Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Společenské romány>kniha Ani později, ani jinde

Obálka titulu Ani později, ani jinde

Ani později, ani jinde

Delphine de Vigan

Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, 13,1 × 20,6 cm, česky - více

Běžná cena: 229 Kč
U nás ušetříte: 23 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 206 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 187 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Děj knihy se odehrává v Paříži, popisované jako chaotické velkoměsto plné lidí, kteří se den co den potkávají a míjejí. Jednou ze dvou hlavních postav románu je Mathilde, mladá vdova a matka tří dětí, která se po tragické smrti manžela pomalu naučila znovu žít. Druhým protagonistou díla je Thibault, lékař na volné noze, který denně cestuje za svými pacienty po celé Paříži a tráví tak hodiny v dopravních zácpách. Ani Thibaultův osobní život není jednoduchý, žije s Lilou, ale vztah za moc nestojí. Ve skutečnosti je drží pohromadě pouze sexuální pouto, i když on ji bláznivě miluje. Čtenář tedy napjatě čeká, zda se tyto dva osudy v knize setkají, zda konečně oba hrdinové naleznou trochu štěstí. Oba dva totiž touží po tom samém – po někom, kdo by je mohl milovat. Samozřejmě se v rušné Paříži potkají, otázkou ale zůstává, zda se pouze neminou v davu…Čistý a přesný styl knihy dotváří vynikající atmosféru románu. Hlas vypravěče je chladný a vzdálený, jazyk díla je úsporný a popisy citů jen strohé. Stejně jako onen všední život velkoměsta a jeho obětí.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Ani později, ani jinde

  • Nakladatel: Odeon
  • ISBN: 978-80-207-1348-3, EAN: 9788020713483
  • Originál: Le heures souterraines
  • Překlad: Pflimpflová, Alexandra
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, 13,1 × 20,6 cm, česky
  • Rozměry: 13,1 × 20,6 cm
  • Rok vydání: 2011 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Podzemní čas Delphine de Vigan

Tereza Radváková, PRÁVO, 19.4.2011
(...) Pátý román francouzské spisovatelky Delphine de Vigan se odehrává v Paříži, charakterizované jako pulzující velkoměsto míjení a nenaplněných snů. Pokud se totiž v jejích předchozích knihách často objevoval motiv iluze, tady jde jen a jenom o deziluzi. Protagonistce Mathildě se dostane tvrdého procitnutí ve chvíli, kdy kvůli autonehodě přijde o manžela. Zůstane opuštěná s rozhodnutím, že se dokáže o život sebe a svých synů poprat sama. Pracně vybudované teritorium se jí ale začne smrskávat. (...) De Vigan se zaměřuje na zlomové okamžiky, jež podle ní mění budoucnost. Mathilda přežije nehodu, ale později se kvůli jednomu rozhodnutí ocitne v soukolí psychického násilí a vydírání. Hledá chybu v sobě, neuvědomuje si, že je oběť okolností. Podruhé se zkrátka zachránit nedokáže. Naopak Thibault se rozhodne utéct ze vztahu, který ho vysával. Zbaví se sice pozice oběti, ale jít dál přesahuje jeho síly. Uvízne v bezčasí a pořád dokola si opakuje, co mohl říct a co neřekl. Příběhy Thibaulta a Mathildy se intenzívně přitahují. Zdá se, že by jejich setkání mohlo být řešením. Oba touží povolit a řvát jako bláznivá žena na nástupišti v pařížském podzemí. Nabízí se otázka, zda přežít je opravdu výhra.

Vigan, Delphine de: Ani později, ani jinde

Kateřina Vávrová, iLiteratura, 27.2.2011
Ještě nedávno nepříliš známou autorku Delphine de Vigan čte dnes téměř celá Francie. Její v pořadí pátý román si v roce 2009 získal pozornost širšího publika, když se objevil v nominaci na prestižní ocenění Prix Goncourt a udržel se tamaž do posledního kola. Porota sice nakonec její knihu nevybrala, nicméně to pro autorku znamenalo důležitý krok v kariéře, díky němuž se tato kniha v překladu dostává do rukou také českým čtenářům.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Díky Delphine

Mia, 13.1.2014

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
V příběhu Mathildy, ženy která pracuje v marketingové firmě na plný výkon, dojíždí vlakem do zaměstnání a doma se sama stará o své tři děti, či v příběhu Thibaulta, lékaře pohotovosti, který žije sám a rozchází se se svou přítelkyní, se poznáte. Vím co dokáže psychopatický šéf, když má pocit, že jste schopnější než on. Co udělá strach ostatních a nemožnost či nevůle se postavit na stranu pravdy a dobra. Přečtěte si Ani později, ani jinde Delphine de Vigan a možná vás taky napadne, že existuje způsob jak přemoct šikanu v práci, samotu, ztracenost v davu, sobeckost, lhostejnost, zlo. Otevřít se pro druhé, mít nejen soucit ("Soucit není nic jiného než strach o sebe"), být milosrdný. Sami se můžeme stát Stříbrným ochráncem. Jinak se mineme, zhroutíme, ublížíme. Dost důležitá knížka pro dnešní svět!

Šikana a osamění...

Ed Scapa, 12.9.2012

(Toto je kvalitní recenze - 3 hlasy)
Cítíte se osamělí? Šikanují vás v práci???

doporucuji

, 7.4.2011

(Toto je kvalitní recenze - 2 hlasy)
... při čtení této knížky najdete zcela jistě velmi přesné paralely vašich životů. Výborná kniha.

Delphine de Vigan

 
zavřít