moravského praprastrýce pátrat po příčině vlastního onemocnění.

Mawer, Simon: Mendelův trpaslík

Pavel Mandys, iLiteratura, 3.10.2010
Dvaašedesátiletý britský autor Simon Mawer byl mezi českými čtenáři ještě loni zcela neznámý. To ale změnilo brzké vydání jeho posledního románu Skleněný pokoj, který líčí osudy brněnské vily Tugendhat.

Trpaslík, který se stal Bohem

Ondřej Nezbeda, RESPEKT, 13.9.2010
(...) Autor se v něm vrací do časů, kdy na Starém Brně, ve sklenících augustiniánského kláštera, Gregor Mendel prováděl své podivínské pokusy s hrachem a fuchsiemi, čímž položil základy genetické vědy. Povstávají tu tak dějiny dvacátého století, od eugeniky přes objevení DNA až po genetické manipulace, které člověku umožňují ovládnout vlastní osud. Sám hlavní hrdina a zároveň vypravěč tohoto příběhu je genetická hříčka, výsledek neblahé shody okolností. Fiktivní Mendelův prasynovec, biolog Benedict Lambert, je totiž trpaslík. (...) Simon Mawer vydal Mendelova trpaslíka už v roce 1997, kdy se diskuse o tom, jestli se eugenické myšlenky nevrací do medicíny zadními vrátky, teprve probouzela. Síla jeho povedeného a vtipného románu spočívá v otázkách, ke kterým provokuje: Kdo určí hranice normality? Nezmizely by takovou genovou segregací podmínky nutné pro vznik geniality nebo jiných zvláštností, které umožňují vývoj nebo přežití druhu? A když se vědec dostane do pozice Boha, kdo zaručí, že se z něj nestane Ďábel?

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zajímavý pohled na genetiku

Janča, 22.3.2013

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Opět kniha, kterou čtete jedním dechem. Byť zahraniční, podstatná část děje probíhá v Brně. Zjistíte, že zahraniční autor toho ví mnohdy víc, než "starousedlíci". Už chápu, proč Mendelova univerzita nese jméno tohoto mnicha - opravdu předběhl svoji dobu. Kniha je napínavá až do svého úplného konce, provazba současnosti s hitorickými daty je úžasná. Pokud se vám líbí Žítkovské bohyně, určitě si tuto knížku nenechte ujít - bude se vám líbit neméně.

I Skleněný pokoj!

Olga, Praha, 9.3.2011

(Toto je kvalitní recenze)
Doporučuji jak 'trpaslíka', tak 'pokoj'.'trpaslíka jsem ještě nedočetla...Jsouto úžasné knihy. Jen bych u Skleněného pokoje vytkla dvě věci -první polovina úžasná. Druhá slabší - méně se autor věnoval válce a osudu Viktora a jeho ženy na Kubě a v USA. A tohle autor nemohl vědět - i v socializmu si lidé říkali pane a paní! A nikdy by komunista/prospěchář/nemohl titulovat bývalou majitelku vily - soudružkou!!! Myslím Laník...

Zábava i poučení

Kateř, Jeseník, 11.11.2010

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Kniha se čte jako detektivka, hlavní hrdina je upřimný a pravdivý. A jako bonus se my čtenáři nejen dozvíme spoustu zajímavých věcí z oblasti genetiky, ale zjistíme - pokud to tedy nevíme, - že Gregor Mendel byl vědec, jakému v té době nebylo rovno. Konfrontace moderní Anglie s mendelovským Brnem, komentáře týkající se architektury, vědy, historie, prostě kniha, jaká tu už dlouho nebyla. Vřele doporučuju.

Simon Mawer

Simon Mawer (1948) je úspěšný britský autor, který si navzdory tomu, že svou prvotinu vydal poněkud neobvykle až na prahu čtyřicítky, již získal svými romány popularitu mezi čtenáři i přízeň literární kritiky jak v Evropě, tak v Americe. Po studiích zoologie na Oxfordu se několik let živil jako učitel biologie v Anglii, na Kypru a na Maltě.

Pozornost literárního světa upoutal už svým prvním románem Chimera (Chiméra), který vyšel v roce 1989 a získal McKitterickovu cenu udělovanou nejlepším románovým debutům vydaným ve Velké Británii. Očekávání, která úspěch prvotiny vyvolal, bezpochyby naplnil jeho dosud nejúspěšnější román Mendel´s Dwarf (Mendelův trpaslík). Po něm následovaly romány The Gospel of Judas (Jidášovo evangelium) a The Fall, za který autor získal Boardman-Taskerovu cenu. Jeden z jeho posledních románů, Swimming to Ithaca, je inspirován Mawerovým dětstvím stráveným částečně na Kypru. Sklěněný pokoj byl přeložen do češtiny v roce 2009 a sklidil velký úspěch u českých čtenářů.

 
zavřít