Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Osobnosti a osudy> Neobyčejné osudy>kniha Jaká je cena člověka

Obálka titulu Jaká je cena člověka

Jaká je cena člověka

Jevfrosinija Kersnovskaja

Popis: 1× kniha, vázaná, 656 stran, 16,5 × 24,5 cm, česky - více

Běžná cena: 599 Kč
U nás ušetříte: 90 Kč (15 %)
Naše cena dnes: 509 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 463 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Vzpomínky politické vězeňkyně Jefrosiňji Antonovny Kersnovské jsou snad nejbrutálnějším vylíčením poměrů v sovětských pracovních táborech, jaké se u nás objevilo. Po záboru Besarábie Sovětským svazem, byla tato statečná žena vyhnána z rodinného statku a o několik měsíců později odsunuta do Narynské tajgy na horním Obu, kde v nelidských podmínkách a pod vedením sadistického vedoucího pracovala v lese. Odhodlala se k útěku a po opětovném zatčení byla obviněna ze špionáže a rozvracení sovětského zřízení a odsouzena k trestu smrti, změněnému na deset let nápravného pracovního tábora. Přes Novosibirsk a Barnaul se dostala až do Norilska, který se ve čtyřicátých letech teprve budoval a patřil k nejhroznějším místům v SSSR. Odtud vedla cesta jenom „na svobodu, nebo pod drn.“ Své vzpomínky autorka doprovodila sedmi sty vlastnoručními ilustracemi, v tomto vydání je zařazen výběr 284 ilustrací.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Jaká je cena člověka

  • Nakladatel: Ikar
  • ISBN: 978-80-249-1567-8, EAN: 9788024915678
  • Originál: Skolko stoit čelovek
  • Překlad: Kadlec, Peter
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 656 stran, 16,5 × 24,5 cm, česky
  • Rozměry: 16,5 × 24,5 cm
  • Rok vydání: 2012 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Dvanáct let v gulagu

Jaroslav Šajtar , REFLEX, 4.7.2012
(...) Kersnovská ve svých pamětech osvědčila vynikající pozorovací talent. Pasačka vepřů, zdravotní sestra, pomocnice v márnici, a posléze dokonce hornice zevrubně charakterizuje sadistické dozorce i rázovité postavičky mezi spoluvězeňkyněmi a neopakovatelným způsobem přibližuje atmosféru v gulagu i o něco snesitelnější poměry ve vyhnanství, kam díky bonusům získaným v norilském táboře roku putovala v roce 1952. Po vypršení trestu v roce 1960 žila se svou matkou v severokavkazských Jessentukách. Právě zde své memoáry zhustila do objemných sešitů a poskytla tak ojedinělé svědectví o oné „vzrušené době“, proklínané jejími oběťmi a dodnes adorované stalinisty. Životní příběh Jevfrosinije Kersnovské, jež se navzdory prožitému utrpení pokládala za „obyčejnou Evropanku“, potvrzuje poněkud cynické rčení, že kdo přežil gulag, měl vyhlídky na dlouhověkost. Narodila se totiž v roce 1907 a zemřela až roku 1994.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Povinnou cetbou

George Hauner, 30.1.2015

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
by se mela stat kniha pro kazdeho, predevsim pro nektere takzvane politiky a milovniky nedavne ruske historie aby se nikdy uz nic tak hrozneho nestalo.

Bestseler o době gulagů

Agroscience, 13.7.2012

(Toto je kvalitní recenze - 5 hlasů)
Je to kniha,která má 660 stránek,ale budete ji číst non-stop.Hrdinkou je autorka-J.Kersnovskaja(1907-1994),takže je to vlastně něco mezi deníkem a autobiografií.Popisuje zde období od roku 1941 do roku 1958 ,což byla doba strávená pobytem autorky v trestních táborech a věznicích Stalinova komunistického Sovětského svazu.Barvitost vyprávění je znásobena vlastními autorčinými kresbami v míře ne malé a lze jak děj, tak i faktografii, následně vyprávěčskou formu i ilustrace považovat za velice zdařilé,neboť jsou zcela autentické.Děj je o kolektivizaci autorčina hospodářství o rozloze asi 40 ha na území dnešního Rumunska,které Sověti anektovali v roce 1941.Následovalo zatčení,pobyt ve vězení,život v táboře nucených prací na Sibiři,útěk,znovu pobyt ve vězení,další tábor nucených prací v Norilsku.Autorka pracovala na nucených pracích jako dřevorubec,zdravotní sestra,horník,zedník a v jiných profesích.Přežila,protože si zachovala vysokou etickou integritu a vždy a za každých okolností dělala to,co považovala za správné. Kniha je také o tom,jak obecně fungují diktatury(komunismus a podobné) a jakou cenu má pro ně člověk-v podmínkách gulagů měl člověk cenu své otrocké pracovní síly ,při nižším pracovním výkonu(nemoc,děti,staří lidé) byl určen k nemilosrdné likvidaci,jeho cena byla nulová.Kniha je mimořádně cenná svými psychologickými postřehy,kde popisuje chování,myšlení lidí(vládnoucích i otrocky ovládaných) v mezních situacích a dává návody jak v nich přežít(ve věznici mezi zločinci,na útěku,při mrazu kolem -50 st.Celsia atd.).Autorka má mimořádný popisný dar,absolutní paměť a stanete se po dobu čtení účastníky něčeho , o čem jste dosud sice slyšeli,ale nevěřili...Tato kniha,její čtení,ilustrace a pocit vhledu do děje vám umožní cestu časem do dob,do kterých by jste se jak v minulosti,tak i v součastnosti a ani budoucnosti nikdy nechtěli dostat.Je to i varování,čeho jsou lidé vůbec schopni,jak v té dobré,tak i špatné části své duše. Miloslav Klas
 
zavřít