Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Regionální literatura> Jihomoravský kraj>kniha Štatl za Husáka

Obálka titulu Štatl za Husáka

Štatl za Husáka

Brno v normalizační kocovině

Jana Soukupová

Popis: 1× kniha, vázaná, 360 stran, 13,6 × 19,9 cm, česky - více

Běžná cena: 349 Kč
U nás ušetříte: 35 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 314 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 285 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Alternativní verze titulu Štatl za Husáka

Štatl za Husáka Bazar - Mírně mechanicky poškozené 209 Kč

Anotace

Seriál Brno před listopadem 1989 vycházel na stránkách brněnské a jihomoravské přílohy MF DNES od 11. ledna 2011 až do 1. 6. 2012 prakticky každý týden, vyšlo tedy přes padesát dílů. V originále byly opatřeny řadou dobových fotografií, ohlasy čtenářů, kterých přicházelo každý týden poměrně velké množství - včetně dalších fotografií.
Seriál mapuje období 70. a 80. let v Brně z nejrůznějších úhlů. Popisuje oblíbené hospody, hotely, kulturní aktivity, známé postavičky, příhody a události a také fenomény tehdejší doby: volby, kolejní život, večírky, nezávislou kulturu, veletrhy, tehdejší dění vůbec a také zvlášť význačné události, to vše v Brně a ve vztahu k Brnu.
Podařilo popsat mnoho podstatného, z polozapomenutých brněnských fenoménů třeba v původní podobě zaniklé hospody Venuši, Forman, Střelák, ale i varieté Rozmarýn, fenomény jako Ronson klub, tehdejší drogovou scénu, dění kolem modré knížky a vojny, brněnské poezie, slavné sebevrahy, dobové sochy, plakáty, skautské a trampské hnutí, dálkové pochody, aktivity extrémních zážitků Kalvárie, "divoké" burzy desek, Kudrnovy aktivity, dění kolem Divadla na provázku, postavičky jako Franta Kocourek, Rudy Kovanda, Markýz, Homér atd.
Dále se dostalo i na oběti tehdejšího režimu, jako byla například docentka Šabatcká, rodina Lamplotů, na hochy obviněné neprávem z únosu letadla atd.
A seriál zmapoval i histiorii klíčových míst v Brně v 70. a 80. letech 20. století - Zelný trh, náměstí Svobody, Kamenka, hlavní nádraží atd.
Ohlasy přicházely doslova ze všech koutů republiky a světa, zvláště populární byl seriál v řadách tehdejších takzvaných štatlařů, kteří z velké části v 70. a 80. letech emigrovali a na seriál reagovali z USA, Nového Zélandu, Austrálie, různých zemí Evropy...
Ohlas celého seriálu byl na dnešní dobu naprosto mimořádný a také díky němu se podařilo shromáždit velkou sbírku unikátních archivních fotografií z té doby, jen z malé části otištěnou. Jistě by bylo přinejmenším smutné, aby takto cenný nasbíraný materiál skončil pouze v denním tisku, kde ani nebyl publikován kompletní. Kniha Jany Soukupové by jistě splnila požadavky na brunensii, a to je důležité.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Štatl za Husáka

  • Nakladatel: Druhé město
  • ISBN: 978-80-7227-335-5, EAN: 9788072273355
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 360 stran, 13,6 × 19,9 cm, česky
  • Rozměry: 13,6 × 19,9 cm
  • Rok vydání: 2013 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Průměr, průměr, průměr

Janka, 29.8.2013

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Skvělé téma, výborný název knihy, dobré fotky - jako novinové články to bylo jistě příjemné počtení, vítané zpestření vedle politických úvah a krimi ze současného Brna, jako kniha je ale téma tristně nedotažené - opakují se informace, které potřeboval neinformovaný čtenář novin, ale čtenář knihy je považuje za už jednou řečené, a proto zbytečné. Strašně často se v textu píše - na vyjmenování všech historek bych potřebovala celou kapitolu, ale historky, které se skutečně v knize vykládají, jsou ubohé, nahodilé a dost často vlastně nudné. Nic nového se nedozvíte, je to povrchní zpracování skvělého tématu, škoda, škoda, škoda - jsem naštvaná, že jsem za knihu dala tolik peněz a nedozvěděla se vlastně nic... taková průměrná NUDA.

Jana Soukupová

 
zavřít