Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Dítě a rodina> Výchova a rodina>kniha A dost!

Obálka titulu A dost!

A dost!

Francouzské děti nedělají scény

Pamela Druckermanová.

Popis: 1× kniha, vázaná, 376 stran, 13,5 × 20,5 cm, česky - více

Běžná cena: 299 Kč
U nás ušetříte: 30 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 269 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 245 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Toužíte vychovat vyrovnané, soběstačné a spokojené dítě? Inspirujte se francouzským způsobem výchovy dětí, který ve své vtipné a výstižné knize popsala americká žurnalistka Pamela Druckermanová.
Když se americké novinářce Pamele Druckermanové narodilo v Paříži dítě, neměla v úmyslu stát se "francouzskou matkou". Koneckonců, přístup k výchově není nějaká "věc", jako třeba francouzská móda nebo francouzský sýr. Dokonce i sami francouzští rodiče tvrdí, že nedělají nic zvláštního. Jenže francouzské děti, které Druckermanová poznala, spaly celou noc ve dvou nebo třech měsících, zatímco dětem jejích amerických přítelkyň to trvalo rok nebo i déle. Francouzské děti spořádaně jedly zdravá jídla, která daleko častěji obsahovala dušený pórek než kuřecí nugety. Když přišli na návštěvu američtí přátelé, většinu času řešili problémy svých ratolestí, kdežto ti francouzští v klidu upíjeli kávu, zatímco si děti hrály. Autorka se proto rozhodla odhalit tajemství francouzské výchovy. Zjistila, že francouzští otcové a matky jsou mimořádně přísní v několika málo věcech, ale ve všem ostatním nechávají potomkům celkem volnou ruku. A uvědomila si, že aby se člověk naučil vychovávat děti jinak, nepotřebuje jinou rodičovskou filozofii.
Potřebuje úplně jiný náhled na to, co jsou děti zač. A když se sama naučila pevně říkat NE, zjistila, že děti - včetně jejích vlastních - dokážou věci, jaké si vůbec neuměla představit.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

A dost!

  • Nakladatel: Lucka Bohemia
  • ISBN: 978-80-904302-5-9, EAN: 9788090430259
  • Překlad: Diestlerová, Petra
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 376 stran, 13,5 × 20,5 cm, česky
  • Rozměry: 13,5 × 20,5 cm
  • Rok vydání: 2012 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Výchova po francouzsku

Morsie, 17.6.2013

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Tahle knížka pro mě byla požehnáním - konečně mi totiž někdo dal za pravdu. Konečně mi někdo přiznal, že své děti vychovávám dobře. Už jsem ani nedoufala, že se toho někdy dočkám.

Kamarádky mi pořád vyčítaly, že jsem moc benevolentní, a že svým dětem nechávám moc prostoru k rozhodování. Asi prostě nepochopily, že chci vychovat plnohodnotné a samostatně myslící bytosti. Ani jsem to nevěděla, ale dělám to podobně jako Francouzi – nejspíš jsem utajená Francouzka.

Moje metoda je prostě taková, že děti nevychovávám, ale vedu je na správnou cestu a snažím se, aby pochopili, že tak je to dobře. Snažím se jim všechno vysvětlit a rozvíjet v nich samostatné rozhodování - přesto jsem přísná. To si zase nemyslete. Jednoduše jsem zjistila, že své děti vychovávám metodou popsanou v A dost! – ještě že tak! Jinak by mi ty opice pily krev.

Ale jak jsem psala A dost! je skoro požehnáním. Je to kniha, kterou by si měl přečíst asi každý, kdo kdy přišel, nebo přijde do styku s dětmi. Je to obdivuhodně věcná a pravdivá příručka dobarvená velice zábavnými historkami. Pamela Druckermanová si ve svých výpovědích nebere nijak žádné servítky - prostě to napíše tak, jak to bylo. Klidně se přizná, že výchovu svých dětí ze začátku zas tak nezvládala. Ještě že se odstěhovala do Francie a napravila to.

Zkrátka A dost! se řadí mezi ty knihy, které rodičům doopravdy pomůžou. Nejsou to ty nesmyslné poučky, kdy vám jednou radí, že dítě má být svým pánem a podruhé, že je máte bít na potkání. Tohle je lety ověřená metoda. A funguje!

Pamela Druckermanová.

 
zavřít