Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>kniha Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon

Obálka titulu Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon

Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon

Felix Boom

Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, 15,2 × 21,4 cm, česky - více

Běžná cena: 49 Kč
U nás ušetříte: 5 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 44 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 40 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Provokativní román zkušeného autora, který se dosud zabýval sportovní tematikou, a proto si zvolil umělecký pseudonym, vrací Ježíše Krista na zem po více než 2000 letech v roli manažera a reportéra bulvárního deníku. Ježíš objevil ve vzrušených dialozích s Bohem, jehož odhalil jako analfabeta a silničního piráta, řadu přehmatů v interpretaci křesťanských dějin a napravuje je často šokujícím způsobem. Mezi lidi se vrací v duchu zcela světského veselého příběhu právě v Čechách, které si vybral jako pilotní projekt pro svůj záměr spasit svět. Se svou schopností konat zázraky hledá novou polohu vlastní existence v běžném civilním a necírkevním prostředí 21. století. Je konfrontován se situacemi, na něž byl připraven pouze teoreticky. Zázraky, které koná, zasahuje do politiky, sportu, showbyznysu i do lidských osudů. Stejně jako ve svém prvním životě vyvolává i v demokratické společnosti napětí, kvůli němuž má být znovu ukřižován. Příběh je i jakousi praktickou příručkou bulvární žurnalistiky, čímž získává jistou paralelu s Ruarkovými Medojedkami.

Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon

  • Nakladatel: Brána
  • ISBN: 978-80-7243-463-3, EAN: 9788072434633
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, 15,2 × 21,4 cm, česky
  • Rozměry: 15,2 × 21,4 cm
  • Rok vydání: 2010 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zajímavé shrnutí

Fiona, 27.7.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Felix Boom postřehl, že Křesťanství, které si zakonzervovalo svůj středověký přístup, nemá současníkovi moc co nabídnout, dokud se o něj nezačne sám aktivně zajímat. Trefil se i v tom, že ve své době Ježíš Kristus skutečně výtržníkem byl. Má taky nemalý přehled o současné neutěšené situaci a nebojí se kritizovat kdekoho i kdeco. Na zem přichází Ježíš Kristus (z v pravdě technologicky namakaného Božího království) se svými teoretickými a idealistickými plány. Rozhodně se drží toho, že hlavním přikázáním je láska, zbytek křesťanského učení však modernizuje šmahem a chvílemi až absurdně. Má rád lidi a chce se situací hnout k lepšímu, ale v praxi se mu to docela vymyká kontrole. Se svým Otcem komunikuje zásadně hebrejsky (ten je totiž analfabet, co se nové jazyky neobtěžoval učit), a mne by velmi zajímal hebrejský originál spousty použitých výrazů :). Líbil se mi i popis, jak to vypadá v království nebeském (autor disponuje neskutečným nadšením a fantazií). Zajímavá je i paralela s životem skutečného Ježíše Krista. Celkově se příběh čte skoro sám (pokud zrovna nepotřebujete dohledávat ke zmíněným kauzám informace na Wikipedii). Jen je škoda, že z knížky vyplývá, že změnu (a to ještě ne takovou, jako plánoval) může udělat jen někdo, kdo měl 2 tisíce let na sebezdokonalování a ještě má k dispozici 5 druhů zázraků, jichž může používat neomezeně, a nikde žádný náznak toho, že pořádnou změnu můžou udělat jen lidé, a to nejlépe když začnou u sebe. P. S. Autor skutečně je Čech, pokud vím, tak jeho díla se však dosud - velmi nečekaně - týkala sportu :).

Krásný příběh

Lucie Kernová, Praha, 18.10.2010

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
Dočetla jsem to v neděli, je to příběh, který tu už dlouho nebyl a je strhující. Má tempo a velké lidské sdělení. Škoda, že nikdo neví, kdo je Felix Boom. Kdyby to byl Čech, tak bych se nedivila a byla bych ráda. Snad ještě něco napíše. Kdyby to bylo stejně dobré, tak tu máme českého TOP autora.

Felix Boom

 
zavřít