Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>Elektronická kniha Moje studená válka

Moje studená válka [E-kniha]

René Benda

Popis: Elektronická kniha, 443 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky - více

Naše cena dnes: 129 Kč

Cena je včetně DPH 21 %
(Cena bez DPH činí 107 Kč)

Mám zájem
Není v prodeji
Není v prodeji
U titulu vypršela licence.

Anotace

Autentický a drsný příběh obyčejného kluka z Československa 80. let minulého století. Žádný sentiment a laskavé vzpomínky. Bez příkras a takový, jaký reálný život byl v časech StB, udávání a světlých zítřků, kdy okolnosti dokázali změnit život běžné rodiny v katastrofu během jediného dne. Na druhé straně lidský a aktuální příběh třicetiletého muže ze současného New Yorku. Stejně dramatický a zároveň dojímavý. Oba hrdinové ztrácí vše, jen na jiném místě a v jiné době. Co mají společného a co je dělí? A jakou mají budoucnost? Částečně autobiografický román "Moje studená válka" autora Reného Bendy se hned po svém vydání stal best-sellerem a připravuje se jeho další vydání.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Moje studená válka

  • Nakladatel: Kvarta
  • EAN: 9788086326870, 9788086326962
  • Popis: Elektronická kniha, 443 stran, bez zabezpečení DRM, ePUB ePUB, Mobi Mobi, PDF PDF, česky
  • Rok vydání: 2012

Recenze

Recenze v Médiích

Slovenský bestseller nás vrací do trpké minulosti

Alena Slezáková, MF DNES, 4.4.2012

Když před dvěma roky vyšel na Slovensku román Reného Bendy Moja studená vojna, prodral se rychle do čela knižních žebříčků a tamní čtenáři nešetřili nadšením: Skvělé, konečně slovenská kniha, která má světový formát, super. Až to trochu vzbuzovalo podezření. Neoprávněné, jak může nyní nad překladem Heleny Hartlové posoudit čtenář český, který se navíc čtením vrací i do vlastní trpké minulosti. (...) částečně autobiografický příběh Tomáše Neckera, mládence z Bratislavy, který musí mít na vysvědčení samé jednočky, aby mohl vystudovat zahraniční obchod a dostat se z komunistického marasmu na vysněný Západ, je vtipný i tragický, trpký i humorný. A opravdu výborný. (...) Na Západ se Tomáš nakonec dopracuje, ale jinak. Jedničky mu nejsou k ničemu poté, co jeho otec emigroval, a ani Vlasto, nový matčin druh a estébák, mu v tomhle pomoci nemůže. Po slavné svíčkové manifestaci za náboženská a občanská práva, která se konala v Bratislavě 25. března 1988, se Tomáš s kamarádem Majkym rozhodnou k šílené akci: varovat disidenty, které se StB chystá pozatýkat. Jenže i mezi nimi je fízl.
Hodnocení MF DNES: 80 %

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Jedna z knih, co vás nenechá odejít!

Jindřich Čeněk, 24.11.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Vážně. Jedna z těch knih, co když začnete číst, tak nemůžete skončit dřív, než s poslední tečkou. Když se ráno nevyspalí vzbudíte a uvědomíte si, že jste celou noc strávili čtením, máte chuť zase začít.

Jednoduše skvělé!

lalok, 25.7.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Už dlouho jsem nečetl něco, kvůli čemu jsem pak ráno nevyspalý a nakonec jsem to musel chca nechca došíst v práci, protože se prostě nedalo jinak. Tomáš Necker (hlavní hrdina) je stejný ročník jako já, tak možná to bylo i tím.. Rozhodně doporučuji!!!

Vyšetřete si čas :-)

pyty, 11.6.2012

(Toto je kvalitní recenze)
Velmi poutavá knížka, dobře napsaná. Příběh má spád a napětí, přečetla jsem ji jedním dechem během dvou dnů. Připomínek nedávné historie není nikdy dost, natož jsou-li takto kvalitně zpracovány. Díky za to.

Neuvěřitelně poutavé

drausi, 19.4.2012

(Toto je kvalitní recenze)
Velice živý a čtivý příběh, který vtáhne a už nepustí. Začal jsem si listovat a nakonec jsem u toho seděl až do sedmi do rána, dokud jsem to všechno na jeden zátah nepřečetl. Jelikož jsem se narodil až po revoluci, byl pro mě krom poutavého příběhu cenný i pohled na komunismus očima mladého kluka a jeho postupný názorový vývoj.

Super!

Radim, 26.3.2012

(Toto je kvalitní recenze - 4 hlasy)
Knížku Moje studená válka jsem si koupil před pár dny, protože se chystám příští měsíc na dovolenou. Začal jsem ji číst ve čtvrtek a nakonec jsem ji přečetl za čtyři dny, dnes ráno jsem skončil. Je to jeden z nejlepších příběhů, jaké jsem četl, a tím nemyslím jen české autory. Manželka se divila, jestli mi něco není. Předtím mě viděla číst jen občas. Fakt hodně dobře napsané.
 
zavřít