Vyhlídka na věčnost

Nakladatel:  Crew 2011
Skladem
350 Kč
389 Kč
Ihned
199 Kč
vybrat

Anotace

Žijí mezi námi - známe je z televize, z rozhlasu i z novin - mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Klasik žánru, krve teče tolik, že kape z knihy, děj odsýpá. Ale musel opravdu zabít mé oblíbence z Nočního klubu?


Na začátku vás kniha vrhne do světa plného zombíků a utrpení s jedním hlavním hrdinou, který v tom má tak trochu prsty. Postupem stran zjišťujeme temnou a nelehkou minulost titulního Jana, který se zdá být stále hustější a schopnější. Cestou se Jan setkává s mnoha skvelými lidmi i nelidmi( značný vliv tam mají i upíři) a o mnoho jich přijde. A ke konci se zdá, že vše ztratil. Ale nakonec mě zdánlivě smutný konec ještě rozveselil a mám z něj společně s Janem velikou radost.
Kniha obsahuje mnohá klišé a já sama jsem někdy krutila hlavou nad často opravdu nesmyslnými situacemi a neustálým obnovovaním sil už tak dost zničeného hrdiny.
Kniha nás jako Jana od začátku nenechá vydechnout. Musíte se do ní na začátku začíst a přenést se z nejasnho začátku na vyjasněný střed. A tam teprve začíná to vzrůšo. Je to skvělé, čte se to skvělé a příběh sviští tak, že ho občas nestíháte. A Jan je úžasně lidský a podléha svodům obyčjeného človeka (i když není ani trochu obyčjený) a to činí knihu zábavnou i pro čtenářky. Místy je kniha vážně krutá, ale nic přehnaně nepopisuje a ta krutost ji příjemně doplňuje.
Jen mě občas solně pobavil značný vliv České republiky na běh celého lidstva. Ale je to určitě tím, že spisovatel je Čech, hlavní hdrina taky a náš milý Kulhánek je určitě na svou rodnou zemi hodně pyšný. Je to vidět.
Knihu vřele doporučuji. Je vhodná pro všechna pohlaví, ale číst raději až po překročení padnáctého roku a stejně je to už kniha pouze pro dospělé... nojo o ten rok a dva tejdny švindluju, ale to mi určitě každý odpustí :-). Příběh pěkně odsýpá a někdy se čtenář nedokáže odtrhnout. Na první pohled zdlouhavých 530 stran uteče jako voda a vyplivne čtenáře na břeh s hlavou plnou myšlenek. Pokud máte rádi kruté příběhy, upíry, zombíky, peklo a to vše okořeněné trochou lásky a naděje, je Vyhlídka na věčnost pro vás to pravé.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Kulhánek, Jiří: Vyhlídka na věčnost

Romány Jiřího Kulhánka jsou mnohonásobnou radostí nejen pro čtenáře, ale i pro literární teoretiky zabývající se pokleslou literaturou. Je v nich tolik brakových klišé, že nezbývá než nad vydařenou koláží tleskat.

Bibliografické údaje

Název:
Vyhlídka na věčnost
Autor:
Kulhánek, Jiří
Nakladatel:
Crew
EAN:
9788074490583
ISBN:
978-80-7449-058-3
Popis:
1× kniha, brožovaná, 544 stran, česky
Rozměry:
11 × 18 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)
}