Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Chudí v Lodži

Obálka titulu Chudí v Lodži

Chudí v Lodži

Steve Sem-Sandberg

Popis: 1× kniha, vázaná, 460 stran, 15,3 × 22 cm, česky - více

Běžná cena: 499 Kč
U nás ušetříte: 50 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 449 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 408 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):

Knihkupectví Brno
Brno - Bohunice, OC Campus Square, Netroufalky 14-16, knihkupectvi.brno@kosmas.cz
Knihkupectví Pardubice
Pardubice, Pernštýnské nám. 49, knihkupectvi.pardubice@kosmas.cz
Knihkupectví Praha - Nové Butovice
Praha 13, OC Galerie Butovice, Radlická 117, knihkupectvi.novebutovice@kosmas.cz
Knihkupectví Praha - Karlín
Praha 8, Sokolovská 394/17, knihkupectvi.karlin@kosmas.cz

Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Do malého lodžského ghetta Litzmannstadt, dnešní čtvrti Baluty, soustředili za války nacisté neuvěřitelných dvě stě tisíc Židů, z toho pět tisíc lidí z Čech. Lodž je dosud ve stínu slavnějšího varšavského ghetta, a přece si hrozivé podmínky – přelidnění, hlad, nemoci, strach, smrt, trýznění nejen ze strany nacistů, ale i židovské správy – s Varšavou nijak nezadalo. Lodžské ghetto se pod německou okupací od svého zřízení v roce 1940 postupně měnilo v koncentrační tábor až do roku 1944, kdy je nacisté zrušili.

Švédský spisovatel Steve Sem-Sandberg založil svůj román na podrobném studiu dokumentů. Osudy několika rodin, které zachycuje a z nichž některé patří k českým přesídlencům, jsou sice oživeny autorovou fabulací, mnohé z nich však vymyšlené nejsou. Především se ale odehrávají v kulisách navýsost skutečných. Kniha, podle kritiků nejlepší švédský román za posledních třicet let, se ve Švédsku rychle stala bestsellerem a v současnosti se chystá její vydání v několika evropských zemích.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Chudí v Lodži

  • Nakladatel: Paseka
  • ISBN: 978-80-7432-098-9, EAN: 9788074320989
  • Originál: De fattiga i Lódž
  • Překlad: Hartlová, Dagmar
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 460 stran, 15,3 × 22 cm, česky
  • Rozměry: 15,3 × 22 cm
  • Rok vydání: 2011 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Neskutečná kniha o skutečné tragédii

Alena Slezáková, MF DNES, 28.5.2011
(...) Není náhodné, že Sem-Sandberg učinil jednou z hlavních postav románu dívku z Prahy. Třiapadesátiletý Švéd několik let žil v Praze jako dopisovatel švédských novin, v roce 2002 vydal knihu Prag (No exit), zahrnující eseje o Praze, české kultuře a politice, na prestižní Cenu Severské rady byl – ostatně stejně jako Chudí v Lodži – nominován jeho titul Ravensbrück o Mileně Jesenské (2003). V jednom rozhovoru říká, že se při návštěvě pražských Holešovic dověděl, že odtud byly vypravovány transporty Židů do ghett. Po stopě jednoho z transportů, který mířil do Lodže, se vydal. (...) Člověk by řekl, že po stovkách přečtených knih ví o zločinech a utrpení za druhé světové války všechno. Steve Sem-Sandberg mu Chudými v Lodži, za které loni získal Cenu Augusta Strindberga, dokázal, že se mýlí. Možná ke stejnému závěru dospívají i čtenáři v dalších pětadvaceti zemích, kde román dosud vyšel.

Sem-Sandberg, Steve: Chudí v Lodži

Jitka Jindřišková, iLiteratura, 23.5.2011
Kniha švédského spisovatele Steva Sem-Sandberga Chudí v Lodži (De fattiga i Łódź) líčí příjemně civilním, nesentimentálním stylem příběhy obyvatel ghetta. Vyprávění je výjimečné v tom, že se zabývá těmi, kteří nepřežili, a nikoliv těmi, kteří přežili, jak to v literatuře či filmu obvykle bývá.

Sem-Sandberg, Steve (1)

Jitka Jindřišková, iLiteratura, 23.5.2011
Když jsem přijel do Lodže poprvé, to místo mě naprosto uchvátilo. Navštívil jsem i Terezín, ale ten na mě neudělal tak silný dojem. Stále ještě nedokážu přesně vysvětlit, čím to je, že na mě Lodž tak silně zapůsobila. Myslím si, že to do značné míry souvisí s tím, že velké části bývalého ghetta nejsou jenom muzeum jako třeba v Terezíně, ale je to část města, kde lidé bydlí a kde jako by se za těch pětašedesát let nic nezměnilo.

Sem-Sandberg, Steve: Chudí v Lodži

Dagmar Hartlová, iLiteratura, 23.5.2011
Shromáždění na Hasičském dvoře v Lutomierské je svoláno na půl čtvrtou odpoledne, ale lidé se na obrovské otevřené prostoře scházejí už od dvou. Slunce tou dobou stojí nejvýš na odpolední obloze a rozlehlý, kamenem vydlážděný prostor mezi oběma budovami se proměnil v kotel vroucího bílého světla.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Ejhle člověk!

Hugo Jetel, 4.11.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Dlouho jsem nečetl román, který by mne tak intenzivně bodal, kousal a hryzal jak "Chudí v Lodži". Lehkost a srozumitelnost mnohovrstevnatého vykreslení kruté reality židovského ghetta mne ještě dlouho nenechá v klidu spát a dle mého názoru by tato kniha měla být zařazena na seznam povinné školní literatury.

Steve Sem-Sandberg

Švéd Steve Sem-Sandberg (1958) je autorem ceněné románové trilogie na téma tří ženských osudů – Theres (1996) o Ulrike Meinhofové, Příměrem pouhým je pozemské dění (1999) o Lou Andreas-Salomé a Ravensbrück (2003, č. Paseka 2012) o Mileně Jesenské. Jeho Chudí v Lodži (2009, č. Paseka 2011, 2013) získali prestižní švédskou Augustovu cenu, Ravensbrück a Vyvolení na ni byli nominováni.

 
zavřít