Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Umění> Hudba>kniha KLF Manuál

Obálka titulu KLF Manuál

KLF Manuál

Jak se dostat na vrchol hitparády

Jimmy Cauty a Bill Drummond

Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, 11,5 × 16,5 cm, česky - více

Běžná cena: 199 Kč
U nás ušetříte: 20 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 179 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 163 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Bill Drummond a Jimmy Cauty zůstanou navždy zapsáni do historie popkultury jako ti, kteří spálili milion liber v hotovosti. Jako hudebníky si je lidé pamatují pod jménem The KLF. Jejich hity Justified & Ancient, Last Train to Trancentral, What Time is Love? a 3 A. M. Eternal jsou nesmrtnelné.
Když tito dva vydali v roce 1988 pod názvem The Timelords singl Doctorin' the Tardis, byli sami překvapeni jeho úspěchem. Skladba stanula na první příčce britské hitparády a prodalo se jí přes milion kopií. Rozhodli se napsat tuto knihu, kde nejenže popisují svou hitovou zkušenost, ale hlavně vtipně a trefně analyzují celý hudební průmysl.
Výsledkem je text, kde je krok za krokem popsána cesta, jak bez peněz, talentu a zkušeností dosáhnout vrcholné příčky hitparády - hitu Číslo Jedna. Manuál byl možná původně myšlen jako žert, ale poté, co se jím roku 1989 řídil rakouský disko projekt Edelweiss a uvedl jej do praxe hitem Bring Me Edelweiss, zrodila se legenda. Singlu se totiž prodalo pět milionů kopií...
Tuto knihu tak můžete číst jako doslovný návod, historický dokument, zpověď účastníků hudebního byznysu, mediální studii, nebo si prostě užít její inteligentní humor.
Více informací o knize Manuál naleznete na stránce http://www.klf-manual.cz/.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

KLF Manuál

  • Nakladatel: Jiří Březina a Jakub Janďourek
  • ISBN: 978-80-254-6529-5, EAN: 9788025465295
  • Originál: The Manual (How To HaveA Number One The Easy Way)
  • Překlad: Březina, Jiří
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, 11,5 × 16,5 cm, česky
  • Rozměry: 11,5 × 16,5 cm
  • Rok vydání: 2010 (1. vydání)

Zařazeno v odděleních

Recenze

Recenze v Médiích

Jak napsat rockové dějiny, propít se životem a natočit Mumuland

Ondřej Bezr, iDNES, 15.7.2010
(...) Dvojice elektronické hudby KLF se proslavila několika hity na přelomu 80. a 90. let. Oba hudebníci napsali tento útlý, ale po čertech výživný svazek, který nese podtitul Jak se dostat na vrchol hitparády. S obrovskou ironií, typickým britským humorem, ale (zamyslí-li se člověk alespoň částečně znalý hudebního zákulisí) zároveň také s ohromnou erudicí tady radí, jak nejsnáze dosáhnout úspěchu v hudební branži bez peněz, talentu a zkušeností. Zlí jazykové tvrdí, že hit Petra Kotvalda Mumuland vznikl právě podle tohoto Manuálu...

KLF Manuál: Uspět v popu lze jen bez talentu

Antonín Kocábek, Ostatní, 1.4.2010
(...) Právě v pochopení principů komerce a zákonů toho, co funguje u mas, je kniha zcela nadčasová. Je samozřejmě možné ji brát jen jako provokaci i mystifikaci zároveň, když radí, že je nejfunkčnější vykrádat slavné či se nepokoušet cokoliv vymýšlet a tvořit, a naopak je důležité ty správné lidi zaplatit, aby to udělali za vás. Ale zároveň je možné její pravidla konfrontovat s realitou a zjistit, jak moc lidí to, co autoři předkládají jako nadsázku a ironii, bere zcela vážně. Vtipné je i uvědomění si faktu, že ačkoli si autoři z hudebního byznysu v knížce utahují a posmívají se mu, ve skutečnosti tím míří i do vlastních řad, protože i oni ta nepsaná pravidla akceptovali a řídili se podle nich. Nemluvě o tom, jak je z celé knihy cítit ono vzhlížení k prvnímu místu hitparády jako k čemusi svatému, ačkoliv je zároveň jedním dechem vysvětlováno, jak je snadné k němu přijít.

Jak to napálit do hitparád i do showbyznysu

Aleš Stuchlý, aktuálně.cz, 21.3.2010
(...) Cauty a Drummond během své kariéry dokonale pochopili zákonitosti týkající se hudebního průmyslu, života v kapele, výběru spolupracovníků nebo třeba náklonnosti kritiky či fanoušků. A dokážou je čtenáři zprostředkovat chytlavě, přitom s grácií. Jejich výsměch popkultuře a s ní spojeným nezbytným procesům je přesvědčivější tím spíš, že je „částečně" veden i z láskyplných pozic. Ačkoli se to zdá vzhledem k radikálním proměnám hudebního průmyslu nepravděpodobné, obstojí Manuál z valné části i po dvaadvaceti letech od svého vzniku. Většina kapitol má obecnější přesah a jejich síla až na výjimky nestojí a nepadá s dobovými ani geografickými detaily.

Milionoví chlapci z KLF

Pavel Klusák, LIDOVÉ NOVINY, 20.3.2010
(...) Britští hudebníci a umělečtí anarchisté Bill Drummond a Jimmy Cauty zůstanou pro svět především tajemnými i odsuzovanými paliči milionu liber v hotovosti. Proč to udělali? Odpověď pomáhá hledat jejich kniha, jež právě vychází česky. Je to příručka, jak natočit popový superhit – snadno, rychle, bez talentu. Přestože zanechali otisk hlavně jako radikální koncepční umělci, vyšli Bill Drummond a Jimmy Cauty z kruhů pop-music. Aniž by to bylo nutně míněno jako pochvala, je třeba uznat, že se jim podařilo něco mimořádného. Jako hosté se chladnokrevně angažovali ve výrobě hitů, podařilo se jim pobláznit scénu a naformátovat vkus až k rekordním prodejům – a pak zas bez sentimentu se showbyznysem skoncovali.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Potěší

MaF, 2.2.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Tak tenhle kousek udělá radost stejně tak fanouškovi KLF jako někomu, kdo je nezná. Pořádná dávka z kulometu do chobotnice hudebního průmyslu. A tentokrát rozhodně ne slepými náboji. Humor, nadsázka, sarkasmus, ale i životní moudro. Stojí za to si přečíst.

Dobrá kniha

Sara, Ostrava, 16.7.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Opravdu doporučuji ke čtení.

KLF - The Manual

X3, Plzen, 7.3.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Knížka je výborná, dobře jsem se bavil. KLF pamatuji v době vrcholu. O existenci knihy Manuál jsem neměl tušení, šťastnou náhodou jsem si všiml odkazu na ni na webu R1. Za 2 kila srandy kopec - a nejen srandy, je v ní i jistá dávka moudrosti a zkušenosti.

Jimmy Cauty

Bill Drummond

 
zavřít