Bonding - porodní radost

Nakladatel:  DharmaGaia 2011
Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
304 Kč
338 Kč

Anotace

Kniha vznikla jako rozmluva tří žen. Klinická psycholožka Michaela Mrowetz jako jedna z prvních u nás začala hovořit o tématice rané podpory bondingu. Ivana Antalová je zakladatelkou sdružení BabyKlokánci, podporující děti nemocné a předčasně...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Na knize velmi oceňuji otevřenost, se kterou se autorky vyjadřují k porodním tématům. Kniha je plná postřehů, osobních výpovědí a především informací, které mohou pomoci ženám - matkám lépe se zorientovat ve svých pocitech a myšlenkách souvisejících s prožitým porodem. Kniha je velmi vhodná také pro ženy, které budou rodit poprvé - obsahuje odborné informace o důležitosti budování rané vazby mezi matkou a dítětem a zároveň popisuje současný stav českého porodnictví, takže se nastávající maminky mohou k porodu velmi dobře připravit a být si vědomy neopakovatelného a jedinečného prožitku, který jim při těsném a nerušeném kontaktu s miminkem po porodu příroda nabízí. Doufejme, že už brzy bude podpora bondingu běžnou a samozřejmou součástí zdravotnické péče u nás, tak jako je tomu na západ od našich hranic.

Moc se mi líbila forma rozhovoru autorek, doplněná autentickými příběhy dalších rodičů a fotografiemi. Autorky napsaly knihu pravdivou, otevřenou, citlivou a hlavně potřebnou pro celou naší společnost.

Knihu jsem četla prakticky jedním dechem. Překvapila mě, potěšila a nadchla. Je jak velmi osobní, tak velmi konkrétní a praktická. Osobní příběhy se prolínají se závěry výzkumů, líčení těžkých nebo nečekaných situací s praktickými radami a postřehy. Bohatá fotografická příloha velmi upřímně ilustruje to, o čem se v textu mluví. Autorky odvedly vynikající práci, tak upřímný text o stavu našeho porodnictví a zároveň o cestě a naději, kterou nám svojí prací ukazují a dávají, tu ještě nebyl a velmi, velmi chyběl. Zvlášť oceňuji mimo jiné i prakticky sepsané, možnost volby každé ženy podporující porodní plány v závěru.

Velice doporučuji všem nastávajícím rodičům, možná i prarodičům. Autentická a vnitřně maximálně poctivá kniha přibližuje podstatu a "normálnost" podpory bondingu zároveň s realitou českých porodnic, kde ještě nejsme zdaleka tak daleko, jak bychom si přáli.

Kniha mně zasáhla, doufám, že si ji přečtou všichni zdravotníci a všechny budoucí maminky. Ale také i mamainky, které jsou smutné ze svých porodů, tahle kniha jim pomůže. Opravdu děkuji, čekala jsem na takovou knihu.

Zobrazit další (2)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Bibliografické údaje

Název:
Bonding - porodní radost
Autor:
Antalová, Ivana, Chrastilová, Gauri a Mrowetz, Michaela
Nakladatel:
DharmaGaia
EAN:
9788074360145
ISBN:
978-80-7436-014-5
Popis:
1× kniha, brožovaná, 368 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2011 (1. vydání)
}