Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Podle zemí a kontinentů> České a slovenské dějiny>Elektronická kniha Vratislav II.

Vratislav II. [E-kniha]

Vratislav Vaníček

Popis: Elektronická kniha, 272 stran, bez zabezpečení DRM, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 138 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 114 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Alternativní verze titulu Vratislav II.

Vratislav II. (I.) První český král Kniha, vázaná česky 232 Kč

Anotace

Vratislav II. patří k důležitým osobnostem a dlouho vládnoucím českým panovníkům v raném středověku. Jeho postava je dobře přístupná díky Kosmově kronice. Za jeho vlády došlo k mnoha významným událostem ve vnitřní politice (např. se přestavuje Vyšehrad jako královské sídlo a v našem království vzniká silné a otevřené kulturní zázemí) i v mezinárodních vztazích. Český stát zůstal samostatným subjektem v okruhu Říše a nebyl ohrožen ani dalšími zvraty 12. století. Kniha ukáže, že Vratislav II. patří do galerie vládců evropského typu a seznámí se se specifiky této doby. Vaníčkova práce je důležitým edičním počinem a zaplňuje dosud nezmapovanou část naší historie.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Vratislav II.

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Jak zabít hrdinu ...

David Kalhous, Brno, 21.4.2004

(Toto je kvalitní recenze)
Vratislav Vaníček opět nezklamal: ve své knize o králi Vratislavovi autor, který jinak umí psát srozumitelně a obohatil naše dějepisectví o zajímavé studie k českým elitám, opět upadl do nesrozumitelných frází a rádobyobornického stylu, kdy věty na sebe nenavazují, nebo nedávají smysl a působí naprosto absurdně (Hnězdno = pohřebiště sv. Vojtěcha (jde o místo, kde byl sv. Vojtěch pohřben!) za mnohé jiné). Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu určenou široké veřejnosti, nemohu vůbec pochopit, že mohla projít jazykovou korekturou ... Ani odborně není kniha na výši a nového vlastně nepřináší vůbec nic. Něco takového si náš první král opravdu nezasloužil ... Nebo že by ano?

Vratislav Vaníček

PhDr. Vratislav Vaníček (1947), historik, vedoucí katedry společenských věd na ČVUT v Praze. Zabývá se dějinami středověku, zejména dějinami českého státu v době Přemyslovců.

 
zavřít