Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Historie> Podle zemí a kontinentů> České a slovenské dějiny>Elektronická kniha Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století

Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století [E-kniha]

Josef Forbelský

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze, napsat vlastní recenzi

Popis: Elektronická kniha, 720 stran, bez zabezpečení DRM, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 59 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 49 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Anotace

Práce předního českého hispanisty nabízí nový vhled do dějin a kultury evropských zemí v době třicetileté války. Zaměřuje se na vztahy českých zemí a Španělska v tomto období.
České stavovské povstání, Bílá hora, třicetiletá válka se všemi svými hrůzami, střetnutí světa protireformace a české a evropské reformace, velký převrat politický, náboženský i sociální, který s sebou přinesla porážka českých stavů, příval cizinců do naší vlasti, přebírajících majetek exulantů, to vše dosud v české veřejnosti, nejen laické, ale dokonce i odborné, vyvolává spory o hodnocení těchto zásadních změn.
Za epický svorník své práce zvolil Josef Forbelský osud význačného generála habsburských vojsk, původem Španěla dona Baltazara Marradase. Výklad o jeho putování po evropských bojištích prvních desetiletí 17. století i jeho působení jako zemského velitele u nás spojil s rozpory postupu bojujících vojsk i organizace jejich zázemí, dobového způsobu válčení, stavu české společnosti atd., nezapomínaje ani na vyprávění o Marradasových vztazích s Valdštejnem. Na pozadí činů tohoto vojevůdce vyvstává jak poutavý obraz předbělohorských a pobělohorských Čech, tak i vztahů obou větví habsburského rodu, vývoje v Říši a zákulisní politiky za časů prvního celoevropského válečného konfliktu.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze,

Josef Forbelský

Doc. PhDr. Josef Forbelský, CSc., (1930), významný hispanista, známý mnoha překlady španělské literatury (Gabriel García Márquez, Jorge Luis Borges ad.), ale i vlastními pracemi, např. Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století (2006), Svět se mnou, svět beze mě (Academia 2013).

 
zavřít