Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Detektivky, napětí>kniha Žena v kleci

Obálka titulu Žena v kleci

Žena v kleci

Jussi Adler-Olsen

Popis: 1× kniha, brožovaná, 408 stran, 12,5 × 19,4 cm, česky - více

Běžná cena: 229 Kč
U nás ušetříte: 23 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 206 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 187 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Bude dotisk
Bude dotisk
Připravovaný dotisk, vyjde 13.4.2017.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):

Knihkupectví Cheb
Cheb, Kamenná 20, knihkupectvi.cheb@kosmas.cz
Knihkupectví Kolín
Kolín, Pražská 947, knihkupectvi.kolin@kosmas.cz
Knihkupectví Pardubice
Pardubice, Pernštýnské nám. 49, knihkupectvi.pardubice@kosmas.cz
Knihkupectví Zlín
Zlín, J. A. Bati 5637, (areál Svit, budova č. 12), knihkupectvi.zlin@kosmas.cz

Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Chystá seInfo OKO

Alternativní verze titulu Žena v kleci

Žena v kleci Kniha, vázaná česky 199 Kč
Žena v kleci Elektronická kniha česky 149 Kč

Anotace

První případ komisaře Morcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller.

Komisař Carl Morck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Morck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?

Chystá se

Jussi Adler-Olsen: Žena v kleci Připravovaný dotisk, vyjde 13.4.2017.
Jussi Adler-Olsen: Zabijáci Připravovaný dotisk, vyjde 12.4.2017.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Žena v kleci

  • Nakladatel: Host
  • ISBN: 978-80-7294-662-4, EAN: 9788072946624
  • Originál: Kvinden i buret
  • Překlad: Václavů, Kristina
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 408 stran, 12,5 × 19,4 cm, česky
  • Rozměry: 12,5 × 19,4 cm
  • Rok vydání: 2012 (2. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Povedený thriller se "Simírem" v zádech

Lukáš Pešout, 6.5.2014

(Toto je kvalitní recenze)
O detektivku vlastně nejde (hlavní pointu tušíte cca od poloviny), spíše s napětím čekáte, jak se věci vyvinou.Hlavní hrdina vám není sympatický od začátku, vztah k němu si naopak musíte postupně budovat. Pomáhá vám v tom především ironie a sarkasmus, kterými autor neřeší. Čtení je to napínavé, zábavné a vypovídá mnohé o kosmopolitismu současného Dánska. V reálu by hlavní hrdina asi více papíroval a jeho jediná pomocná ruka by toho zdaleka tolik nestihla, nicméně takto má kniha spád. Jde přece o život a tomuto finiši je obětováno i finále, které by mohlo být pomalejší a karty by se mohly odkrývat postupněji. Hlavní hrdinka je možná až příliš silná a kladná, naštěstí to vyvažuje sympaticky nesympatický Carl s malým "Simírem" v zádech. Určitě přečtěte!

Skvělá detektivka

Adnav, 9.11.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Příběh se čte jedním dechem, tým vyšetřovatelů příjemně podivný a zápletka vyšponovaná až k nesnesení. Jsem natěšená na filmovou verzi, která vtrhla do kin a toužebně si přeji, aby byla adaptace stejně povedená, jako se to podařilo u Lovců hlav Jo Nesba.

No to je opravdu NĚCO !

Em, 12.8.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Právě jsem tuhle knížku přečetla a doporučuji, abyste si ji přečetli taky. Hned od začátku mě děj chytil a nepustil až do samého konce. Olsen prostě umí psát a zaujmout.

Brrr!

Virgitt, 30.5.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Detektivka je to dobrá, ale nemůžu napsat HEZKÁ knížka - co je hezkého na tom, že někdo někoho x let vězní v přetlakové komoře, a nechutně týrá. Od začátku je jasné, kdo je pachatel, jak je zmínka o dopr.nehodě a přeživších. Detektiv a jeho pomocník jsou osvěžením, známí i z dalších děl. Charaktery má autor vypracované dobře. Knihu jsem ale nedočetla, v podstatě jsem pasáže "z klece" přeskakovala, ta beznaděj se nedala strávit, a nemělo mě to už více čím překvapit, od str. 214 jsem to dokonce přeskákala vše...

Stojí za přečtení

Miroslav Bílek, 28.3.2013

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Jak je u severských autorů obvyklé a poněkud klišé, jde o detektivku, kde má hlavní hrdina nějaký osobní problém, na policejním oddělení ho nemají rádi (ovšem ředitel nad ním drží chtě nechtě ochrannou ruku) a pachatel se mstí za něco z minulosti.
Nicméně styl psaní se odlišuje tím, že kniha je psaná s nadhledem a jemným sarkastickým humorem, takže působí odlehčeněji a tak nějak optimističtěji, než knihy kolegů autorů.
Jinak se jedná o zajímavý příběh, i když celkem brzo prokouknutelný (byť v tomto případě podezírám autora, že to byl záměr a čtenář díky tomu sleduje metody přibližování se k něčemu, co tuší), tempo vyprávění je svižné, autor zbytečně neobtěžuje s vnitřní psychologií a soukromým životem postav, kniha se čte velmi dobře.
Troufám si říci, že např. oproti knížkám s Harry Holem působí tato "civilnějším" dojmem, odpadají neuvěřitelné akční prvky hl. hrdiny, což není na škodu.

Oko Kosmasu

Rozhovory

Rozhovor s Jussi Adler-Olsenem

Tomáš Fojtík 10.9.2014

Jussi Adler-Olsen

Jussi Adler-Olsen (nar. 1950) vystudoval politologii a filmovou vědu. Pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Svou literární kariéru zahájil bestsellerem Alfabethuset (Abecední dům, 1997), následovaly romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washingtonský dekret (2006; Host 2014). Poté se začal věnovat tématům spojeným s jeho rodným Dánskem. Doposud napsal šest dílů kriminální série o kodaňském policejním oddělení Q: Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v láhvi,Složka 64, Marco a Nesmírný, který se po vydání v Německu dostal na první místo v žebříčku bestselleru týdeníku Der Spiegel.
První dva díly této série byly zfilmovány a promítaly se i v českých kinech. Charakteristickým znakem autorova stylu a jistě i jednou z příčin obrovského mezinárodního úspěchu jeho knih je osobitý smysl pro humor, nadhled a ironie.

 
zavřít