Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

Obálka titulu Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

Boualem Sansal

Popis: 1× kniha, vázaná, 188 stran, 13,5 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 249 Kč
U nás ušetříte: 37 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 212 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 193 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):

Knihkupectví Hradec Králové
Hradec Králové, Mánesova 781/13, knihkupectvi.hk@kosmas.cz
Knihkupectví Pardubice
Pardubice, Pernštýnské nám. 49, knihkupectvi.pardubice@kosmas.cz

Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Román současného alžírského autora, který byl oceněn řadou literárních cen a byl přeložen již do 15 jazyků. Poprvé vyšel v renomovaném francouzském nakladatelství Gallimard.

Pařížské předměstské sídliště, Alžír a alžírské vnitrozemí, německá města, Káhira, Istanbul, Osvětim - do těchto míst zavedou čtenáře v působivém a skvěle napsaném díle, deníky bratří Rašela a Malricha Schillerových, synů německého otce a alžírské matky, žijících bez rodičů ve Francii. Starší z nich Rašel se uprostřed devadesátých let minulého století dozví z novin o krvavém masakru v jejich rodné alžírské vesnici, při němž zahynuli otec i matka. Rašel se vydá do svého rodiště uctít jejich památku. A právě tam se rozpoutá jeho osobní peklo. Mezi otcovými věcmi nalezne doklady o jeho příslušnosti k jednotkám SS a jeho působení v koncentračních táborech. Chce se o něm dozvědět víc, vydává se po jeho stopách během války, sleduje i dráhu jeho útěku po válce, která ho zavede do Alžírska, kde otec v dobách bojů za nezávislost působil jako vojenský instruktor Fronty národní osvobození. V deníku mladšího bratra Malricha je s nacistickými hrůzami a holocaustem konfrontována současná realita pařížského předměstského sídliště v rukou islamistů a realita islamistického Alžírska devadesátých let, kde vládne jakýsi permanentní válečný stav. Oba bratři si řeší zásadní otázku - do jaké míry děti zodpovídají za viny otců, jak žít s vědomím děsivé minulosti vlastního otce.

Bouelem Sansal (1949) se narodil v Alžíru. Se svou první ženou, Češkou, má dvě dcery, v roce 1986 se znovu oženil, tentokrát s Alžířankou. Původním povoláním je ekonom a v 90. letech 20. století zastával vysokou vládní funkci. Z konce devadesátých let, z doby otřesů způsobených občanskou válkou, pochází jeho první román Přísaha barbarů (Le serment des barbares), v němž otevřeně kritizuje politickou situaci v Alžírsku. Vyšel v roce 1999 ve francouzském nakladatelství Gallimard, které mu navrhlo, aby knihu vydal pod pseudonymem, ale Sansal tuto možnost odmítl. Posléze byl nucen opustit své vysoké místo na ministerstvu a jeho knihy jsou v Alžírsku zakázány. Navzdory politickému pronásledování Sansal zůstává ve své vlasti.

Za román Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových (Le village de l'Allemand ou L journal des freres Schiller), vydaný v roce 2008 a přeložený dnes již do 15 jazyků, byl Boualem Sansal vyznamenán řadou literárních cen, mimo jiné i Mírovou cenou německých knihkupců (2011). Lipská univerzita jej v letošním roce rovněž navrhla na Nobelovu cenu za literaturu.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

  • Nakladatel: Pistorius & Olšanská
  • ISBN: 978-80-87053-62-1, EAN: 9788087053621
  • Překlad: Vinšová, Kateřina
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 188 stran, 13,5 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 13,5 × 20 cm
  • Rok vydání: 2012

Recenze

Recenze v Médiích

Sansal, Boualem: Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových

Petr Felčer, iLiteratura, 6.10.2016
Výborný překlad románu Boualema Sansala před českým čtenářem odhaluje tajemství „Hasana” Hanse Schillera a zdatně překonává obtíže převodu kulturně mnohovrstvého díla.

Sansal, Boualem: Němcova vesnice

Jovanka Šotolová, iLiteratura, 25.7.2012
Sansal měl pro silně kontroverzní postavu otce předlohu: bývalého nacistu podílejícího se aktivně na zvěrstvech v německých koncentračních táborech a posléze pod novou identitou působícího v Egyptě a Alžírsku. Zobecnění daného příběhu otvírá otázku o tom, zda a jak se dědí vina, jak se děti mají vypořádat s temnou minulostí rodičů.

NĚMCOVA VESNICE: Islamismus a nacismus k sobě mají velmi blízko

Kateřina Kadlecová, REFLEX, 31.5.2012
(...) Prozaik BOUALEM SANSAL se kvůli svému čtyři roky starému, v pořadí pátému románu Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových dostal doma v Alžírsku do velkých problémů, ačkoli jeho knihy tam tou dobou byly už dva roky zakázány. Ono se moc nesluší poukazovat na tragický stav nepokoji a chudobou zmítané vlasti a srovnávat rysy islamismu bujícího v dnešních muslimských enklávách s pořádky, které kdysi ve vyhlazovacích táborech i hodovních síních zavedli Hitler and his melody boys... (...) Mimochodem, Sansalův skvěle napsaný příběh s úvahovými pasážemi bodajícími do svědomí lidstva se inspiroval skutečným životem nacistického pohlavára, který přes Egypt prchl do Alžírska a tam se z porobitele lidství stal oslavovaným mudžáhidem, bojovníkem za svobodu nejrozlehlejšího státu Afriky i největší muslimské země.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Zatím nikdo nehodnotil, zatím žádné recenze,

Boualem Sansal

Boualem Sansal (*1949), francouzsky píšící Alžířan, je uznávaným a oceňovaným současným spisovatelem, podstatnými motivy jeho knih jsou svoboda jedince i společnosti, historická vina, která se dědí z generace na generaci, soužití Západu a Východu nebo náboženské otázky. Autor publikuje ve Francii – v rodném Alžírsku knihy vydávat nesmí, některá jeho díla jsou tu dokonce zakázána. Přesto svou zemi doposud neopustil, protože podle jeho názoru potřebuje, aby v ní zaznívaly hlasy svobodně smýšlejících umělců a otevíraly cestu míru a demokracii. Česky prozatím vyšel román Němcova vesnice aneb Deníky bratří Schillerových (Le Village de l'Allemand ou Le Journal des freres Schiller, 2008) – ten byl inspirován osobní zkušeností z mládí, kdy Sansal během civilní služby, kterou vykonával na venkově, zjistil, že mezi vesničany žije bývalý nacista, jenž konvertoval k islámu a stal se z něj místní šejk. Svou nejnovější knihou 2084 – Konec světa (2084 – La fin du monde, 2015) se hlásí k odkazu Orwellova slavného románu 1984; se znepokojující ironií popisuje svět, jemuž s nepochopitelnou samozřejmostí a lehkostí vládne pokrytecký náboženský radikalismus. Za tuto knihu získal Boualem Sansal Velkou cenu Francouzské akademie za román 2015.

 
zavřít