Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon

Nakladatel:  Brána 2010
Rozebráno
44 Kč
49 Kč

Anotace

Provokativní román zkušeného autora, který se dosud zabýval sportovní tematikou, a proto si zvolil umělecký pseudonym, vrací Ježíše Krista na zem po více než 2000 letech v roli manažera a reportéra bulvárního deníku. Ježíš objevil ve vzrušených...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Felix Boom postřehl, že Křesťanství, které si zakonzervovalo svůj středověký přístup, nemá současníkovi moc co nabídnout, dokud se o něj nezačne sám aktivně zajímat. Trefil se i v tom, že ve své době Ježíš Kristus skutečně výtržníkem byl. Má taky nemalý přehled o současné neutěšené situaci a nebojí se kritizovat kdekoho i kdeco. Na zem přichází Ježíš Kristus (z v pravdě technologicky namakaného Božího království) se svými teoretickými a idealistickými plány. Rozhodně se drží toho, že hlavním přikázáním je láska, zbytek křesťanského učení však modernizuje šmahem a chvílemi až absurdně. Má rád lidi a chce se situací hnout k lepšímu, ale v praxi se mu to docela vymyká kontrole. Se svým Otcem komunikuje zásadně hebrejsky (ten je totiž analfabet, co se nové jazyky neobtěžoval učit), a mne by velmi zajímal hebrejský originál spousty použitých výrazů :). Líbil se mi i popis, jak to vypadá v království nebeském (autor disponuje neskutečným nadšením a fantazií). Zajímavá je i paralela s životem skutečného Ježíše Krista. Celkově se příběh čte skoro sám (pokud zrovna nepotřebujete dohledávat ke zmíněným kauzám informace na Wikipedii). Jen je škoda, že z knížky vyplývá, že změnu (a to ještě ne takovou, jako plánoval) může udělat jen někdo, kdo měl 2 tisíce let na sebezdokonalování a ještě má k dispozici 5 druhů zázraků, jichž může používat neomezeně, a nikde žádný náznak toho, že pořádnou změnu můžou udělat jen lidé, a to nejlépe když začnou u sebe. P. S. Autor skutečně je Čech, pokud vím, tak jeho díla se však dosud - velmi nečekaně - týkala sportu :).

Dočetla jsem to v neděli, je to příběh, který tu už dlouho nebyl a je strhující. Má tempo a velké lidské sdělení. Škoda, že nikdo neví, kdo je Felix Boom. Kdyby to byl Čech, tak bych se nedivila a byla bych ráda. Snad ještě něco napíše. Kdyby to bylo stejně dobré, tak tu máme českého TOP autora.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Bibliografické údaje

Název:
Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon
Autor:
Boom, Felix
Nakladatel:
Brána
EAN:
9788072434633
ISBN:
978-80-7243-463-3
Popis:
1× kniha, vázaná, 240 stran, česky
Rozměry:
15,2 × 21,4 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)
}