Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Osobnosti historie>kniha Rudolf Beran a jeho doba

Obálka titulu Rudolf Beran a jeho doba

Rudolf Beran a jeho doba

Vzestup a pád agrární strany

Jaroslav Rokoský

Popis: 1× kniha, vázaná, 912 stran, 13 × 20 cm, česky - více

Původní cena: 658 Kč
U nás nyní ušetříte: 359 Kč (55 %)
Naše cena dnes: 299 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 272 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Snížená cena

Anotace

Rudolf Beran (1887–1954), dlouholetý předseda agrární strany a předseda několikaměsíční pomnichovské česko-slovenské vlády, patří mezi nejtragičtější postavy našich moderních dějin. Rozsáhlá biografie historika Jaroslava Rokoského přitom nabízí víc než jen životopis politika – Beranův život je zároveň příběhem politické strany, s níž Rudolf Beran doslova spojil svůj osud. J. Rokoský sleduje počátky agrárního politického hnutí v době před 1. světovou válkou, popisuje pozoruhodně efektivní strukturu této strany, která následně v období první čs. republiky získala rozhodující vliv v novém státě – a s ní i Rudolf Beran, prototyp stranického politika. Jádrem knihy jsou však kapitoly věnované pomnichovskému období – druhé republice a okupaci, a také období třetí republiky (1945–1948), kdy Beranův doposud poklidný život nabral zcela jiný směr. V dramatické zkratce to vystihuje motto knihy – dvakrát, za velmi podobných okolností, jen v jiném vládnoucím režimu, hrozil Rudolfu Beranovi trest smrti: v roce 1942 ho nakonec nacistický režim odsoudil „jen“ k 10 letům vězení, o pět let později soud osvobozené republiky již k letům dvaceti. Kniha přibližuje skrze osud hlavního protagonisty krizové okamžiky našich moderních dějin a otevírá mnohé „třinácté komnaty“, na něž bychom při pohledu zpět často rádi zapomínali.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Rudolf Beran a jeho doba

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Neobvykle rozsáhlá, ale potřebná monografie

Kolář Ondřej, 12.8.2014

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Jestliže Rudolf Beran nebyl ani charismatickým státníkem formátu Masaryka nebo svého předchůdce Švehly, ani politikem velkého rozhledu a znalcem světové politiky jako Beneš, o to více byl charakterním, čestným a poctivým člověkem, který byl potrestán jak nacistickým režimem, tak později komunisty ovládaným retribučním soudem.
Kniha historika Jaroslava Rokoského svým překvapivě velkým rozsahem nejen staví život Beranův do tolik potřebného osvětlujícího kontextu, jež nás chrání dělat ukvapené soudy. Stejně tak nám nabízí pohnutou historii účelově zapuzeného československého agrárnictví. A v neposlední řadě nás hodnověrně přesvědčuje, že to, co v našich zemích nastalo 9. květnem roku 1945 bylo cosi, co lze demokracií nazývat jen s notnou dávkou ironie nebo neznalosti.

Jaroslav Rokoský

 
zavřít