Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Ďábiel DeFOE

Obálka titulu Ďábiel DeFOE

Ďábiel DeFOE

John Maxwell Coetzee

Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, 13 × 20,5 cm, česky - více

Běžná cena: 49 Kč
U nás ušetříte: 5 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 44 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 40 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Jsme trosečníky na pustém ostrově, nebo jen ve svém nitru…? Od autora románů Pomalý muž, Chlapectví, Mládí, Deník špatného roku, V srdci země a dalších. Na opuštěný ostrov vyplaví vlny polomrtvou trosečnici. A vzápětí se ukáže, že ostrov není tak pustý, jak se zdá: žije na něm muž jménem Cruso a jeho černý sluha Pátek. V mysli nám nemůže nezaznít ozvěna dávného dobrodružného příběhu o Robinsonovi. Susan Bartonová se později z ostrova zachrání, a zatímco Cruso na lodi umírá, Pátek ji následuje do Anglie. A právě to je chvíle pro pokušitele, přítele-nepřítele, záhadného spisovatele, jemuž Susan začíná svěřovat svůj příběh... Magické, napolo snové vyprávění působí s nezvyklou naléhavostí a pod zdánlivě prostou vypravěčskou formou se skrývají hlubiny stejně znepokojivé jako dna oceánů se spočívajícími příšerami, kostlivci a vraky. Co je skutečné a komu to vlastně příběhy svého života vyprávíme...?

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Ďábiel DeFOE

  • Nakladatel: Metafora
  • ISBN: 978-80-7359-211-0, EAN: 9788073592110
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, 13 × 20,5 cm, česky
  • Rozměry: 13 × 20,5 cm
  • Rok vydání: 2011 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Krajničky o románu DeFoe

Michael Babka, 9.9.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Román Ďabiel DeFoe (v originále DeFoe) je klasickou robinsonádou jen prvních pár stránek. A i z nich pochopíme, že trosečnici Susan Bartonovou vlny nevyvrhly na ostrov, kde již žije Cruso a jeho věrný sluha Pátek, proto, aby se zde odehrál romantický a dobrodružný příběh. Boj o přežití těla se tu odsouvá do pozadí, pobyt na ostrově je spíš hledáním cest, jak přežít duchovně, jak spolu komunikovat. Pátek nemluví vůbec, protože mu údajně v mládí vyřízli jazyk. Cruso komunikuje jen částečně a je až na výjimky uzavřen ve svém pojetí ostrova i života, což pro něj představuje totéž. Susan Bartonová se později z ostrova zachrání, Pátek ji následuje do Anglie. Susan cítí potřebu příběh svůj a Pátkův předat. Potkává pokušitele, přítele i nepřítele, záhadného spisovatele Daniela DeFoe. "Na začátku jsem si myslela, že vám budu vyprávět o ostrově, a až to dopovím, vrátím se ke svému předchozímu životu. Ale nyní se celý můj život stává příběhem a nezůstává nic, co by patřilo jenom mně."

John Maxwell Coetzee

John Maxwell Coetzee (*1940) pochází z Jihoafrické republiky. Dvakrát obdržel pretižní Booker Prize: v roce 1983 za knihu Life and Times of Michael K a v roce 1999 za román Disgrace (česky Hanebnost). V roce 2003 obdržel Nobelovu cenu za literaturu.

 
zavřít