Obálka titulu Čerpadlo 6

Čerpadlo 6

Paolo Bacigalupi

Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 14 × 20,7 cm, česky - více

Běžná cena: 349 Kč
U nás ušetříte: 35 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 314 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 285 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Bacigalupi je hvězdou posledních čtyř let a bývá nazýván nejtalentovanějším autorem spekulativní sci-fi na počátku 21. století. Ve sbírce Čerpadlo 6 shromáždil 11 svých povídek, ověnčených cenami i přízní čtenářů. Jde o nedlouhé napínavé příběhy z blízké budoucnosti, kdy jsou vytěženy nerostné suroviny a svět drží v šachu obří mocenské korporace. Jiná část povídek se odehrává ve světě globálního oteplení, kdy většinu zeměkoule pokrývá voda. A další příběh popisuje zoufalý boj o přežití v New Yorku, který zkolaboval v ekologické katastrofě. Všechny povídky jsou v tom nejlepším slova smyslu spekulativní a provokativní, a čtenáře jedinečnou atmosférou vtáhnou do temné budoucnosti. Některé povídky čtenáři znají z časopisu Ikarie, takže autor pro ně nebude neznámý. V knižní podobě se však u nás představuje poprvé ve výtečném překladu Richarda Podaného. „Toho chlapa nesnáším. Vynoří se najednou odnikud a píše jako šílený anděl a vyhrává ceny a nás staré profíky vyšachuje povídkami o věcech, nad kterými nás zatím ani nenapadlo se zamýšlet. Navíc je mladší a dobře vypadá. Jediné štěstí je, že má tak nevyslovitelné jméno.“ Terry Bisson, americký autor science fiction a fantasy

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Čerpadlo 6

  • Nakladatel: Plus
  • ISBN: 978-80-259-0000-0, EAN: 9788025900000
  • Originál: Pump Six and Other Stories
  • Překlad: Podaný, Richard
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 14 × 20,7 cm, česky
  • Rozměry: 14 × 20,7 cm
  • Rok vydání: 2010 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Bacigalupi, Paolo: Čerpadlo 6

Roman Lipčík, iLiteratura, 20.9.2010
Skřípám zuby, když píšu tento smířlivý titulek, a neuklidní mě ani soukromé přiznání, že za vlastní blbost se platí vlastními penězi.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Budoucnost je nevábná...

Petrvs, 12.11.2011

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Zajímavá knížka, zajímavý autor. Ale abych hned zpočátku zmírnil nadšení v předmluvě a pochvalné komentáře - nezlobte se, nesednu si na zadek z originality. A jak už to tak bývá u povídkových sbírek či "výhodných balíčků", spolu s kvalitou dostanete jako ";bonus" i to, co by se samostatně prodávalo dost špatně. Tím mám na mysli především první povídku, která není ani originální (nebýt exotického prostředí je jak přes kopírák od P. Dicka), ani stylově dechberoucí - jak naznačují marketingové vzkazy na přebalu knížky a nadšená předmluva z pera pana překladatele. Pak ale přečtete další povídku, Flétnovou dívku, a nastane šok. Popravdě řečeno, přečetl jsem toho už dost na to, aby mě jen tak něco šokovalo... Flétnová dívka to ale dokázala. Stylem, geniálním minimalismem, skrytou perverzitou, dekadentní vybroušeností. Pointou. Podobný, byť slabší efekt, na mě měla povídka Čerpadlo 6, která tvoří kvalitativní vrchol knížky. Přesvědčila především šokující uvěřitelností - má v sobě obrovsky silný "potenciál " - čtenáři si až bolestně uvědomí, jak blízko pravdy autor možná je. Mírným zklamáním je pak dvojice Kalorik/Na žlutou kartu; představa "pružinokliček" navíc působí úsměvně (budiž, je to scifi) ovšem nechápu, proč je týž tvor v jedné povídce přeložen jako "šklíba" a v další jako "čertokočka". Stejným případem je dvojice Popkomando/Drobné obětiny - nemám rád, když autor použije navlas stejné reálie ve více povídkách. Působí to dojmem, jako když má příliš nápadů a je si vědom rizika, že jejich natláskáním do jednoho kastrolu ukuchtí nevábný eintopf. Osobně zkrátka upřednostňuji pestrost. Pašo a Lovec tamaryšků jsou výborné povídky, podmanivé a čtivé - byť můžeme opět konstatovat, že myšlenka Paša opakuje Čerpadlo 6 a Lovec tamaryšků surfuje na stejné enviromentální vlně jako Kalorik či Žlutá karta (která neoslovila prakticky vůbec rozvleklostí a nedějovostí). Perličkou je závěrečná povídka Jemnější... která působí částečně dojmem meskalinového experimentu... každopádně je vskutku neotřelým zakončením celé sbírky. Čerpadlo 6 není pěkná knížka ve smyslu podbízivé líbivosti. Je však dobře napsaná, podmanivá, možná burcující a až šokující. Šokující poznáním, že doba, kterou autor nastiňuje, už možná klepe na dveře. Pro fandy post-apo jasná trefa. Milovníci klasického sci-fi pozor, i když může jít o váš šálek čaje, vězte, že tenhle čaj je pořádně silný a černý jako bota.

Paolo Bacigalupi

Paolo Bacigalupi (* 6. srpna 1972) je poutavě píšící americký autor narozený v Colorado Springs. V Ohiu (konkrétně na universitě v Oberlinu) vystudoval čínský jazyk. V Číně také nějaký čas pobýval a autorův hluboký zájem o Asii, asijské myšlení a vůbec obecně asijskou kulturu je patrný ve všech jeho pracích. Po získání vysokoškolského titulu pracoval Bacigalupi jako konzultant pro americké firmy snažící se vstoupit na čínský trh. Posléze přesedlal na novinařinu (pracoval v internetové sekci čtrnáctideníku High Country News v západním Coloradu), která mu poskytla dostatek prostoru k tvůrčímu psaní.
Jméno si v žánru sci-fi udělal svými futuristickými vizemi budoucnosti naší civilizace, jež později vyšly v souboru s názvem Čerpadlo 6 (Pump 6 and Other Stories). Kniha Dívka na klíček (The Windup Girl, česky vydalo Argo 2011) je Bacigalupiho románovou prvotinou a hned se dočkala řady významných nominací a také ocenění (Hugo, Nebula a další).
V současnosti je Paolo Bacigalupi spisovatelem „na plný úvazek“.

 
zavřít